Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

gruboszpl 13:41, 09 mar 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 1
Zablokowano mi konto, więc muszę z nowego odpisać.


Jesli to faktycznie dobre rozwiazanie aby uzywac tego nawozu non stop to tak tez postapie.

Nic nie mówię o stosowaniu non stop !
Możesz ten nawóz stosować od wiosny do końca lata ale w okresie letnim jak jest susza nie podawaj nawozu bo efekt będzie taki, że spalisz trawnik.
Możesz też podać np. w maju salmag by dać kopa na zielony trawnik.

Trawnik nawozisz jak tego wymaga. Ja czynię to wiosną i najpóźniej drugi raz maj/czerwiec zależnie od pogody. Później już tylko wrzesień/październik.

Jesienią tylko PK



A ja juz sama nie wiem,czy nawozić młody trawnik, czy nie?
Znalazłam kilka sprzecznych informacji i jak tu mądrze postąpić?
Trawnik siany w sierpniu


Trawnik z sierpnia 2013r nie jest młody ma już prawie cały rok.
Nawóz możesz podać np. salmag, polifoskę, lubofoskę lub każdy nawóz do trawników zapakowany w pudełko z marketu/centrum ogrodniczego itp.
Tylko zależy jaką masz pogodę lub czy zamierzasz go podlewać teraz.
Wątpię by już trawa ruszyła do życia raczej jest jeszcze sucha.
Najlepiej pełno składnikowy to odżywisz go w pełni.
mixer99 15:36, 09 mar 2014

Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 22

A co by Pan powiedzial na takie nawozenie.

Startowy nawoz to :Nawóz posypowy, granulowany, azotowy z zawartością magnezu: 27%N; 4% MgO; 7%CaO.

A pozniej zamiast hydrocomplexu w okresie wiosna-lato nawoz omtakim skladzie
NPK 20+6+9,5 (MgO) (+2)

Hydrocomplex tylko pod tuje chyba ze ktorys z tych tez sie nadaje pod nie.
____________________
gemciu83 20:14, 09 mar 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386

Ten nawóz 1 co podałeś - Nawóz posypowy, granulowany, azotowy z zawartością magnezu: 27%N; 4% MgO; 7%CaO. To on jest do wszystkiego i bez obaw możesz go cały sezon stosować pod krzewy, żywotniki i trawnik. Daje bardzo dobre efekty. Rozpuszcza się przy małej rosie porannej doskonale, a efekt po 5 dniach oszałamiający.

Hyudrocomplex też jako cało sezonowy możesz stosować na trawnik i krzewy.

Pod różaneczniki itp to już nawóz specjalnie pod nie daj.
Ja stosuję pod takie rośliny nawozy normalne ale we właściwych dawkach więc lepiej Ty uważaj i kup specjalnie zbilansowany nawóz pod różaneczniki itp.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
mixer99 22:03, 09 mar 2014

Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 22
gemciu83 napisał(a)
Strasznie blokują tutaj konta !
Ten nawóz 1 co podałeś - Nawóz posypowy, granulowany, azotowy z zawartością magnezu: 27%N; 4% MgO; 7%CaO. To on jest do wszystkiego i bez obaw możesz go cały sezon stosować pod krzewy, żywotniki i trawnik. Daje bardzo dobre efekty. Rozpuszcza się przy małej rosie porannej doskonale, a efekt po 5 dniach oszałamiający.

Hyudrocomplex też jako cało sezonowy możesz stosować na trawnik i krzewy.

Pod różaneczniki itp to już nawóz specjalnie pod nie daj.
Ja stosuję pod takie rośliny nawozy normalne ale we właściwych dawkach więc lepiej Ty uważaj i kup specjalnie zbilansowany nawóz pod różaneczniki itp.




Ale co bedzie lepszym rozwiazaniem jako jeden calosezonowy nawoz? Chcislbym po prostu uzywac ciagle jednego a skutecznego na trawnik i pod tuje.
____________________
emila 23:45, 09 mar 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Gabrysia_ napisał(a)
A ja juz sama nie wiem,czy nawozić młody trawnik, czy nie?
Znalazłam kilka sprzecznych informacji i jak tu mądrze postąpić?
Trawnik siany w sierpniu


mam taka samą sytuację, sama już nie wiem czym nawozić, może Danusia by w "kupę" zebrała dane i nam podpowie
____________________
Ogród nasz
Gardenarium 10:15, 10 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proszę bardzo, zebrane w kupę tylko trzeba poczytać. Jeśli trawnik dobrze rośnie i ładnie wygląda to możesz się w ogóle wstrzymać z nawożeniem w sezonie.

Od kiedy zaczynamy nawożenie młodego trawnika?

Od wtedy gdy trawnik zaczyna rosnąć, czyli w kwietniu albo marcu jeśli panują wysokie temperatury.
W nocy nie powinno być na minusie. A jest, czyli wniosek - nie nawozimy teraz, czekamy.

Ja nie nawożę, trawa nie padnie z tego powodu. Po co jej azot jak jeszcze go nie pobiera bo nie rośnie. Teraz jest jej bardziej potrzebna woda, bo panuje susza, młodziutkie korzonki nie są zbyt głęboko by sięgnąć po wodę w głębszych warstwach.

Nic się nie stanie jak z tym trawnikiem nic nie zrobisz w marcu, moim zdaniem tym nadmiarem troski możecie mu tylko zaszkodzić; Dajcie na wstrzymanie i zrócie tak.

Pewnie 1 kwietnia jeśli będzie powyżej 12 i brak minusów w nocy - skoście trawnik, rozsypcie saletrę wapniową, podlejcie obficie i podlewajcie dalej, bo to już będzie pora gdy trawnik rośnie. Jeśli spadnie śnieg () w kwietniu, nie nawozimy.
W zeszłym roku było zimno, po raz pierwszy skosiłam 30 kwietnia i wtedy rozsypałam nawóz i uruchomiłam podlewanie.



http://www.ogrodowisko.pl/panel/articles/410-jak-nawozic-trawniki/edit

Iine pomocne artykuły

http://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:16, 10 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mixer99 napisał(a)




Ale co bedzie lepszym rozwiazaniem jako jeden calosezonowy nawoz? Chcislbym po prostu uzywac ciagle jednego a skutecznego na trawnik i pod tuje.


Hydrocomplex. Oprócz jesieni. wtedy nawóz jesienny trzeba kupić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 17:31, 10 mar 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Hydrocomplex, Polifoska, Lubofosca itp.
Nawozy NPK.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
blackstork 22:19, 12 mar 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
A saletra wapniowa - jakiś konkretny producent?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
emila 23:19, 12 mar 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Gardenarium napisał(a)
Proszę bardzo, zebrane w kupę tylko trzeba poczytać. Jeśli trawnik dobrze rośnie i ładnie wygląda to możesz się w ogóle wstrzymać z nawożeniem w sezonie.

Od kiedy zaczynamy nawożenie młodego trawnika?

Od wtedy gdy trawnik zaczyna rosnąć, czyli w kwietniu albo marcu jeśli panują wysokie temperatury.
W nocy nie powinno być na minusie. A jest, czyli wniosek - nie nawozimy teraz, czekamy.

Ja nie nawożę, trawa nie padnie z tego powodu. Po co jej azot jak jeszcze go nie pobiera bo nie rośnie. Teraz jest jej bardziej potrzebna woda, bo panuje susza, młodziutkie korzonki nie są zbyt głęboko by sięgnąć po wodę w głębszych warstwach.

Nic się nie stanie jak z tym trawnikiem nic nie zrobisz w marcu, moim zdaniem tym nadmiarem troski możecie mu tylko zaszkodzić; Dajcie na wstrzymanie i zrócie tak.

Pewnie 1 kwietnia jeśli będzie powyżej 12 i brak minusów w nocy - skoście trawnik, rozsypcie saletrę wapniową, podlejcie obficie i podlewajcie dalej, bo to już będzie pora gdy trawnik rośnie. Jeśli spadnie śnieg () w kwietniu, nie nawozimy.
W zeszłym roku było zimno, po raz pierwszy skosiłam 30 kwietnia i wtedy rozsypałam nawóz i uruchomiłam podlewanie.



http://www.ogrodowisko.pl/panel/articles/410-jak-nawozic-trawniki/edit

Iine pomocne artykuły

http://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik



To jest to, dziękuję Danusiu. No to moja teściowa dała ciała ...
____________________
Ogród nasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies