Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

DarJush 09:03, 26 lip 2017


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Pewnie, że nie będą mieć zawsze takiego samego zdania - jestem laikiem i będzie to wynikać przede wszystkim z braku doświadczenia, ale powiem Pani, że staram się nie udzielać jeśli mam komuś źle doradzić, czy też wymądrzać się na tematy, o których nie mam zielonego pojęcia. Wolę skorzystać z wiedzy kogoś mądrzejszego w danej dziedzinie.
madlen 19:30, 26 lip 2017

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Witam jaki środek zastosować na 1,5 miesięczny młody, nienawożony trawnik ? Nie mam czasu czytać całego wątku , zaraz wyjeżdżam i wracam za miesiąc . będzie podlewany . Dziękuję
krzysztofszy... 09:48, 27 lip 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Od początku mojej zabawy z ogrodem stosuję nawóz Florovit. Jest bardzo skuteczny, granulki są bardzo małe bardzo szybko się rozpuszczają. Niestety jest on droższy od innych nawozów występujących na naszym rynku (około 120 zł za 25kg). No i tutaj rodzi się mały dylemat. Chciałbym spróbować innego produktu (oczywiście myślę już nad jesiennym) np. Fructus albo Fruktovit. Na tym drugim trochę się przejechałem (chodzi o nawóz do iglaków), połasiłem się na cenę (66 zł za 25kg). Dokładnie chodzi o granulki, Które moim zdaniem są olbrzymie i bardzo ciężko się rozpuszczają.
Dodam zdjęcie porównwcze


Dlatego mam prośbę do osób, które miały styczność z nawozami jesiennymi do trawy firm Fructus i Frukovit o podzielenie się wiadomościami dotyczącymi rozpuszczania i granulacji tych produktów. Pozdrawiam
Honzik 10:43, 28 lip 2017

Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 30
ja właśnie w tym roku zrezygnowałem już ostatecznie z nawozu Florovit, który bardzo zapychał siewnik Scottsa.
Od początku sezonu daje na trawnik Fructus Trawnik i wyniki są bardzo dobre.Ma postać kulek, które nie zapychają siewnika, trawnik ma piękną zieleń. Równocześnie cena jest baaardzo atrakcyjna
Nawożę po każdym koszeniu, lub co drugie koszenie w zależności od oceny wyglądu trawnika.
____________________
krzysztofszy... 11:42, 28 lip 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Dzięki Honzik za odpowiedź . Florovit ogólnie bardzo chwalę, mój siewnik (WOLF GARTEN na baterie) daje sobie z nim radę bez problemu, nic się nie zapycha. Tylko właśnie cena mnie dobija. Na okres letni potrzebuje około 60 kg nawozu.
A jak z rozpuszczaniem? Florovit rozpuszcza się bardzo szybko, ma bardzo małe granulki, czasem prawie pył.
Gardenarium 21:05, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
madlen napisał(a)
Witam jaki środek zastosować na 1,5 miesięczny młody, nienawożony trawnik ? Nie mam czasu czytać całego wątku , zaraz wyjeżdżam i wracam za miesiąc . będzie podlewany . Dziękuję


Pierwszy z brzegu nawóz do trawników. Nie 100 dniowy , nie na cały sezon, nie jesienny. Tylko zwykły. Jakikolwiek z napisem "do trawników".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Honzik 23:30, 30 lip 2017

Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 30
Właśnie ten pył z Florovitu w dużej mierze unieruchamiał siewnik, a jak próbowałem nawozić z ręki to sobie wyobraź jak to jest sypać pył z ręki
Fructus kupowałem w dziale ogrodniczym Auchan chyba po 57 zł za 25 kg wiec żal było nie brać i nie spróbować
rozpuszcza się znakomicie, nie wróce już do Florovitu
____________________
Czarek871 12:33, 04 sie 2017

Dołączył: 04 sie 2017
Posty: 1
A czy możecie mi pomóc w wyborze nawozu? Na [zmoderowane] przeczytałem sporo informacji na ten temat. Wybór jest ogromny, bo są to oborniki kurze, bydlęce, mieszane czy też granulowane. Nie znam się na tym, więc proszę Was o radę, który nawóz wybrać.
DarJush 13:27, 04 sie 2017


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Wygląda na to, że Czarek chce bezpłatnie zareklamować swoją stronę.
Cwieku 17:35, 08 sie 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Ostatnie letnie nawożenie przede mną. Chcę w srode po poludniu ostatni raz rzucić nawóz letni i go rozpuścić. W czwartek rano, piątek i sobotę zapowiadają ulewne burze. Stąd pytanie, czy sypać przed takimi planowanymi ulewami czy sie wstrzymać i sypać w nastepnym tygodniu? Ziemia średnio gliniasta.. Nie wymyje nawozu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies