Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Zwójka sosnóweczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Zwójka sosnóweczka

PiotrekP 22:06, 23 maj 2012

Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 68
Macie jakiś pomysł jak zniszczyć zwójkę sosnóweczkę ? dopiero teraz ją zauważyłem u siebie , pędy wyłamuję razem z szkodnikami ale wykonujecie jeszcze jakieś opryski?
Mala_Mi 22:19, 23 maj 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wyłamałam wszystkei pędy które były zaatakowane..i na razie spokój.... W zeszłym roku nie wyłamałam i połowę gałęzi wycięłam bo uschły....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
MilenaP 21:49, 25 maj 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
czy chodzi o te wstrętne gąsienice na kosodrzewinach. Bo jeśli tak to ja je po prostu wszystkie wygniotłam w rękawicach. 3 dni po 3 razy dziennie robiłam im nalot i ich nie ma
____________________
Milena - zielonastrefa
Gardenarium 20:23, 29 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba uniemożliwić wylot motyli, który odbywa się pod koniec czerwca i w lipcu, bo wtedy samice złożą jaja na pąkach młodych pędów.

Zimują gąsienice wewnątrz pąków, a wiosną wgryzają się przy nasadzie pąka szczytowego i żerują po czym w końcu czerwca przepoczwarzają się i wylatują motyle.

Zwalcza się albo gąsienice zimujące wiosną (k. kwietnia. pocz. maja) albo gąsienice letnie zanim wgryzą się w pąki (lipiec).

Preparat Sumithion 500 EC
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies