Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

sylwia_slomc... 10:39, 20 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
GarratyRay napisał(a)
Dzieki Syliwa, bede w takim razie obserwowal i podlewal. Dam znac co i jak za jakis czas.

A czy w ogole jest szansa, ze to wlasnie jakas choroba grzybowa? Podelwanie Proplantem i Magnicur Energy nic nie dalo...

W te dolki, po wykopaniu mozna smialo sadzic cos nowego czy w razie czego czyms odkazic?

Dzieki!

W razie przesadzanek to bym przynajmniej cześć tej ziemi wymieniła w dołku. Chociaż tą co miała kontakt z korzeniem. Dużo różnych okoliczności się zbiegło, grzyba wykluczyć nie można, ale sądzę, że to bardziej efekt przesuszenia w tym przypadku może być, skoro te rośliny się nie ukorzeniły w grunt.
Możesz jeszcze sprawdzić czy nie posadzone są za głęboko , nie przysypana szyjka korzeniowa, bo materiał szkółkarski często za głęboko w doniczkach jest sadzony by nie przesychał korzeń wierzchem. Przy sadzeniu w grunt dobrze jest trochę tej ziemi zabrać przy szyjce. Wtedy oddycha i patogeny się nie tworzą. Chemii więcej bym już nie lała.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
lukaszbrygala 08:56, 30 maj 2024

Dołączył: 30 maj 2024
Posty: 2
Cześć. Przesyłam zdjęcie mojej szałwii omszonej 2 tygodnie po posadzeniu. Łodygi i resztki liści pokryte były śluzem, dlatego założyłem, że to ślimaki i wysypałem preparat, żeby się ich pozbyć. Dziś wyczytałem na internecie, że w ekologicznych ogrodach ślimaki odstrasza się właśnie przez posadzenie szałwi. Czy miał ktoś podobny problem z tą rośliną? Czy to możliwe, żeby szałwię omszoną pożerały ślimaki?

Anda 08:59, 30 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Witaj Łukaszu. Ślimaki bardzo lubią szałwię.
Preparat na ślimaki zawierający żelazo szkodzi jedynie ślimakom.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
lukaszbrygala 15:03, 31 maj 2024

Dołączył: 30 maj 2024
Posty: 2
Anda, dzięki za odpowiedź. Posypałem preparatem z żelazem, mam nadzieję że pozostałe krzaczki przetrwają.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies