Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 20:15, 05 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jaki jest po nawożeniu?

Pokaż zdjęcie 7 dni po nawożeniu. Wtedy powiem.

Co mu zrobiłeś że taki jest przed nawożeniem, aż tak różni się gleba (żyzność) w ogrodzie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dawids285 08:40, 06 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2018
Posty: 8
Witam wszystkich serdecznie. Odkąd postanowiłem założyć trawnik na ogrodzie, zdążyłem prześledzić wszystkie wpisy dotyczące siania trawnika, problemów z trawnikiem, a z racji tego że zbliżył się czas nawożenia śledzę uważnie i ten temat. Trawnik zasiałem 10 maja br. Ojjj jak długo trwały pierwsze 7 dni zanim zobaczyłem pierwsze wschody...chyba większość miała podobnie. Trawa wzrosła w miarę równo, na tyle, że po trzecim koszeniu - jeśli konieczna jest dosiewka - to niewielka. Przed wspomnianym trzecim koszeniem, już widziałem, że trawa potrzebuje zasilenia, bo w niektórych miejscach zaczęła żółknąć. Zamówiłem więc saletrę amonową i posypałem. Nie użyłem siewnika ani na kółkach, ani ręcznego. Postanowiłem "przykozaczyć" i posiałem tak jak Danusia - jakbym kury karmił - problem w tym, że nigdy kur nie karmiłem i widać to na trawniku...ale im wcześniej zacznę ćwiczyć, tym szybciej dojdę do perfekcji - tak sobie to tłumaczę Jak widać na zdjęciach są miejsca w które nasypałem za mało nawozu, bądź go powymywałem w trakcie jego rozpuszczania wodą z węża ogrodowego.
Moje pytanie więc brzmi: Czy teraz powinienem w te niedowożone miejsca ponownie dosypać saletry, czy jakiegoś wieloskładnikowego nawozu? Czy może poczekać trzy tygodnie i wtedy już postarać się bardziej równomiernie posypać nawóz wieloskładnikowy po całości?

Gardenarium 21:56, 08 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odczekać i posypać potem po całości. Nie jest źle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dawids285 08:08, 09 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2018
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)
Odczekać i posypać potem po całości. Nie jest źle.


Dziękuję, tak zrobię
kit34 21:20, 12 lip 2018

Dołączył: 28 cze 2018
Posty: 7

Powiedzcie Drodzy jak wapniowac trawnik, ile czego I kiedy. Póki co trawnik odzyl po przestudiowanu forum oraz pójściem droga nawozów rolniczych tj Yara azot. Niestety działka w lesie i walka ze skrzypem dzień za dniem. Chciałbym zwapniowac, może trochę pomoże.
Roger7 06:56, 17 lip 2018

Dołączył: 22 cze 2018
Posty: 8
Witam

Nie przeczytałem całego wątku ale widzę, że polecany jest nawóz Yara Mila Complex.
Mój malutki trawnik około 50m2 założony rok temu w maju z rolki.
Na jesieni był target nawóz jesienny do trawników.
W tym roku 21 kwietnia aeracja, wertykulacja, jakiś zwykły nawóz.
Przez miesiąc trawnik był ładny.
Teraz już jest dużo pożółkłych traw, miejscami trawnik rzadki, nierówno rośnie ale nie ma placków. Szczególnie widoczne braki w trawie w miejscach mocno zacienionych, czyli przy wejściu do ogródka w wąskim przejściu gdzie na ścieżce leżą duże kamienie.
Widać też miejsca po dwóch kopcach (kret, nornica) - przegryzł się przez siatkę antykretową skurczybyk.
Dodatkowo trawnik w weekend skoszony dopiero po miesiącu. Wyjazd...
Nawadnianie automatyczne: wcześniej codziennie ale doczytałem i od niedawna co 2-3 dni.
Na podjeździe (nieużywanym) także trawa słabo rośnie.

Więcej zdjęć tu

Pytania:
1. Jaki nawóz. Np. Yara Vila PRO-COMPLEX, Yara Mila Complex?
Ewentualnie marketowe Subtral Zagęszcza trawę (Leroy) albo Westland Aftercut ZAGĘSZCZA (Castorama)
2. Co do dosiewki gdzieniegdzie?
Np. Barenbrug Green Universal?
3. Co jeszcze, żeby trawnik postawić na nogi?

Pozdrawiam


ElzbietaFranka 10:36, 17 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
kit34 napisał(a)

Powiedzcie Drodzy jak wapniowac trawnik, ile czego I kiedy. Póki co trawnik odzyl po przestudiowanu forum oraz pójściem droga nawozów rolniczych tj Yara azot. Niestety działka w lesie i walka ze skrzypem dzień za dniem. Chciałbym zwapniowac, może trochę pomoże.



Trawnik bardzo ladny. Kup sobie probnik do kwasowosci gleby aby zobaczyc jakie jest ph ziemi i zbadac w kilku miejscach.

Ze skrzypem walka z wiatrakami. Tylko mozesz kosic jak bedziesz wyrywal to w miejsce wyrwanego wyrosnie 10. Ma korzenie czarne gleboko siegajace.
Nie wolno dopuscic do zakwitnienia skrzypu wiosna na trawie zolce ok 10 cm parasolki.
Wapnuje sie wiosna lub pozna jesienia najlepiej rozrzucic wapno granulowane na snieg. Rozrzucaja tez krede malarska tansza.
Moj trawnik jak widzimy, ze cos nie tak z nim tez wapno rozsiewamy od razu koloru nabiera tak nam doradzil ogrodnik. Widocznie ma jakies braki, ale skrzypu nie mam. Mam na skalniaku wapnuje ale marne efekty.
Traktuje go srodkiem kazdy maluje pedzelkiem i ginie.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
waldek727 14:19, 17 lip 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dolomit 200kg na 1000m2. Trzymaj pH gleby w granicach 6,00 do 6,5
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kit34 19:42, 18 lip 2018

Dołączył: 28 cze 2018
Posty: 7
A jaki polecacie sposób na sprawdzenie pH?
Co kupić do zbadania gleby?
Gardenarium 19:55, 18 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kwasomierz glebowy Helliga
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies