Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Sebek 23:30, 05 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Moja też to miała...Po podlaniu i spryskaniu florovitem przeszło
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Anita1978 13:14, 06 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Sebek napisał(a)
Moja też to miała...Po podlaniu i spryskaniu florovitem przeszło


A jakim florovitem??? Jakimś w płynie? Bo moja taka sama...
____________________
ogródek Anity
Sebek 15:32, 06 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tym zwykłym.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
martika 21:44, 06 sie 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzięki Sebek, jutro będę podlewac pryskać
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
nl_kinia 15:04, 08 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
co prawda to domowy kwiatek, ale może wiecie co mu dolega? (nie znam jego nazwy, bo go już w pracy zastałam rosnącego)







zaczęło się od tego, że zimą wsadziłam mu na podpórkę gałązkę octowca (a może to i nie miało związku?), a wiosną pojawiły się na nim najpierw brązowe plamki, a po kilku dniach takie "wypryski" jak wysypka. Gałązkę wyjęłam i zastąpiłam ją wiśniową, ale plamki nie zniknęły, a niedawno listki zaczęły żółknąć i robić się wklęsłe
____________________
Kingi ogrodowe początki
Sebek 21:30, 09 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajnie by było wiedzieć co to za roślina...Zajrzyj na spód liści - może są tam jakieś owady - choćby wełnowce?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zaga 21:44, 09 sie 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
''Zamieranie pędów..... mam to samo i walczę z dobrym skutkiem Katalpa wyglądała prawie tak samo.... i nie licz na to ,ze jak raz wyleczysz i do jesnieni spokój, to choroba pożegnana...... .... lubi wracać.... atakuje wszystkie drzewa i krzewy....."
Aniu co stosujesz?
____________________
Agata - Ogród Zagi
nl_kinia 09:25, 10 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Sebek napisał(a)
Fajnie by było wiedzieć co to za roślina...Zajrzyj na spód liści - może są tam jakieś owady - choćby wełnowce?
niestety - nikt w firmie nie zna jego nazwy...
i właśnie nic nie ma na nim - kwiatek jest czysty, a objawy choroby różne: "wysypka", brązowe plamki zarówno wklęsłe jak i wypukłe, żółcenie liści, wklęsłe plamy jak na 1 i 2 zdjęciu ...
szkoda mi go, bo taki śliczny z biedniutkiej sadzonki mi wyrósł i teraz po raz pierwszy kwitnie na 3 pędach jednocześnie (te pałki, które są na 1 zdj to jego kwiatki)

EDIT: znalazłam na internecie nazwę: Peperomia

ajjjj... czytam, że "Plamy mogą być spowodowane intensywnym nasłonecznieniem. Rośliny stające na stanowiskach słonecznych często ulegają poparzeniom słonecznym" myślicie, ze te plamy, które pokazałam, to od słońca mogą być?
kwiatek stoi na biurku, w odległości ok 1m od okna - strona zachodnia, słońca ma mnóstwo (stąd liście nie są intensywnie ciemnozielone) zwłaszcza teraz, w te upały...
____________________
Kingi ogrodowe początki
Sebek 11:28, 12 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nooo, to rzeczywiście może być od słońca...Przestaw go do cienia, niektóre liście ściemnieją, a niektóre niestety uschną.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nl_kinia 12:20, 12 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
już przestawiłam do drugiego pokoju... szkoda, nie będę miała z kim teraz rozmawiać
____________________
Kingi ogrodowe początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies