Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 18:39, 16 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Być może w miejscach, gdzie piszesz że jest mokro nawadnianie działa wadliwie, tzn jest może źle zaprojektowane? Dlaczego jest tak mokro? Nawóz nie jest rozwiązaniem, najpierw dojdź przyczyny i pokaż oczywiście zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 19:03, 16 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
wrzucam pare fotek.....te zielone miejsca to jest trawa dosiana w tym roku oraz ta z zeszlego roku ktora widac miejscami rosnie jakos.....ale niestety te żółtawe miejsca to trawa z zeszłęgo roku....widać że brakuje jej jakoś mocy...i delikatny mech....z boku domu już nie robilem zdjec ale posialem w tym roku trawe do miejsc zacienionych i zobaczymy...narazie wybija...ale czy wszedzie to bedzie wiadomo za jakis tydzien.....a nawadnianie mam obecnie ustawione na 7 minut podlewania tylko rano po godzinie 6, a koszę obecnie na poziomie 4 (to pewnie 4 cm).
ricco1 19:11, 16 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
teraz weszły

Gardenarium 20:15, 16 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli uklękniesz na trawniku i masz mokre kolana, oznacza to, że trawnik ma za mokro. Natychmiast zamknij nawadnianie i odczekaj aż kolana nie będą mokre.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 20:38, 16 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Wiesz, ja mam torf rozsypany na ktorym trawa rosls szybko w seszle lato i on z natury jest wilgotny. Wiec sucho nie jest generalnie.ostatnio mocno padalo ale jak bylo pare dni slonecznych to chyba bylo ok. Meszek delikathy widze ze jest glownie w miejscach gdzie jest wiecej cienia niz slonca. Wiec nie wiem....moze zaryzykuje z tym nawozem yara szybki wzrost? On chyba nie zaszkodzi trawie??
Gardenarium 20:45, 16 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widać ciemniejsze pasy, tam raczej nawozu jest dosyć.

Nie wiem, kiedy ostatnio nawoziłeś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 20:52, 16 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Ja jeszcze wogole nie nawozilem....te ciemne pasy to jest dosiana trawa pare tygodni temu wiec dlatego ma ladhy kolor pewnie bo przysypalem ja takim podlozem pod trawnik ktore mowil facet ze ma jakis nawoz juz w sobie. Wiec moze czas najwyzszy dac jakis nawoz w tym roku....tak tez cos sugerowal mi facet od nawiadniania ze jak podrosnie i skosze to rzucic jakis nawoz (jowilmo substralu na 100 dni jakims)...ale dzis ki w sklepie wlasnie ten yara -szybki wzrost polecil....moze zaryzykowac?
Gardenarium 20:58, 16 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu nie o ryzyko chodzi, a o celowość nawożenia. Skoro nie była nawożona to oczywiście posyp, ale nie żadnym na 100 dni, tylko normalnym. Ładnie, równo posyp, nie w łaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 21:02, 16 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Czy ten bedzie ok?
Nawóz Do Trawy Trawnika Yara Vila 12KG
ricco1 08:59, 17 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
znalazłem jeszcze coś takiego:
NAWÓZ COMPO NovaTec N-Max 24+5+5 25KG npk.... ale jednak biorę substrala na 100 dni i już
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies