Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

I_bella 12:29, 28 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 8
obiecane zdjęcia, ratunku




zaga 17:34, 28 lip 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
W tym roku to jakaś MASAKRA z tymi chorobami. Tylko biegam po ogrodzie obserwuję i ciągle zbieram jakieś porażone liście i próbuje robić co mogę. Niektórych chorób nie jestem pewna.
Katalpa podlana Previcurem i opryskana Topsinem, wycięte zeschnięte konary, zobaczymy..


A teraz nie wiem jakia to choroba ( może nie jedna )

Pieris




hortensja

Biały nalot to oprysk Topsinem



klon jesionolistny


No i najważniejsze... modrzewie, były przesadzane wczesną wiosną dłuuugo nie dawały oznak życia. Ścięłam im gałązki krótko i wtedy ruszyły co z tego jak po jakim czasie zaczęły obumierać im igły. Idzie jeden modrzew po drugim. Pryskałam w styczniu preparatem olejowym teraz Topsinem, podlewałam Previcurem i zamieranie dalej postępuje.





Nie wiem co z tym wszystkim robić, bo przy takiej pogodzie te choróbska rozwijają się szybko.
____________________
Agata - Ogród Zagi
piasektt 10:25, 30 lip 2012


Dołączył: 28 lip 2012
Posty: 32
Witam

Czy ktoś mógłby mi pomóc w zdiagnozowaniu mojego bluszczu? Na wstępie myślałem, że to przymrozki ale raczej to nie to. Młode liście dalej są porażone poniżej zdjęcie:




Jak temu przeciwdziałać ? Ciągnie się to już od marca
____________________
Sebek 11:14, 30 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
piasektt napisał(a)
Witam

Czy ktoś mógłby mi pomóc w zdiagnozowaniu mojego bluszczu? Na wstępie myślałem, że to przymrozki ale raczej to nie to. Młode liście dalej są porażone poniżej zdjęcie:




Jak temu przeciwdziałać ? Ciągnie się to już od marca


Wydaje mi się, że jest po prostu przypalony przez słońce - oberwij takie liście i tyle
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
piasektt 12:59, 30 lip 2012


Dołączył: 28 lip 2012
Posty: 32
Witam

Niestety nie jest to przyczyna słońca, ponieważ liście z drugiej strony kolumny gdzie panuje prawie pełne zacienienie też są takie porażone. Po drugie taki stan panuje od początku marca. I niestety młode listki od razu rozwijają się takie porażone co prawda nie wszystkie, ale większość Inne moje bluszcze są zdrowe i pięknie rosną, a ten niestety cierpi. Pryskałem Topsinem i żadnych efektów

Dzięki z za zainteresowanie

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ? Lub miał podobny problem ?


Pozdrawiam
____________________
Gardenarium 17:17, 31 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bluszcz lubią atakować przędziorki, jak sucho ma w szczególności. Zobacz na spodniej stronie liści czy nie ma sladów? pajęczynka, kropki. Jeśli tak opryskaj Talstarem, te brązowe liście oberwij i wyrzuć do śmieci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piasektt 15:02, 01 sie 2012


Dołączył: 28 lip 2012
Posty: 32
Gardenarium napisał(a)
Bluszcz lubią atakować przędziorki, jak sucho ma w szczególności. Zobacz na spodniej stronie liści czy nie ma sladów? pajęczynka, kropki. Jeśli tak opryskaj Talstarem, te brązowe liście oberwij i wyrzuć do śmieci.



Ogromne podziękowania za wskazówkę

Jest pajęczyna są zmatowione liście.


Lecę do sklepu


Pozdrawiam wszystkich
____________________
vesper 00:43, 02 sie 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Witajcie. Chciałam prosić o pomoc w identyfikacji problemu, z jakim boryka się mój dereń. Sadziłam go stosunkowo niedawno, wypuścił sporo nowych listków, cieszyłam się, że się przyjął. Do momentu, kiedy zauważyłam brunatne plamki i jakby obgryzienia.
Macie pomysł, jaka może być przyczyna i jak temu przeciwdziałać?



____________________
Ogródek vesper
Mala_Mi 00:55, 02 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
zaga napisał(a)
W tym roku to jakaś MASAKRA z tymi chorobami. Tylko biegam po ogrodzie obserwuję i ciągle zbieram jakieś porażone liście i próbuje robić co mogę. Niektórych chorób nie jestem pewna.
Katalpa podlana Previcurem i opryskana Topsinem, wycięte zeschnięte konary, zobaczymy..


A teraz nie wiem jakia to choroba ( może nie jedna )

Pieris




hortensja

Biały nalot to oprysk Topsinem



klon jesionolistny



Nie wiem co z tym wszystkim robić, bo przy takiej pogodzie te choróbska rozwijają się szybko.

Zamieranie pędów..... mam to samo i walczę z dobrym skutkiem Katalpa wyglądała prawie tak samo.... i nie licz na to ,ze jak raz wyleczysz i do jesnieni spokój, to choroba pożegnana...... .... lubi wracać.... atakuje wszystkie drzewa i krzewy.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
martika 23:06, 05 sie 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Mojej Anabelce cos dolega, myslałam, ze to przedziorek i spryskałam dwa razy, ale nadal zle wyglada.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies