Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

krzykos2002 23:45, 19 maj 2018

Dołączył: 27 lis 2017
Posty: 6
Szanowni,
chciałbym zapytać Was o radę ponieważ to mój pierwszy sezon z trawnikiem. Oprócz wygrabienia resztek i skoszenia w połowie kwietnia zasiliłem 3 kg nawozem Yara szybki wzrost. Trawnik ma automatyczne nawadnianie, które załączone jest od początku maja. Większa część trawnika ma zraszacze rotacyjne zaś w w szczycie zamontowane są głowice deszczujące. Załączam 2 zdjęcia, które pokazują aktualny stan. Czy możecie podzielić się doświadczeniem skąd te plamy (przenawożenie, za dużo wody, choroba)?
Będę wdzięczny za radę co mogę zrobić aby uzyskać dobry efekt
piotraudi 18:18, 20 maj 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Te plamy spowodowane są nie równomiernym rozrzuceniem nawozu
gener 23:39, 21 maj 2018

Dołączył: 17 wrz 2017
Posty: 7
A przy chodniczku nie rozpusciles dobrze nawozu duza iloscia wody, przyschlo i ci spalilo. Lej wode z weza na te miejsca.
krzykos2002 20:35, 22 maj 2018

Dołączył: 27 lis 2017
Posty: 6
Dzięki za info i siewnik zakupiony do kolejnego nawożenia. Po tygodniu, skoszeniu i większej ilości wody trawa trochę odżyła.
Na bazie Waszych doświadczeń przy trawniku 200 metrów ile wystarczy nawozu?
Oczywiście badania gleby zrobię w odpowiednim momencie
krzykos2002 20:35, 22 maj 2018

Dołączył: 27 lis 2017
Posty: 6
Dzięki za info i siewnik zakupiony do kolejnego nawożenia. Po tygodniu, skoszeniu i większej ilości wody trawa trochę odżyła.
Na bazie Waszych doświadczeń przy trawniku 200 metrów ile wystarczy nawozu?
Oczywiście badania gleby zrobię w odpowiednim momencie
krzykos2002 20:35, 22 maj 2018

Dołączył: 27 lis 2017
Posty: 6
Dzięki za info i siewnik zakupiony do kolejnego nawożenia. Po tygodniu, skoszeniu i większej ilości wody trawa trochę odżyła.
Na bazie Waszych doświadczeń przy trawniku 200 metrów ile wystarczy nawozu?
Oczywiście badania gleby zrobię w odpowiednim momencie
matys84 14:16, 23 maj 2018

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
krzykos2002 napisał(a)
Dzięki za info i siewnik zakupiony do kolejnego nawożenia. Po tygodniu, skoszeniu i większej ilości wody trawa trochę odżyła.
Na bazie Waszych doświadczeń przy trawniku 200 metrów ile wystarczy nawozu?
Oczywiście badania gleby zrobię w odpowiednim momencie


jak yara mila complex to 2 kg na 100 m2
mgruz 10:14, 24 maj 2018

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Witam Szanownych Forumowiczów. Post ten założyłem w innym dziele ale najwyraźniej nikt tam nie zagląda a temat także dotyczy trawnika.
Jak widać na załączonym obrazku (zdjęcie numer 1), przespałem okres sadzenia malin. W związku z powyższym napiszcie proszę czy jeśli wyciągnę te sadzonki z wiaderka, rozdzielę je - jest ich 13 a następnie wsadzę do gruntu to jest szansa, że się przyjmą ?

Jeśli odpowiedź będzie pozytywna to nasuwa mi się kolejne pytanie. Czy jeśli posadzę te maliny w wybrany przez mnie miejscu tj. pomiędzy kostką brukową oddzielającą trawnik a siatką (zdjęcie nr 2 po prawej bluszcz sąsiada) to czy system korzeniowy malin nie zaszkodzi mojemu trawnikowi, o który staram się dbać do przesady. Mam tutaj na myśli, czy maliny nie zaczną mi wyrastać spod trawnika ? Ponadto czy bluszcz po stronie sąsiada nie wpłynie na jakość moich malin i ewenualnie pomidorów ktore chce na tej ziemi zasadzić obok malin. Pytane to narodziło mi się gdyż mówił tak jeden z członków mojej rodziny oraz sąsiad.

Pozdrawiam serdecznie



waldek727 16:18, 25 maj 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tyle cennych rad odnośnie zakładania i pielęgnacji trawnika ile jest zawartych na tym forum, trudno jest znaleźć nawet w angielskich książkach ogrodniczych. Dziwi mnie zatem fakt, że z setek trawników jakie tu obserwuję dosłownie parę cieszy oko swoim wyglądem i dobrą kondycją. Danusię ,,trzeba na rękach nosić" za jej cierpliwość przy udzielaniu fachowych porad i odpowiedzi.
Trawnik przeważnie stanowi dużą część ogrodu. Na oko nie da się powiedzieć jakich składników odżywczych brakuje w glebie aby nasz trawnik wyglądał okazjonale. Sami na własne życzenie niszczymy sobie trawniki zaniedbując czynność nawożenia, lub przedawkowując nawozy. Jeszcze raz podkreślę, że trawa spośród wszystkich roślin jakie posiadamy w ogrodzie w pielęgnacji i utrzymaniu jest najtrudniejszą do uprawy rośliną.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
adkawi 20:22, 26 maj 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Waldek człowiek całe życie uczy się na błędach,wiec wszystko jeszcze przed nami.Zresztą co innego jak się ma 100m2 ,a 500m2 trawnika do ogarnięcia dlatego powoli będę dążyć by mieć więcej rabat.Mam z nimi mniej pracy i problemów ,a zdecydowanie więcej radości
trawnik na dzień dzisiejszy jeszcze żyje
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies