Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

ewa004 20:26, 28 wrz 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
No darłam się
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
makkasia 23:15, 28 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
świetne zimowity i carexy.
Pięknie w Twoim gąszczu Tess
Dobranoc
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Anabell 23:23, 28 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Te u mnie to nie pędraki, przeleciałam w necie, to były ok 2 cm szarozielone 3 szt każdy w innym miejscui pasuje mi z opisu larwy borecznika rudego co atakuje sosny a to znalazłam pod świerkiem. dwa lata temu świerk był opanowany przez szkodnika igły leciały musiałam go podciąć. To coś było większe od misecznika brązowe. robiłam opryski od kiedy zauważyłam w tym roku nie było.
Pod nim sadziłam dziś żurawki.
żadnego białego pędraka nie było tylko dużo kuleczek ale znalazłam koreczki z fizeliny po rozsadach to tam wyrzuciłam ziemię i jest tego dużo.
dziś zrobiłam zdjęcie żurawki wyjętej z doniczki to takie same kuleczki jak w ziemi i tez strzelają.

trudne to do określenia bo osmocate jest w kilku odcieniach a ja jaj nie widziałam prawdziwych.

Poruszenie na O. z tymi pędrakami i boje się.
U ciebie jeszcze są jednorazowo to nigdy nic nie podziała, mogły wylęgnąć się po podlaniu.
Cały okres do wylęgania się chrząszcza trwa 4 lata, małe pędraczki to najłatwiej zniszczyć siedzą tuż pod ziemią większe schodzą 1 m głęboko. w drugim i trzecim roku robią najgorsze szkody.
Ja nigdy nie miałam z tym doczynienia, dlatego mnie przeraża.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Tess 03:51, 29 wrz 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Zapisuję dla pamięci rady Ani asc dotyczące zwalczania szkodnika cebul narcyzów:

Podlewać należy konewką całe kępki dwukrotnie w okresie nalotu much; według źródła niemieckiego raz w połowie maja po pełnym kwitnieniu i po raz drugi w połowie czerwca. Źródła polskie podają: opryskiwać od połowy kwietnia do końca wegetacji co 2 tygodnie środkami owadobójczymi.

Przeciwko udnicy cebulówce możemy, począwszy od maja, opryskiwać lub podlewać ziemię wokół roślin 2-3 krotnie co 14 dni Basudinem 25 EC - 0,15% lub Diazinonem 25 EC - 0,15%. Przy podlewaniu zużyć 2,5 l cieczy użytkowej na 10m rzędu.
Te mniejsze larwy to najpewniej larwy "udnicy cebulówki". Te większe, pojedyncze w cebuli to larwa "pobzyga cebularza" (zawsze żeruje tylko 1 larwa w cebuli).
Po wykopaniu cebul z ziemi (jak i przed sadzeniem) cebule moczyć przez 0,5 godz. w 0,1% roztworze preparatu "Actellic 500 EC" (jest niebezpieczny dla zdrowia - przestrzegać ściśle instrukcji stosowania!). Po kąpieli cebule osuszyć i przechować w suchym i przewiewnym miejscu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 10:49, 29 wrz 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Zrobiłam zdjęcia z samego rana, choć światło było takie sobie. Ale rodzina jechała na Wielką Warszawską i chciała zabrać aparat.

Moja nowa rabatka bukszpanowa pod pendulą.










____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 10:57, 29 wrz 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
W tle za pendulą widać wiadra, donice i worek z ziemią, bo aktualnie przesadzam kiścienie Zeblid na rabatkę z horkami Magical.
Kiścienie wsadziłam w maju tego roku do przedogródka, bo wiosną wydało mi się tam łyso. Ale szkoda ich tam - hortki zasłaniają je prawie przez cały sezon.






Kiścienie przenoszę stąd. Nie będzie pusto wiosną, dam tutaj cebulowe.



Dosadzę tu natomiast czwartą horti, bo jest dziura.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 11:11, 29 wrz 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Przedogródek już wcześniej przeszedł częściowe zmiany.


Przesadziłam runiankę do tyłu, dosadziłam żurawkę Earth Angel, którą musiałam podzielić, bo opuchlaki zżarły jej korzenie. Ale nie wiem, czy nie zamienić jej na bergenię. Jakoś mi nie pasuje - wydaje mi się, że za dużo tu kolorów. Co poradzicie?

Nie ma już też kulek bukszpanowych - wcale nie powinnam ich tu sadzić, bo ani projekt Danusi ich nie przewidywał, ani nie pasowały do cisów. Chciałam zamienić stożek na kulę, jak było w projekcie Danusi - bo jednak Dana radzi najlepiej - ale eM oprotestował Bardzo mu się podoba stożek w tym miejscu.
Poczekam




Acha, te kwiatostany czosnków Szuberta zostały wsadzone na niby, na próbę. Planuję tu posadzić Szuberty. Jak sądzicie, czy to dobry pomysł?

Wieczorkiem zajrzę do Was, teraz muszę lecieć. Miłego dnia dla wszystkich
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Matka 13:25, 29 wrz 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ale u Ciebie pięknie...nie to co u mnie
____________________
U Matki
ewa004 15:04, 29 wrz 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Tesiulka śliczna ta bukszpanowa rabata
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Madzenka 17:36, 29 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tess ja jestem pod wrażeniem ciągłych zmian u ciebie. Po cichutku tworzysz takie rewelacyjne rabaty. bukszpan i hakone pod drzewem wymiata!!,
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies