Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

slawek883 19:28, 25 maj 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 12
Dziękuje za odp

Dokładam zdjęcia - zakupie środek,

tylko według zdjęć jak to widac jeśli nie będę pryskał na pnie (sumaków, choinek)i trawę tylko na odcięciu z tujami - nic nie powinno sie stać??

i czy przez młode wyrastające od dołu sumaki tak między trawą, które ręcznie usuwam nie dostanie się środek do nich?? żeby drzewa nie ucierpiały

ahha i może jakiś dobry sposób na odrosty sumaka np 1m od drzewka, żeby nie ucierpiały one same - te duże okazy - bym te drzewka usunął ale narzeczonej się podobają bo przypominają jej młode lata heh
Szarley 21:23, 25 maj 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 8
Witam
Mam pytanie odnośnie Yara Mila Complex.
Został mi z zeszłego roku i teraz posypałem trawnik i cały czas widzę nierozpuszczone granulki...
Po nawożeniu podlałem dosyć mocno, dzisiaj był deszcz i dalej są nie do końca rozpuszczone...
Czy myślicie, że nawóz jest do wyrzucenia?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Tomek
____________________
Gardenarium 23:13, 25 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Coś słabo podlewasz skoro się nie rozpuścił, a powinien. Podlej z węża patrząc czy się rozpuszcza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szarley 23:15, 25 maj 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 8
No nawet wziąłem kilka kulek do wiaderka i ciężko było z rozpuszczaniem...próbowałem w palcach je rozpuścić i kiepsko...
Takie strasznie twarde są...
____________________
Gardenarium 23:18, 25 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oszukany nawóz, albo stary, skamieniały normalnie.

Nawóz po lekkim namoczeniu wstępnym mięknie i po kolejnym podlewaniu nie ma śladu, nie masz więc tego co kupiłeś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szarley 23:23, 25 maj 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 8
Dziękuje bardzo Pani Danusiu.
Myślę,że nawet nie tyle oszukany co źle go przechowywałem zimą... Tzn nie do końca szczelne opakowanie i może przez to stwardnial...czyli jednak czeka mnie zakup nowego...
Wiem że już było, ale yara mila complex czy vila yara do trawnika ?
____________________
Szarley 23:24, 25 maj 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 8
Aha i czy w takiej sytuacji czekać z kolejnym nawożeniem czy już sypać?
____________________
Lalaith 23:51, 25 maj 2016

Dołączył: 18 mar 2016
Posty: 9
Nawet jak pnie opryskasz, to nic się nie stanie. Tylko liści/igieł nie pryskaj. Co do sumaka - nie wiem, czy dobrze rozumiem: chcesz się pozbyć odrostów, ale żeby duże nie ucierpiały?


slawek883 napisał(a)
Dziękuje za odp

Dokładam zdjęcia - zakupie środek,

tylko według zdjęć jak to widac jeśli nie będę pryskał na pnie (sumaków, choinek)i trawę tylko na odcięciu z tujami - nic nie powinno sie stać??

i czy przez młode wyrastające od dołu sumaki tak między trawą, które ręcznie usuwam nie dostanie się środek do nich?? żeby drzewa nie ucierpiały

ahha i może jakiś dobry sposób na odrosty sumaka np 1m od drzewka, żeby nie ucierpiały one same - te duże okazy - bym te drzewka usunął ale narzeczonej się podobają bo przypominają jej młode lata heh
Gardenarium 10:24, 26 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szarley napisał(a)
Dziękuje bardzo Pani Danusiu.
Myślę,że nawet nie tyle oszukany co źle go przechowywałem zimą... Tzn nie do końca szczelne opakowanie i może przez to stwardnial...czyli jednak czeka mnie zakup nowego...
Wiem że już było, ale yara mila complex czy vila yara do trawnika ?


Do trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
slawek883 11:40, 26 maj 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 12
Lalaith napisał(a)
Nawet jak pnie opryskasz, to nic się nie stanie. Tylko liści/igieł nie pryskaj. Co do sumaka - nie wiem, czy dobrze rozumiem: chcesz się pozbyć odrostów, ale żeby duże nie ucierpiały?




dziekuje za odp (tak zrobie ).

Tak, dokładnie chcę się pozbyć odrostów wyrastających przez uszkodzone korzenie - które powstały podczas kopania nawadniania. Czytałem że mogę ponoć roundopem np. żelem posmarować miejsce wyrostu z korzenia - ale czy to nie zaszkodzi tym dużym sumakom??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies