Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Przemek1234 18:49, 15 kwi 2016

Dołączył: 21 lis 2015
Posty: 6
Potrzebuje pomocy dostałem wyniki z OSCHR i nie jestem wstanie określić jakie i kiedy stosować nawozy. Proszę o pomoc


Mazan 20:37, 15 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Przemek1234

Wydaje się, że 'rozpiska' jest b. czytelna, a uwagi mogą dotyczyć nazwy użytych nawozów. Znasz rodzaj gleby, wybierasz odpowiednią opcję i - mając dekady oznaczone kropkami - wysiewasz odpowiednie nawozy.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Przemek1234 07:48, 16 kwi 2016

Dołączył: 21 lis 2015
Posty: 6
Spójrzmy na gleby piaszczyste zaznaczone są kolejno 6tygodni nawożenia czyli w małych dawkach co tydz. sypać saletrę amonową przecież to jakaś bzdura
Mazan napisał(a)
Przemek1234

Wydaje się, że 'rozpiska' jest b. czytelna, a uwagi mogą dotyczyć nazwy użytych nawozów. Znasz rodzaj gleby, wybierasz odpowiednią opcję i - mając dekady oznaczone kropkami - wysiewasz odpowiednie nawozy.



Pozdrawiam
Mazan 08:21, 16 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Nie utożsamiaj dekad z tygodniami. Następnie spójrz na tabelę wyników i jeśli nadal będziesz uważał, że to bzdura to będziesz częstym gościem na Forum tym czy innym. Przecież to odpowiednim nawożeniem regulujesz zasobność gleby i jej zdrowotność, ale - sądząc z Twojego postu - o tym wiesz.
Na marginesie: istnieje nie tylko saletra amonowa, superfosfat czy sól potasowa i dopóki tego nie przyswoisz będziesz miał ciągle kłopoty z uprawą roślin.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
parodia1 17:17, 17 kwi 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
a ja jeszcze mam pytanie o dawkowanie saletry wapniowej , tzn ile dajecie kg na 100 m2?
Istana 11:44, 19 kwi 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 3




mój roczny trawnik po użyciu dawki startowej w postaci saletry wapniowej. Pierwsze zdjęcia 18 marca, drugie 18 kwietnia. Dzięki Wam już teraz wiem jak go pielęgnować
casanovva 17:44, 23 kwi 2016

Dołączył: 23 kwi 2016
Posty: 10
Witam miesiąc temu posypałem nawóz o nazwie " YARA VILA DO TRAWY TRAWNIKA ". Wychodzi na to że przesadziłem z dawką, co mogę teraz zrobić aby go uratować?
Załączam zdjęcia trawnika obecnie.



Gardenarium 08:11, 24 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu gdzie żółtawe miejsca za mało nawozu. Przyczyna: nierównomierne rozsypanie nawozu. Zaopatrz się w dobry siewnik i siej uważnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Shadow 15:04, 02 maj 2016

Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 18
Witam serdecznie.
To mój pierwszy post i mam pytanie.
Trawnik roczny, 2 tygodnie temu wertykulacja. Nie nawoziłem jeszcze niczym.
Dać teraz saletrę wapniową, czy jest już trochę późno i nawieźć np. Florovitem lub hydrocomplexem?
ricco1 18:20, 16 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Witam,
ja posiałem trawę na jesień 2015 r. i teraz niedawno odkrecilem automatyczne podlewanie. Tam gdzie trawa nie wybiła to dosiałem i mam jeden dylemat, bo w niektorych miejscach urosła nieźle (już 2 razy kosilem), a w niektorych miejscach jakos nie ma "mocy" urosnac i takie cienkie - lekko zółtawo zielone źdźbła ma. Powiedzcie mi czy mogę na całość sypnąć NAWÓZ DO TRAWY YARA VILA - SZYBKI WZROST - ponoć niezły jak na tą cenę? Powiedzieli mi sklepie że to pomoże dodać mocy tej trawie która jest żółtawa i jakby w tych miejscach jest mocno wilgotna ziemia.Poradźcie coś Dodam że mam jakies 250 metrów trawy tylko.....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies