Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Iwcia 13:02, 18 lip 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Podpowiedzcie co dolega moim roślinkom. Szmaragdy:Czy to fytoftoroza, grzyb czy brak jakiś składników? Próbowałam już wszystkiego bez rezultatów. Mam takich kilka sztuk, reszta się trzyma. Kolejny problem z modrzewiem płaczącym. Niedawno posadzony i sądziłam, ze musi swoje odchorować ale normalnie żal na niego patrzeć. Stracił kolor, zrobił się żółtawy a igły - na końcach czerwono- brązowe. Co mu dolega?
____________________
Mój przyszły ogród
Iwcia 20:16, 19 lip 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Może zechciałby się ktoś wypowiedzieć, liczę na Waszą pomoc...
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 18:45, 21 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj tutaj Choroby żywotników bo takie objawy może dać wiele przyczyn, niekoniecznie z powodu chorób.

Pomyśl i obejrzyj szyjkę korzeniową, a może mają matę p. chwastom i chorują na zgniliznę opieńkową?
Tutaj diagnoza nie jest możliwa bez poznania kilku wskazówek odnośnie warunków uprawy i nawożenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:53, 21 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do modrzewia to podlej Topsinem, ale nie wiem czy to plamistość igieł modrzewia bo nie ma przewężenia na końcu zbrązowienia. Może to też przyczyna związana z pielęgnacją modrzewia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwcia 19:41, 21 lip 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Dziękuję Danusiu za odzew. Szmaragdy nie mają maty, rosną sobie w ziemi gliniastej z dodatkiem torfu, obsypane korą. Co ciekawe te "zainfekowane" egzemplarze mają te zmiany miejscowo- w dolnych partiach. często łuski są czerwonawe w górnej stronie gałązki a dolna jest ok.Pooglądam jeszcze szyjki. Modrzewia opryskam.
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 20:30, 21 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odgrzeb korę i obejrzyj, ale wcześniej przeczytaj opis zmian w linku jaki Ci dałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwcia 17:50, 22 lip 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Szyjki obejrzałam - wydają się ok. Brak jakiś niepokojących zmian. Artykuł oczywiście przeczytałam i to kilka razy.
____________________
Mój przyszły ogród
gemac 21:36, 22 lip 2012

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
Co dolega mojej magnolii i kalinie? Poradźcie kochani co robić? Czy to jakiś grzyb?
Magnolia



i kalina


Pozdrawiam,
Gosia
gemac 22:46, 24 lip 2012

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
Może ktoś spojrzy i coś mi pomoże? Podlałam na wszelki wypadek Topsinem, nie wiem jednak czy to wystarczy.



Pozdrawiam,
Gosia
I_bella 22:46, 24 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 8
Witam serdecznie,
moja magnolia wygląda podobnie, tylko ma więcej czerwonych liści. Boję się, że to jakieś choróbsko. Jutro wkleję zdjęcia.
Pozdrawiam,
Iza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies