Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod starym modrzewiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod starym modrzewiem

Mille 23:06, 30 cze 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
I znów ukochane czosnki... bo jakby inaczej
Ich zielone (teraz już dwukolorowe) główki same w sobie są baaaardzo ozdobne, ale jestem strasznie ciekawa ich ostatecznego wyglądu. Kilka sztuk ściełam do dekoracji i pomimo braku wody nie przestały się wybarwiać


A tu ich sąsiedzi:
czosnki błękitne i lawenda...


I motyl...

...w locie

____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Diana 00:31, 01 lip 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Mille napisał(a)
Strasznie długo musiałam czekać na ten widok


Oj ja bym mogła na taki widok czekać...........jak tak oglądam czosnki to muszę koniecznie gdzies u siebie posadzić
ten jet bardzo uroczy
Diana 00:33, 01 lip 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Mille napisał(a)


ojej ten też pięknej urody.....................czosnki są naprawde urocze jak to sie stało że ja nie wpadłam na to żeby sobie posadzić
Milenko czy czosnki trzeba wyciągac z gruntu na zimę?
Mille 08:33, 01 lip 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Diano, czosnki sadzi się jesienią (a właściwie to chyba II połowa lata, o ile pamiętam), więc spokojnie zimują sobie w ogrodzie. Ja pierwszy raz sadziłam w zeszłym roku i muszę przyznać, że niemal wszystkie zeszły, może 2-3 cebule z 50 mniejszych nie wyrosły. Gorąco polecam, bo są naprawdę piękne, choć najładniej wyglądają w dobrym towarzystwie i oczywiście w grupie.
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
BARBARA50 15:34, 02 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 13
Witam.
Piękne przystrzyżone tuje to dzieło męża maja około 30 lat i 3 m wysokosci.Poniewaz strzyżenie powoduje niszczenie roslin w niższych partiach chetnie oddam komuś w prezencie.
____________________
Milka 15:40, 02 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cudna ta hortensja, a wielka niesamowicie i do tego nie cięta, no szok!
Lilie pachnące, zaraz do domu bym wsadziła, tak je lubie

zapomniałam...czosnki bajeczne!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
EPODLAS 15:58, 02 lip 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Mileno, to jesteśmy w tym samym klubie, bo ja też lubię czosnki i mam ich trochę. A zauważyłam w tym roku, że czosnek Gladiator po przekwitnieniu jego łodygi szybko jakby same wychodzą z cebuli. Mam 3 czosnki Mount Everest (biały) jego łodygi po przekwitnięciu stoją do dziś. Hortensję prosto z tajemniczego ogrodu jak i ławeczka skrzata.
____________________
Mój ogród
Martek 01:32, 03 lip 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Mille napisał(a)
Ostatni duży czosnek. Całkiem zamotany okaz Rosnące obok inne odmiany wypuściły znacznie później od niego liście i pąki, a i tak zdążyły go 'przekwitnąć' i teraz stoją w wazonie, a on dopiero kwitnie! Strasznie długo musiałam czekać na ten widok



Mniejsze, niebieskie czosnki również zaczynają kwitnąć. Teraz czekam na ich nieco większych ciemnoróżowych sąsiadów i lawendę, która u mnie dopiero ma pąki. Już nie mogę się doczekać jak wszystko zakwitnie! mam nadzieję, że będzie ładna romantyczna różowo-niebieska kompozycja

Piękny ten czosnek duży
Mile czy pamiętasz nazwę tego niebieskiego ???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Mille 14:52, 03 lip 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Martku Sprawdziłam i to jest Allium caeruleum (czosnek błękitny).
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
betysia 17:04, 03 lip 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
witam tutaj
oj te czosnki...ja tez musze u siebie posadzic, piekne sa, gratuluje !!!!
dziekuje za odwiedzinki i ...zamiast kwiatka oliwki ci zostawie hihi

____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies