Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

gemciu83 08:28, 13 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Raczej zacznij podlewać trawnik.
To że nawozu było mniej to nie taka duża strata po prostu będzie mniej zielony.
Nasiona i tak do wschodu potrzebują wilgoci i ciepła.

Czy rajgras wszedł bo kępy rozumiem, że masz na myśli kostrzewy, a powinien już być zielony dywan z prześwitami. Stąd wnioskuję brak podlewania (ja pierwszy miesiąc staram się 2x dziennie zraszać trawnik rano i pod wieczór 17-19)
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
katiaxx 10:34, 13 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Gemciu, wczoraj kupiłam zraszacz, mam miejsca że trawa jest ok, zwłaszcza na rogach i obrzeżach bo gęściej posiana, mam miejsca że widzę głównie rumianek i pojedyncze źdźbła trawy. nie wiem czy dosiewać, może po południu zrobię zdjęcia i wrzucę na wątek o zakładaniu z siewu. część trawnika to ziemia nawieziona, jest tam słońce do 11 i od 19, kiepsko tam rośnie, ta ziemia jest tam ciężka, czy dlatego ? jak lało kilka dni to nawet perz jakby podgnił (co mnie cieszy) i lekko się wyrywał z całym korzeniem bez wydłubywania narzędziami.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Gardenarium 00:11, 14 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawożenia nie wyobrażam sobie bez podlewania, dodam i mówię o tym do znudzenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CebuleKwiatowe 17:01, 18 cze 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Na pewno ziemia ma na to wpływ, jeżeli jest tak anawieziona to wg mnie będziesz miała "dziki trawnik", ale w koncu urośnie. Podlewanie zawsze jest bardzo istotne, warto nawet zainwestować w dobry system nawadniania.
____________________
Arturro 17:47, 14 lip 2014

Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 16
Witam czy mozna nawozić (polifoska)w upały ? Podlewam raz dziennie.Pozdrawiam
gemciu83 07:33, 15 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Polifoską 4 lub 5 możesz ale już 12 czy M nie bo za dużo N.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Arturro 10:36, 15 lip 2014

Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 16
Dziękuje za szybka odp Polifoskę mam bez żadnego symbolu ale wyczytałem ze azot 5 % czyli jesto to tzw 5?
robert_klono... 00:21, 22 lip 2014

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 5
Witam Wszystkich ponownie
Jak juz pisałem wyzej przetestuje mozliwe sytuacje co do mojego trawnika i pokaze wam efekty... i oto one --- wyzej w poprzednich postach macie moj trawnik przed... i po tym co zrobilem ...czyli tak jak wyglada teraz...

a mianowicie tak jak pisał gemciu83 abym go podlewał otoz podlewalem przez jakis tydzien 3 razy dziennie --- szczerze 3 razy dziennie i to lałem mase wody poto aby zobaczyc czy cos to pomoze i ... oprocz tego ze po tym czasie urosla ta zdrowa trawa ta mizerna zółta byla taka jak byla .. wiec po tym czasie postawnowilem a co mi tam nawiesc go SUBSTRALEM do trawnikow 100 dni ...jakos dziwnym sposobem podunela mi go zona... i efekty macie nizej

teraz mam przed domem boisko sportowe z trawa jak ta lala... rozkrzewila sie w ciagu tygodnia do tego stopnia ze zakryla calosc przeswitu tak ze ziemi nie widac wcale..jest gęsta jak widac na fotce z wyrazistym jasnozielonym kolorem...co prawda jest troche listnych ale w tym roku jedynie wyrywam je recznie a na drugi rok podleje czyms aby je zgladzic...takze droga dedukcji i z Wasza pomoca osiagnolem cel ktory chcialem... powiem WAM jedynie tyle .. przy zakladaniu trawnika niema sie cos spieszyc zeby zaraz byl wielki i piekny...niewiem jak mi sie to udalo bo w przeciagu tak krotkiego czasu tak wszystko zaroslo- u niektorych trzeba czekac na drugi rok aby byl piekny i gesty --u mnie chyba nie ... takze siejcie i patrzcie co sie dzieje bo pomimo ze kazdy stara sie tu DOBRZE pomagac wiemy ze niema do konca złotego srodka na to wszystko i tak musicie sami dojsc do tego co jest nie tak ... jak w razie cos popsuje przy nim napisze cos tu choc widze ze pewnie i tak mnie przeklinacie za tak obszerne posty noc oz taki juz jestem gadatliwy POZDRAWIAM
Kornel 18:14, 24 lip 2014

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
Witam. Mam młody trawnik około 2 miesieczny i pytanie do Was czy moge go nawozic polifoska 8 pomieszana z saletra amonowa ?? czy takie połaczenie moge zastaosowac i czy sie to stosuje ?
____________________
gemciu83 19:09, 24 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Możesz wymieszać oba te nawozy ale jedynie tuż przed wysianiem ich - nie możesz ich zmieszać i trzymać dłuższy czas. Z marszu wymieszane mają być natychmiast rozsiane.

Najważniejsza sprawa jaki to ma sens - ŻADEN.
34% + 8% = 42% - taniej Ci wyjdzie mocznik 46%.

Kolejna najważniejsza sprawa - rozumiem, że planujesz SPALIĆ młody trawnik, więc jeszcze taniej wyjdzie oprysk chemią.


Tak na serio.
Saletrę amonową czystą możesz stosować wiosną jako nawóz na start.
Lepszym nawozem jest Salmag na start wiosną ale to według uznania.

Polifoskę 8 możesz teraz podać jak masz akurat taką i możesz ją podawać już od maja do końca sierpnia co 3-4 tyg. lepiej co 4 tyg..
W tym samym czasie możesz także stosować Polifoski od 4 do 6 i niech ta 8 też będzie.
Jeżeli pogoda jest deszczowa wiosną czyli nawet do prawie końca czerwca (tak u mnie w tym roku było) możesz podać coś co ma więcej N ale nie szalej czyli do 12-15% MAX.

____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies