Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

wanda7 20:49, 24 lip 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Bardzo lubię takie klimatyczne gąszcze jak twój. I tyle uroczych tajemniczych zakątków. Kieruj się tylko własnym sercem i nie rób wszystkiego "pod sznureczek", bo zatracisz własny styl. Z przyjemnością pospacerowałam. Pozdrawiam!
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
kaisog1 21:01, 24 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Teresko ale będziesz miała żurawek! Ja tyż mnożę, dzielę, i co tam jeszcze się da
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Tess 22:29, 24 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Wandziu, miło, że zajrzałaś. No, ten gąszcz już nie jest taki sam jak na zdjęciach
Gosiu, uwielbiam robić sadzonki i rozsady, sadzonkuję wszystko
Powinnam mieć szkółkę roślin ozdobnych, gdzie sadzonkowałbym do woli, a nie ogród, w którym nie umiem niczego zaprojektować
Wiem, że Ty też sadzisz, dzielisz i mnożysz, wszak czytam Twój wątek
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ewcia88 22:39, 24 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Oj widzę że się dzieje.Tyle żórawek a wlaśnie artykuł o nich czytam Mam pytanko-mam okazję przeorać całą plackarnie ( sąsiad ma maszyne chwilo) a wiec orac-wyznaczyc rabaty i trawnik siać czy czekać ? pozdrawiam i muszę na drugi ogródek Twój czas zarezerwować
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Tess 22:51, 24 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Nadeszła ta chwila. Zanim pokażę co się zadziało, parę słów tytułem wstępu.

Zdaję sobie sprawę, że część osób, które mi udzielały rad i służyły pomocą, może się poczuć zawiedziona bądź rozczarowana. Wszystkie rady były cenne, wnosiły coś istotnego, ale nie wszystkie dało się zastosować w praktyce. Z wielu jeszcze nie skorzystałam, bo ten etap dopiero nadejdzie.

Podkrzesałam tuje, bo okazało się, że od drugiej strony, tej niewidocznej na zdjęciach były wysoko podeschnięte, tak całkiem suche.

Nie wyrzuciłam tej srebrnej (niebieskiej) tui przy szmaragdzie, bo jeśli ją wytnę, to odkryję brzydką, podeschniętą dziurę w szmaragdzie. Więc albo obie wycinam, albo obie zostawiam. Na razie wybrałam opcję - zostawiam, zobaczymy, co będzie dalej.

Na razie nie wyrzuciłam magnolii, bo piły elektrycznej chwilowo nie mam. Ale zamierzam ją wyciąć, liczę jednak na Wasze opinie.

No i cóż - ja jestem z podkrzesania zadowolona. Odzyskałam mnóstwo przestrzeni. Na zdjęciach tego może aż tak nie widać, ale to jest mniej więcej połowa mojego ogrodu Powtórzę - połowa ogrodu była zajęta przez te iglaki przy domu!

Tylko teraz mam nowe problemy do rozkminienia:

1. widać pnie. Nie jest to szczególnie ładny widok. Chciałabym je czymś zasłonić, ale jednocześnie nie chcę zasłaniać widoku na odleglejsze zakątki ogrodu. Ogród dzieki tym prześwitom uzyskał głębię - tak mi się wydaje. Co można z tym zrobić?

2. widać wszystko, co się dzieje u sąsiada, znaczy to, że u sąsiada widac wszystko, co się dzieje u mnie. Mam na myśli tego sąsiada, gdzie przed garażem stoi niebieski samochód, bo drugi sąsiad, widzi wszystko od zawsze Drugi sąsiad - za tym niskim płotkiem metalowym zielonym. Jak się odgrodzić od sąsiada/sąsiadów?

To tyle. Na razie.




____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 22:57, 24 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ewcia88 napisał(a)
Oj widzę że się dzieje.Tyle żórawek a wlaśnie artykuł o nich czytam Mam pytanko-mam okazję przeorać całą plackarnie ( sąsiad ma maszyne chwilo) a wiec orac-wyznaczyc rabaty i trawnik siać czy czekać ? pozdrawiam i muszę na drugi ogródek Twój czas zarezerwować


Ewcia, mądrzejszych ode mnie pytaj. Ale jeśli wiesz, jak bedą szły rabaty, to ja bym chyba robiła już trawnik. Trzeba kilku lat żeby był ładny. To niechby już rósł

Tylko - gorąca głowo! - czy Ty poczytałaś, jak sie trawnik zakłada?
I co oznacza "przeorać"? Bo moim zdaniem zoranie to za mało. Powinno się też glebogryzarką ziemię potraktować, żeby ją ładnie przemieszać (napowietrzyć i rozdrobnić), potem wyrównać...

Może jednak najpierw odpowiedz sobie na te wszystkie pytania
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 23:13, 24 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
tak to wygląda:

wejście do ogródka (przechodzimy wzdłuż domu).
przed.


Ciemność widzę, ciemność! Nic nie widać. zasłania magnolia, ale głównie tuja, rosnąca przed nią.

Po:








____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Evchen 23:15, 24 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
O.. Ładnie! A o co chodzi z magnolią? chyba nie chcesz jej wycinać??????
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Tess 23:20, 24 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Przed podkrzesaniem tych widoków (z tej perspektywy) nie było szans zobaczyć:








Otworzył się też widok z ogrodu na wejście do ogrodu (ten róg):


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
kaisog1 23:23, 24 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Teresko super to wygląda
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies