Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 17:00, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Juzia_G napisał(a)
A ciut przerobić tego oczka nie idzie?


Niestety. To jest takie oczko z masy jakiejś, kiedyś ich mnóstwo było na rynku. W dodatku jest nie czarne, a lazurowe - bo to pierwotnie był basenik dla dzieci Takie to były durne czasy. I pomysły
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 17:03, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Pszczelarnia napisał(a)


Tess umila sobie czekanie na wiosnę. Te stożki to fajne tak pod skosem właśnie i nie kłócą mi się z oczkiem, prostują przestrzeń i pasują do reszty układów roślinnych.


No nie bardzo - już łapię stresa, że nie zdążę przed zimą. A roboty jeszcze huk, w dodatku dzisiaj mnie kamasją zaraziłyście u Wieloszki - mus przesadzić z babcinego ogrodu trochę.

Stożki mogą być? To się ucieszą
I ja się ucieszę - mam czasem dość tego, że każdą robotę robię co najmniej potrójnie (wysadzam to, co wcześniej rosło, wsadzam nowe, przesadzam nowe na nowe miejsce).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 17:05, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Poradźcie proszę - martwię się trochę o te późno posadzone cisy, bo jak wymarzną to się zapłaczę.
Jak można im pomóc? Warstwa kory w nóżki?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Wieloszka 17:22, 18 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Czytam, że kamasjami jesteś zarażona Fajnie, że te długie dyskusje nie tylko mi się przydały Zachwycam się Twoimi kulkami bukszpanowymi i cisowymi! W cieniu drzew im lepiej na pewno, ale to codzienne latanie z wężem... Podziwiam Twój kręgosłup A połączenie kulek z hakone - uuuwielbiam

Cisom pod nóżki dałabym grubo kory i podlała przed zimą (jak resztę zimozielonych). Ale u mnie tyle ich padło, ze może nie powinnam się wypowiadać.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Juzia 17:42, 18 lis 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38817
Tess napisał(a)


Niestety. To jest takie oczko z masy jakiejś, kiedyś ich mnóstwo było na rynku. W dodatku jest nie czarne, a lazurowe - bo to pierwotnie był basenik dla dzieci Takie to były durne czasy. I pomysły


Aaaa już wiem! Z tworzywa sztucznego.
To z wierzchu obudować można deskami żeby był prostokąt...czy L czy cuś Taki niby pomościk...czy cuś
Ale ja tylko gadam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 17:44, 18 lis 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38817
A tak w ogóle to myslę tak jak Ewa Pszczółka... te cisy tam pasują i już!

Też myślę, że kora pod nowe nasadzenia. I chyba tyle.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Toszka 18:51, 18 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Moje stożki (na wprost furtki, w cycku) i kawał żywopłotu sadzone były na początku grudnia. Jeden od zawietrznej obsypał się sporo na wiosnę...ale od lipca jego wygląd polepszył się i wiem, z doświadczenia z przesiedleńcami, że w przyszłym roku zaszaleje jak guuuupi
Twoje mogą także na wiosnę lekko się obsypać - mogą, ale nie muszą
Podsumowując - będzie dobrze
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Tess 21:11, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Juzia_G napisał(a)
A tak w ogóle to myslę tak jak Ewa Pszczółka... te cisy tam pasują i już!

Też myślę, że kora pod nowe nasadzenia. I chyba tyle.


Porobię kiedyś zdjęcia i wówczas zadecyduję ostatecznie, z Waszą mam nadzieję pomocą. Ale ja się nie upieram - jeśli okaże się, że lokalizacja własciwa, to się pewnie nawet ucieszę
A deskami się nie da, bo mało, że nerka, to jeszcze pod skosem ułożona
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 21:12, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Toszka napisał(a)
Moje stożki (na wprost furtki, w cycku) i kawał żywopłotu sadzone były na początku grudnia. Jeden od zawietrznej obsypał się sporo na wiosnę...ale od lipca jego wygląd polepszył się i wiem, z doświadczenia z przesiedleńcami, że w przyszłym roku zaszaleje jak guuuupi
Twoje mogą także na wiosnę lekko się obsypać - mogą, ale nie muszą
Podsumowując - będzie dobrze


Toszko, lejesz miód na moje serce! Niech tak będzie i u mnie. A osłonić je od wiatru?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 21:26, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Wieloszka napisał(a)
Czytam, że kamasjami jesteś zarażona Fajnie, że te długie dyskusje nie tylko mi się przydały Zachwycam się Twoimi kulkami bukszpanowymi i cisowymi! W cieniu drzew im lepiej na pewno, ale to codzienne latanie z wężem... Podziwiam Twój kręgosłup A połączenie kulek z hakone - uuuwielbiam

Cisom pod nóżki dałabym grubo kory i podlała przed zimą (jak resztę zimozielonych). Ale u mnie tyle ich padło, ze może nie powinnam się wypowiadać.

Agnieszko, przegapiłam Twój post, wybacz
Pewnie, że takie dyskusje się przydają także innym, postronnym. Moja kamasja wprawdzie bladoniebieska, ale podoba mi się. Bo się lubi, co się ma
Dzięki za radę, dam cisom pierzynkę z kory.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies