Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Gardenarium 07:51, 25 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiadam na pytanie, Citronelki bardzo pasują, bo rozświetlają ten zakątek, Bordowe są za ciemne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwaG 08:30, 25 lip 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Tereso, a fe! Podkrzesałaś cyprysika nutkajskiego, dlaczego?
Ja do magnolii nie mam sentymentu. Wole je oglądać u innych, chyba, że komuś jest potrzebna masa zielonych liści przez sezon.
Może jako towarzysto dla pni - trawy?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Evchen 08:55, 25 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Teresko, citronelki cudnie tam wyglądają! Uwielbiam ten kolor, tylko że nigdzie go znaleźć nie mogę... wszędzie są borodowe.
Magnolia faktycznie spora... jeśli nie widać kwiatów, to chyba marny z niej pożytek?... bo przecież o kwiaty tu najbardziej chodzi... Jeśli chciałabyś ją zatrzymać, to może poszukać jakiegoś cieniolubnego pnącza i puścić po pniu a pod nią posadzić jakieś jasne trawy lub hosty?
Co do rh nie wypowiem się, bo nie mam pojęcia czy się nadają, chyba, że Ci chodzi o wzgląd estetetyczny? To moja odpowiedź brzmiałaby TAK
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Tess 09:01, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Madziu, Haniu - dziękuję, mnie też się podoba, to co zobaczyłam.
No, teraz trzeba tylko umiejętnie podkreślić urodę tych zakątków

Danusiu, jak miło, że zajrzałaś Mnie też się bardzo podobają citronelki w tym miejscu. I cień tam jest, więc chyba wytrzymają. Choć może coś innego jeszcze przyjdzie mi do głowy, a może ktoś jakiś fajny pomysł podrzuci?

Ewo, wiedziałam, że się dopatrzysz i zganisz Tylko dwie malutkie gałązki wycięłam, i tylko z jednej strony, bo:

- tego nie widać na poprzednich zdjęciach (przed), bo niebieska tuja zasłaniała, ale z tej niewidocznej strony nie miał dołu, więc bardzo niesymetryczny był, a po podkrzesaniu tuj to było bardzo widoczne;

- przez usunięcie tych gałązek otworzyłam widok na tamten zakątek z murem.

Na zdjeciach to usunięcie bardzo widać, bo dałam zdjęcie przed i po, ale naprawdę nie wygląda źle.
I jak jeszcze coś dołem podsadzę (nie wiem jeszcze, co) to będzie naprawdę dobrze.

A jakie trawki uważasz, ze byłyby najlepsze pod pendulę?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
beta 09:27, 25 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Tess napisał(a)


1. widać pnie. Nie jest to szczególnie ładny widok. Chciałabym je czymś zasłonić, ale jednocześnie nie chcę zasłaniać widoku na odleglejsze zakątki ogrodu. Ogród dzieki tym prześwitom uzyskał głębię - tak mi się wydaje. Co można z tym zrobić?

2. widać wszystko, co się dzieje u sąsiada, znaczy to, że u sąsiada widac wszystko, co się dzieje u mnie. Mam na myśli tego sąsiada, gdzie przed garażem stoi niebieski samochód, bo drugi sąsiad, widzi wszystko od zawsze Drugi sąsiad - za tym niskim płotkiem metalowym zielonym. Jak się odgrodzić od sąsiada/sąsiadów?






Teresko, kawał dobrej roboty-gratki

ad. 1. może na pnie jakiś bluszcz czy cuś ?

ad. 2. ledwo się połapałam z tymi sąsiadami, ale może taż jakieś pnącze?

i powtórzę jeszcze raz- pięknie się zrobiło u Ciebie,
jeśli mogę wyrazić opinię -to żurawki zielone
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 09:30, 25 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Teresko, a pod tymi podkrzesańcami to jakąś rabatę planujesz czy co?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 09:34, 25 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
zpomniałam--żuraweczki pierwsza klasa,
ja u nas niestety cytrynowych nie widziałam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Ewcia88 09:37, 25 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Tess jestem pod wielkim wrażeniem, teraz to naprawdę tajemniczy ogród, fajnie że z tych zakamrków widać roślinki ŁAŁ citronelki świetnie tam wyglądają a na Rh się nie znam
A mi właśnie o fakt posiadania glebozgryzarki chodziło
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Tess 10:16, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Beatko, Ewciu, dziękuję za rady
Na odzyskanej powierzchni posiałam trawę, a przy samych drzewach (pniach) zamierzam coś posadzić. Z naciskiem na coś, bo nie zdecydowąłam, jeszcze, co.
Chciałabym, żeby tam było trochę trawnika, bo trawnik to takie fajne tło dla roslin, ale zobaczymy, czy da radę. To jednak trochę zacienione miejsce jest, choć po usunięciu magnolii może okazać się całkiem jasne

Będę robić nasadzenia stopniowo, powoli. Musze się poprzyglądać przed posadzeniem Citronelki stoją tak już od tygodnia, choć od początku mi się tam podobają

Ewcia, odpowiedziałam Ci w Twoim wątku
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Evchen 11:33, 25 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Teresko,
znalazłam jeszcze taką śliczną aranżację oczka . Moze Ci się przyda
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1019-ogrod-amatora-prosze-o-pomoc?page=4
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies