Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 23:42, 25 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pojęcie leży w nawodnieniu i nawożeniu trawnika
Wygląda jak na pustyni piaskowej więc nie ma siły rosnąć. Postaw wachlarze, lej wodę, a przedtem nawóz.

Widać że pewnie nie wszystkie gatunki wzeszły, zapewne nie było wody wystarczająco.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 20:34, 26 sie 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
piotraudi napisał(a)

Ja ponownie sie zapytam o co chodzi z tym trawnikiem trawa zasiana 16lipca a na połowie trawnika urosla z 3-4cm nie mam pojęcia co się dzieje caly czas stoji w miejscu

Witam
Sialem trawe tydzien wczesniej niz ty i u mnie tak wyglada.Cztery razy dziennie zraszana by nasiona nie przeschly.Bez nawozu tylko sama woda ,albo zle nasiona albo brak wody-raczej brak wody jak mowi szefowa forum Pani Danuta
piotraudi 21:34, 26 sie 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
No właśnie wody leje i lalem mnóstwo prawie dzień w dzień na ponad750m2 idzie od 1,5 do 2m3wody chyba ze padal lub pada deszcz ponieważ jak ziemia sie przesuszy robi sie skala z wierzchu a pod spodem caly czas jest wilgoć w zeszłym tygodniu nawozilem trawę nawozem kilka postów wcześniej zamiescilem sklad nawozu
piotraudi 21:36, 26 sie 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Marcin544 jaka trawę zasiales??
krzysztofszy... 13:40, 27 sie 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Wczoraj wg prognoz miał padać deszcz w nocy. Pokusiłem się wiec posypać trawnik nawozem. Niestety prognozy znów zawiodły i nie spadła nawet kropla . Problem w tym, że nie mam wody od wczoraj bo jakaś podobno poważna awaria jest i nie wiem kiedy będzie. Ile mam czasu zanim nawóz spali trawę???
Gardenarium 18:37, 27 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W ciągu doby powinieneś podlać, a jak nie spadnie deszcz, to może być niedobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotraudi 21:14, 27 sie 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
krzysztofszykowny napisał(a)
Wczoraj wg prognoz miał padać deszcz w nocy. Pokusiłem się wiec posypać trawnik nawozem. Niestety prognozy znów zawiodły i nie spadła nawet kropla . Problem w tym, że nie mam wody od wczoraj bo jakaś podobno poważna awaria jest i nie wiem kiedy będzie. Ile mam czasu zanim nawóz spali trawę???


nie ma co straszyć najważniejsze,ze nie sypałeś nawozu na mokrą trawe!
granulki nawozu spadły na ziemie i tam teraz czekają na deszczyk wiec nie martwił bym sie ze spali trawe dodatkowo teraz są mocne rosy wiec powoli sie rozpuszczają.Wiadomo ze teraz by sie przydał deszcz ale dziś chyba wszedzie padałó u mnie tylko dziś ponad 50l na m2 wiec chyba twoje pytanie jest już nie aktualne
krzysztofszy... 21:56, 27 sie 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Niestety u mnie nie padało. Moze z 3 minuty maksymalnie. No właśnie, ta rosa nie wiem czy jest taka dobra bo granulki namiękną i zostaną na źdźbłach a powinny być rozpuszczone i z wodą powinna je wchłonąć gleba. Wody jeszcze nie ma. Tragedia .
piotraudi 22:50, 27 sie 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Na zdzblach. Spokojnie nie wiem czy mieszkasz na wsi czy w mieście. Ale powiem tobie tak wiele razy się zdarza że rolnik sieje nawóz i nie pada dniami i nic się nie dzieje chodź wiadomo że lepiej gdyby padło nie bój się bo naprawdę nie ma czego uwierz mi ta Rosa też dużo daje
Draco 20:23, 09 wrz 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 10
Witam
Planuję zasilić trawnik na jesień jakimś nawozem. W sklepie rolniczym po sąsiedzku polecono mi nawóz, który podobno jest uniwersalny i można do innych upraw stosować.

Skład: NPK(MgS) 9,3-5-9,3-(3-39) z B, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn.

Czy to to się nadaje do trawnika na jesień?
Zastanawia mnie ta ilosć siarki :/

Grzegorz.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies