Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Drzewos 20:38, 03 lip 2018

Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 15
Dziękuję Danusiu za rady. Saletra posiana. Czekam na efekt bo trawa robiła się coraz gorsza. Coraz bardziej zmieniała kolor i nawet nie urosła za bardzo od poprzedniego koszenia. Czym teraz posypać? Florovit czy coś innego? Ile odczekać po tej saletrze amonowej do sypania nawozem?
bimcio 21:37, 03 lip 2018

Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 21
(edit)
Przepraszam, pomyłka, zły wątek
Przenoszę do wątku o chwastach.
Gardenarium 09:01, 04 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Drzewos napisał(a)
Dziękuję Danusiu za rady. Saletra posiana. Czekam na efekt bo trawa robiła się coraz gorsza. Coraz bardziej zmieniała kolor i nawet nie urosła za bardzo od poprzedniego koszenia. Czym teraz posypać? Florovit czy coś innego? Ile odczekać po tej saletrze amonowej do sypania nawozem?


Mam obawy czy aby dobrze zaaplikowałeś ten nawóz. Czy podlewasz aby saletra się rozpuściła?

Nie można sypać nawozu co kilka dni. Nawóz w rękach niedoświadczonego ogrodnika to zabójstwo dla trawnika!
W żadnym wypadku nie szykuj się do nastepnego nawożenia. Tego się nie robi tak często.

Może właśnie stało się odwrotnie i nieumiejętnym nawożeniem doprowadzasz do spalenia trawnika?
Pokazuj zdjęcia tego trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Drzewos 15:14, 04 lip 2018

Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 15
Oczywiscie podlałem obficie po nawożeniu saletrą. Mam świadomość że nie mogę sypać nawozu co kilka dni. Tylko nie wiem kiedy mogę sypnąć następny nawóz. Czy za 3 tygodnie czy mogę trochę wcześniej. Saletrę posiewałem dopiero wczoraj. A trawa zmieniała kolor i nie rosła miejscami już z tydzień wcześniej.
Zdjecie robione dziś.


Drzewos 18:35, 04 lip 2018

Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 15
A to jest mój trawnik przed domem. Siany półtora tygodnia po tym wcześniejszym tj. 7 czerwca. Trawa zatrzymała się i nic nie rośnie. Co robić?


Rusek26 22:08, 04 lip 2018

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 12
Jakas tańsza alternatywa nawozu. Obecnie używam florovit na trawę z mchem.
Rusek26 22:08, 04 lip 2018

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 12
Jakas tańsza alternatywa nawozu. Obecnie używam florovit na trawę z mchem.

Na trawie pojawiła sie również koniczyna ,jak z nią walczyć aby sie jej pozbyć.

Gardenarium 19:34, 05 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Drzewos napisał(a)
Oczywiscie podlałem obficie po nawożeniu saletrą. Mam świadomość że nie mogę sypać nawozu co kilka dni. Tylko nie wiem kiedy mogę sypnąć następny nawóz. Czy za 3 tygodnie czy mogę trochę wcześniej. Saletrę posiewałem dopiero wczoraj. A trawa zmieniała kolor i nie rosła miejscami już z tydzień wcześniej.
Zdjecie robione dziś.



Tobie nie wolno nawozić trawnika, nie umiesz tego robić bo trawnik zrobił się w łaty. Tu gdzie zielone spadł nawóz a tu gdzie żółte - nawozu brak. NO nie możesz tak robić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:36, 05 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rusek26 napisał(a)
Jakas tańsza alternatywa nawozu. Obecnie używam florovit na trawę z mchem.

Na trawie pojawiła sie również koniczyna ,jak z nią walczyć aby sie jej pozbyć.



Jeśli trawnik ma dwa lata, zastosuj herbicyd selektywna na chwasty dwuliścienne

Mniszek, Starane, Bofix (chyba bofix jest wycofany a był najskuteczniejszy)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Drzewos 20:15, 05 lip 2018

Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 15
Gardenarium napisał(a)


Tobie nie wolno nawozić trawnika, nie umiesz tego robić bo trawnik zrobił się w łaty. Tu gdzie zielone spadł nawóz a tu gdzie żółte - nawozu brak. No nie możesz tak robić


Tak jak już pisałem i napiszę jeszcze raz. Ten trawnik był już taki przed nawożeniem. To zdjęcie było robione tuż przed nawożeniem!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies