Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 11:53, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dziekuję, Ewuś I za tę delikatną sugestię, że z tym oczkim trzeba coś zrobić

Wiem, nie jest ładne (to eufemizm jest). Powstało jako basenik dla dzieci (dawno to było, kiedy na polskim rynku nie było jeszcze tych przenośnych basenów). Dlatego też jest w tak głupim miejscu - w słońcu, żeby woda się nagrzewała Ależ człek miał głupawe pomysły

Proponowałam M. nieśmiało, żeby je przenieść (myślałam żeby pod tę ścianę z cegły, a na ścianie takie staroświeckie ciurkadełko - rzygacz wśród pnączy), ale na razie silny opór widzę

Przy okazji rozmowy o oczku uświadomiłam sobie, jak bardzo jestem niekonsekwentna w moich ogrodowych poczynaniach (chyba czasem nie myślę)
Celem odmiany ma być uzyskanie przestrzeni, podkreślenie głębi ogrodu. A ja chcę tuż przy domu, posadzić rh, które mogą osiągnąć nawet 1,5 metra średnicy! I wszystko zasłonią! Lub prawe wszystko!

O, logiko, Twe imię jest kobieta
Chyba dam je do innego kącika! nie wiem jeszcze, gdzie. Może na tę długą rabatę między domem a ogrodzeniem?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Evchen 12:16, 25 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Teresko, ja absolutnie nie w tym znaczeniu Po prostu bardzo podobała mi się ta aranżacja oczka Rh za duże chyba...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Tess 12:29, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089

Tę aranżację w realu mogę nawet obejrzeć (jeśli Iwona się zgodzi), bo mam do niej bardzo blisko - jakieś 15 km

może zrobię jakieś zdjecia oczka, coby przybliżyć, jak wygląda?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Evchen 12:45, 25 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
No pewnie Jeśli Iwonka się zgodzi..
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Tess 12:49, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
O zdjęciach swojego oczka myślałam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Evchen 12:53, 25 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tess napisał(a)
O zdjęciach swojego oczka myślałam

O matko.. Tereniu, wybacz Chyba mnie wczorajsze pielenie zamroczyło.. a może to komary krwiopijcy zamiast krwi wypiły co innego?...

Ze wstydu płonę.. !
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Tess 12:58, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089

No co Ty! Przecież to ja napisałam tak mało konkretnie, że można to było tak właśnie zrozumieć
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 13:52, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
No to teraz może dla odmiany przedogródek

Ponawiam prośbę, która gdzieś w gąszczu drzew się zgubiła o pomoc przy jego zaprojektowaniu.


Przedogródek ma wymiary 3,70 x 3,70 m.

Pewnym utrudnieniem jest pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Wprawdzie nic a nic nie wystaje (pokrywa zajduje się na poziomie gruntu), ale jednak nic w tym miejscu posadzic nie można - na betonie nic nie urośnie.

Przedogródek położony jest od północnej strony domu, słońce bywa tam w miesiącach wiosennych i letnich, ale dopiero późnym popołudniem (w lecie tak od 14.00 - 15.00).

Chciałabym, żeby przedogródek był naprawdę ciekawy i elegancki, dlatego nabyłam już cisy na kule (jeden około 80 cm, drugi nieco mniejszy).
Kupiłam też cis (Hicksi chyba) na stożek - ale ten niestety nie jest dość wysoki, ma tak około 90 cm, ale za to jest ładnie zagęszczony od samego dołu i szeroki.

Wiem, wiem, nie należy niczego kupować przed zaprojektowaniem, ale to naprawdę ładne zakupy były i wartościowe rośliny .

Mam też zdobyczny bukszpan - rozczochraniec, ale można go ostrzyc na stożek. Wyjdzie pewnie taki na około 100 cm, może więcej.

Ile stożków powinno być na takiej rabacie, żeby było ładnie? Czy bukszpany dadzą radę od północy? Mam obawy, że zmarzną.

W chwili obecnej w przedogródku nie ma niczego ciekawego, czego nie można ruszyć czy przesadzić. Taki misz-masz.
Jedynie jukki byłoby mi szkoda, gdyby z powodu jej wielkości nie dało jej rady przesadzić (a moze może zostać?) Juka rośnie tak jakoś centralnie, na środku
Ale nie musi tam zostać


Istotna, zdaje się, informacja - w bardzo śnieżne zimy śnieg z podjazdu i zjazdu do garażu rzucaliśmy na przedogródek. Czy to trzeba jakoś wziąć pod uwagę, przy planowaniu roślin?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 14:05, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Plan sytuacyjny tego przedogródka jest na stronie 4, tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-gaszcz-dorodnych-drzew-w-malym-ogrodzie?page=4

Wieczorem może wysmażę coś czytelniejszego. i większego

Zechcecie pomóc? Proszę...



____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 15:14, 25 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dużo cięcia w tym gąszczu, ale nutkajskiego mi szkoda, on wyjątkowo pięknie wyglądał jak był do samej ziemi; piękny milin masz, duży i kwitnący a zmiany generalnie idą ku lepszemu, ot szalejemy na ogrodowisku
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies