Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

magos 13:54, 27 cze 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Dziekuję Ci Danusiu za odpowiedź.Chwastów raczej nie mają.Ten jeden na zdjęciu to przypadek, jak się zdarzą chwasty to nie na długo.ja w ogóle ich nigdy nie nawoziłam i nie podlewałam.Myślałam, że jak jałowiec to nie trzeba.........
Dałam im nawozu i myślę, że jest lepiej, robi się zielony.Pryskałam Decisem, karate, Previvurem.Oczywiście w odstępach.Czy jeszcze kupić Topsin?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Gardenarium 16:42, 27 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz kupić. To dobrze że nie rosną w chwastach, odnośnie nawożenia samo podsypanie granulkami nic nie daje. Trzeba wymieszać z glebą dalej od pnia (tam gdzie strefa korzeni) i podlać obficie.

Najlepiej zastosować Pinivit w płynie, nawet opryskując rośliny "dolistnie" albo Magiczną siła do iglaków..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magos 20:21, 27 cze 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Danusiu dałam granulki, wymieszałam z ziemią i podlałam.Mam tez już magiczna siłę dla iglaków.chce ją uzyć, ale chyba musze poczekać bo na razie są po oprysku chemią.Dziękuję za odpowiedź.Odezwę się co z moimi jałowcami.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
mimowolne_za... 10:22, 12 lip 2012

Dołączył: 03 cze 2011
Posty: 4
Hej,
to chyba mój pierwszy wpis na forum Ogrodowisko, i choć o wiele bardziej wolałabym pokazać coś czym możnaby się pochwalić, niestety zaczynam od prośby o poradę.
Otóż od ubiegłego roku zaczęły zamierać niektóre rośliny w ogrodzie, działo się to dość szybko i zanim zaczęłam zapoznawać się z literaturą na temat danej rośliny, już było po niej, ale w związku z tym, że rośliny nie były duże (drogie) to machałam na to ręką.
Jak mówi mądre ludowe przysłowie " apetyt rośnie w miarę jedzenia", zaczęłam dokupować nowe rośliny, większe, cenniejsze a problem pozostał, od wiosny "padły 3 szt. i obawiam się, że kolejna też już jest spisana na straty, dlatego proszę o pomoc, bo może to nic poważnego i wystarczy uzupełnić braki pokarmowe albo zmniejszyć podlewanie ? Ogromnie liczę na Waszą pomoc :*

Krótka charakterystyka mojego ogrodu:
dominują rośliny iglaste, które sa posadzone na obrzeżach ogrodu na niewielkich wzniesieniach usypanych specjalnie. Całość przykryta jest agrotkaniną, pod którą rozciągnięty jest system nawadniający. Na wierzchu znajduje się niewielka warstwa różnej grubości kamieni.

Tu zdjecie z wczoraj
sosna została posadzona w ubiegłym roku, była kopana z gruntu, (pozostałe rośliny, które zmarniały były sadzone z doniczek) posadziłam 2 szt, ta druga ma się dobrze, jest umiejscowiona 6m obok.











a tu inne przykłady:







mimowolne_za... 10:38, 12 lip 2012

Dołączył: 03 cze 2011
Posty: 4
Dodam jeszcze, że ziemia w dużej części jest nawieziona, ale teren generalnie jest gliniasty.
Mam jeszcze taki problem z trawnikiem, który na początku sezonu był moją chlubą, a teraz-strach patrzeć







przypuszczam, że to może być czerwona nitkowatość traw lub różowa plamistość trawników
ale nie wiem czy wystarczy azotowanie czy trzeba już potraktować go chemią?
Sebek 23:29, 12 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj
Co do trawnika - zastosuj azot - on powinien wystarczyć.
Co do roślin - no raczej po nich. Wykop je i sprawdź system korzeniowy - czy te rośliny w ogóle ruszyły. I nie wiem dlaczego mówi mi coś w głowie, że są przemarznięte albo zalane - czy one ruszyły po zimie? Po iglakach szybko przemarznięcia nie widać.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:22, 13 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak wykopiesz zobacz czy korzenie są uciachane, może takie wsadziłaś i dlatego uschły, albo podniósł się poziom wód gruntowych?

Coś mi mówi że mogły być też za głęboko posadzone
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mimowolne_za... 17:07, 15 lip 2012

Dołączył: 03 cze 2011
Posty: 4
Sebku, Danusiu bardzo dziękuję Wam za odpowiedź.

Wczoraj zastosowałam azot na trawnik, zobaczymy jak będzie
a oto zdjęcia wykopanej rośliny, od strony korzeni:









jestem ciekawa Waszych opinii
pozdrawiam
Gardenarium 17:45, 15 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Korzenie miały w porządku, nie są uciachane, widać że rosły, Czyli ten powód odpada.

No to ciekawe co z wodą, może miały za mokro? a może zostały przenawożone? Może za dużo było nawozu i spływał na nie z trawnika?

Mogły dostać zgnilizny opieńkowej od zbyt głębokiego posadzenia, a mata leży na rabatach?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mimowolne_za... 17:48, 15 lip 2012

Dołączył: 03 cze 2011
Posty: 4
Danusiu,
trawnik jest niżej niż rabaty, one są na lekkich zniesieniach wokół trawnika.
Całe rabaty przykryte są agrotkaniną, na niej leży warstwa kamieni.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies