Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

robert_klono... 20:37, 03 cze 2014

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 5
no i wlasnie zauwazylem ze cos marnieje ta moja trawka ... zastanawiam sie tylko czy z braku wody ( co raczej niejest mozliwe bo leje w niego maase codziennie) czy przez to iz 2 tyg temu lekko podlalem a raczej zrosilem go Bioponem do trawnikow i doslownie zalałem woda???... co prawda po tym zroszeniu (wedlug zalecen na etykiecie) wyrósł w piorunujacym tempie i nic sie nie dzialo z nim do koszenia wlasnie w ta sobote...po tym koszeniu zrobilo sie to co widac na zdjeciu-- powiedzcie mi czy czasami zbyt krotkie koszenie nie szkodzi trawie...na oko kosze ja na okolo 4..5 cm "na oko" bo nie mierzylem ...szczerze mowiac caly trawnik ma caly dzien słonce -- teraz akurat w tym tyg prawie codziennie padało wiec nie bylo mowy o przypaleniu...zauwazylem ze u sasiada cala trawa zrobila sie sucha SIANO byla zielona teraz jest sucha ... szczerze nie podlewa jej wogole wiec niema sie co dziwic ale sam fakt ze moze cos podobnego dzieje sie u mnie ... ?co myslicie o tym koszeniu - powiedzcie mo prosze ile czasu trzyma taki nawoz po podlaniu... to byl BIOPON do trawnikow w plynie rozrobilem zakretke na 2 l wody i zuzylerm gdzies na okolo 10mkw...jeszcze jedno mnie mierzi na tym nawozie bylo napsiane 1/2 co sadziecie to polowa ankretki czy 1 lub 2 nakretki a moze to to mu zaszkodziło ? znajac trawe napewno odrosnie ale sam fakt wiedzy co odwalilem moze sie przydac na ZAS... POZDRAWIAM



Gardenarium 23:25, 03 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawozy w płynie w większości są interwencyjne, mają za zadanie pomóc natychmiastowo, ale niezbyt długo działają. Moim zdaniem trawnikowi potrzeba nawozu, ale granulowanego, do trawników. Jasne plamy świadczą o tym, że tutaj nawozu zabrakło (może ominąłeś to miejsce), albo było go za mało.

Trawnika nie można kosić zbyt nisko, muszą "piórka" zielone zostać, a nie "rżysko" bo trawa zacznie rzednąć i zamierać zupełnie. To nie skwer przy autostradzie, gdzie koszą co pół roku, trawę wypierają chwasty wtedy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 07:50, 04 cze 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
A jaka jest optymalna wysokość koszenia, ja w swojej kosiarce mam 5 stopni regulacji od 30mm - 75 mm, kosze na trzeciej wysokości, czyli gdzieś ok. 57 mm.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 12:04, 04 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Optymalna wysokość koszenia zależy od gatunku traw, gęstości i wieku trawnika, pory roku, pogody (deszczowa czy upały). W upały warto zostawić trawnik trochę dłużej. Skoś próbnie na kilku poziomach i dostosuj wysokość tak, żeby trawa ładnie wyglądała i miała zieleń, a nie rżysko, czyli ostre końce.

Ja wiem, że wymagasz koniecznie podania centymetrów, wszystko wg ścisłego przepisu z miarką w ręku, ale ja nie wiem, jakie wymiary podać, bo to się może znacznie wahać dla konkretnego trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 17:27, 04 cze 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
blackstork napisał:

A jaka jest optymalna wysokość koszenia, ja w swojej kosiarce mam 5 stopni regulacji od 30mm - 75 mm


Ustaw wysokość noża na 40 mm. Skoś trawnik, zrób fotki, wstaw na forum i napisz jak Ci się to wszystko podoba.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
blackstork 19:44, 05 cze 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
waldek727 napisał(a)
blackstork napisał:


Ustaw wysokość noża na 40 mm. Skoś trawnik, zrób fotki, wstaw na forum i napisz jak Ci się to wszystko podoba.


Oczywiście mogę sprawdzić każdą wysokość, ale zastanawiałem się, czy ścinam na odpowiedniej. Ogród to szkoła życia i trzeba wszystkie spróbować
____________________
Wojtek - Ogród etapami
blackstork 19:46, 05 cze 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Gardenarium napisał(a)
Optymalna wysokość koszenia zależy od gatunku traw, gęstości i wieku trawnika, pory roku, pogody (deszczowa czy upały). W upały warto zostawić trawnik trochę dłużej. Skoś próbnie na kilku poziomach i dostosuj wysokość tak, żeby trawa ładnie wyglądała i miała zieleń, a nie rżysko, czyli ostre końce.

Ja wiem, że wymagasz koniecznie podania centymetrów, wszystko wg ścisłego przepisu z miarką w ręku, ale ja nie wiem, jakie wymiary podać, bo to się może znacznie wahać dla konkretnego trawnika.


Tak myślałem, że nie ma gotowej recepty. Pozostaje tylko sprawdzić, sprawdzę jak wyjdzie na wyższej wysokości, a krócej zaś nie będę już próbować (ze względu na pogodę) i zobaczymy.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
robert_klono... 14:36, 06 cze 2014

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 5
A no popełniłem kilka błedów -- na pewno nawozem podlalem ja cała nie omijajac miejsc ale zapewne gdzieniegdzie bylo mniej bałem sie zeby sie cos nie odwaliło ze zniknie cała- (wypali ja) tyle ze po tym podlewaniu ta trawa ruszyła dosłownie z dnia na dzien i teraz juz wiem ze błędem było koszenie jej na krótko.. faktycznie jak kosiłem to zostawały drapaki nie listki i to włanie po tym koszeniu zaczeła padac o --- predzej czy pózniej odrosnie ale sam fakt doswiadczenia pozostanie... niby to tylko koszenie bynajmniej tak mi sie wydaje --- będe obserwował dalej co sie dzieje skosze ja niedługo ponownie zobacze co sie dzieje i dopiero wtedy podejme decyzje o podsypaniu --POZDRAWIAM
Gardenarium 15:47, 06 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik jest nierówno nawieziony, trzeba to uzupełnić, żeby kolor się wyrównał i kosić wyżej, wtedy będzie zdrowsza i ładniejsza. Koszenie to najważniejsza sprawa, są trzy - koszenie, podlewanie i nawożenie. Wszystkie trzy muszą ze sobą się zgrać, jak zabraknie jednego - cały trawnik do niczego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katiaxx 11:28, 12 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Trawnik zasiany pod koniec kwietnia, w składzie 50 pro kostrzewy cz. więc rośnie nie za szybko, razem z sianiem dałam substral do siewu ale trawnika miałam jakieś 320 m metrów a substral na 250. Niestety wzeszło dużo perzu i chwastów ale postanowiłam dać mu szansę widzę że jest kilka kęp mocno zielonych - reszta taka sobie, czy powinnam go nawieźć ? ten substral działa niby 100 dni, ale bylo go mniej. Trawnik często koszę przez te chwasty. Mam też mnóstwo rumianku
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies