Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

gener 06:59, 29 kwi 2018

Dołączył: 17 wrz 2017
Posty: 7
adkawi
masz piękny trawnik. Ja również rozpoczynam swoją przygodę z trawnikiem. W tym roku zdążyłem już rzucić dwa razy nawóz. Pierwsze jak się tylko lekko ocieplilo pod koniec marca. W połowie kwietnia oprysk na herbicydy z uczuciem, bo rocznego trawnika się nie pryska, tylko w niektórych miejscach. T wczoraj po raz drugi nawóz bo robią się jasne miejsca. Podlewam tak aby ziemia była wilgotna, nie mokra. Raz na dzień, albo raz na dwa dni w zależności od temperatury. Mam dwa rodzaje nawozów jak zdążyłem się zorientować z tego co tu doradzacie. Yara mila tropicote i komplex. Jeden zawiera N i Ca a drugi PNK. W sumie to pomyliłem nawozy, bo w marcu dałem PNK a wczoraj N i Ca dopiero, ale tak myślę, ze skoro pryskalem herbicydem, to podkwasilem ziemię więc uzasadowienie gleby jest teraz wskazane. 8) Jutro zamieszczę foto. Pozdrawiam wszystkich entuzjastów trawników.
Shadow 13:23, 30 kwi 2018

Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 18
Witam.
Jeżeli wykonałem 27.04 pierwsze nawożenie (florovit do trawnika z mchem), to czy jest sens posypania trawnika teraz saletrą amonową? Czy też teraz nie wozić już tylko nawozem co 3-4 tygodnie?
Pozdrawiam
Piotr_K 22:19, 06 maj 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Po 9 dniach nieobecności trawa bardzo zmarniala. Miejscami są pasy gorszej trawy. Nawozilem siewnikiem ręcznym więc chyba to nie przenawozenie. Proszę o pomoc.



Jutro powinienem dawać Hydrocomplex Yary.
gener 23:20, 06 maj 2018

Dołączył: 17 wrz 2017
Posty: 7
Moje dzieło, trawnik. Ma nie cały rok, jest pobudzany do wzrostu głównie poprzez wodę ale i nawozy.
adkawi 21:35, 08 maj 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Dzięki Gener .Twój również zapowiada się świetnie.Moj jeszcze żyje
____________________
Adrianna
florofil 12:24, 17 maj 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
Witam.
Mam dylemat i czekam aż jakaś mądra głowa pomoże mi go rozwiązać.

Wczoraj tuż przed deszczem rozsypałam na trawniku nawóz (saletra wapniowa yara (daję go na przemian z hydrocomplexem)). Teoretycznie super, że spadł deszcz. Tylko, że pada od wczoraj z małymi przerwami. Myślę więc, że cały nawóz jest już jakieś pół metra pod ziemią i tak na prawdę to zupełnie nie zadziała i chyba nie pozostaje nic innego jak kupić nowy worek i znów siać.
Jak myślicie? Co zrobić w takiej sytuacji gdy po nawożeniu następuję ogromny opad deszczu?

Dziękuję za pomoc!
____________________
minimini 15:10, 17 maj 2018

Dołączył: 12 sie 2014
Posty: 3
Piękne te wasze trawniki U nas też zaczyna coraz lepiej wyglądać. Dzisiaj szukałam zraszaczy i chyba zamówie[reklama] Musimy nawadniać trawnik regularnie bo ostatnio sucho u nas i trochę trawa wyschła a marzy mi się piękna zielona. Jak jeszcze dbacie o swoje trawniki? Nakłuwacie je tymi specjalnymi butami z kolcami?
adkawi 20:10, 18 maj 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Trawa dzisiaj ,mija 5 tyg od nawożenia,uważam że spalona jednak nie jest .Teraz to jej raczej nawozu brakuje bo zdecydowanie wolniej rośnie i nie jest jednolitego koloru.
____________________
Adrianna
Gardenarium 22:14, 18 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
florofil napisał(a)
Witam.
Mam dylemat i czekam aż jakaś mądra głowa pomoże mi go rozwiązać.

Wczoraj tuż przed deszczem rozsypałam na trawniku nawóz (saletra wapniowa yara (daję go na przemian z hydrocomplexem)). Teoretycznie super, że spadł deszcz. Tylko, że pada od wczoraj z małymi przerwami. Myślę więc, że cały nawóz jest już jakieś pół metra pod ziemią i tak na prawdę to zupełnie nie zadziała i chyba nie pozostaje nic innego jak kupić nowy worek i znów siać.
Jak myślicie? Co zrobić w takiej sytuacji gdy po nawożeniu następuję ogromny opad deszczu?

Dziękuję za pomoc!


W żadnym wypadku, twoje myślenie jest błędne i trawnik dostanie nawóz. Sypanie ponowne spowoduje spalenie trawnika, bo nawozu będzie za dużo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:16, 18 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
adkawi, ja nie doradzę, bo gdy było podejrzenie,że przenawożony, to trzeba zrobić badanie gleby, albo dłużej odczekać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies