Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

skarabeusz 18:26, 21 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
A ja posiałam 2 dni temu kawałek trawnika, wiem że późno, ale jestem ciekawa czy wzejdzie. Najwyżej wiosną dosieję.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Mela 18:35, 21 wrz 2014


Dołączył: 30 sie 2014
Posty: 17
Ja posiałam kilkanascie dni temu i nieststy slabo wschodzi,
ale niby okres do siania we wrzeniu jest ok

pozdrawiam
Magda
____________________
Jagna 19:01, 21 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Może taka odmiana.
Ja posiałam 10 dni temu i rosnie nierówno.
Sprawdziłam skład i terminy wschodów i najszybciej kiełkująca trawa w mojej mieszance wschodzi 2 tygodnie, a najdłużej 4 tygodnia.
Więc juz sie nie przejmuję i czekam na pełny rozkwit.
Dałam pod korzeń nawóz potasowy.

Pozdrawiam
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
kris_bialystok 09:51, 02 paź 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
witam
ostatnio przy zamawianiu pelletu na opał do domu poczytałem broszurę producenta - a tam napisane - ze popiół po spaleniu pelletu nadaje się jako nawóz do trawników i kwietników

może ktoś to potwierdzić? mam sporo tego popiołu z zeszłego roku - trzymam go na zimę - posypuje nim śliskie miejsca na drodze dojazdowej

wygląda to nieciekawie - bałbym się sypnąć na trawnik - ale może to wcale nie jest głupie?

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
gemciu83 08:24, 03 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Przecież pellet to czyste drewno tylko w innej postaci, więc mówią prawdę.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Zieloniasta 17:42, 19 kwi 2015

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 3
Witam,
Staram się ratować trawnik - posiany jesienią (niestety 2dni przed niespodziewanym oberwaniem chmury;( Był rzadki, trawa słaboukorzeniona i płytko. Miejscami przerzedzona.
Wykonałam piaskowanie (mam nadzieję, że nie przesadziłam, bo w miejscach gdzie była mała trawka wygląda jak wydma - grubość piasku ok 0,5 do 1,2cm (mierzyłam Rozgarnęłam te łachy piachu, zwałowałam, nawiozłam florovitem z żelazem i podlałam. Ogólnie ogród jest przy dużym jeziorze i właściwie nie ma bezwietrznych dni. W dwóch miejscach nawóz mi się 'sypnął' z siewnika i boję się, że wypali trawkę.
Ogólnie zastanawiam czy, jak długo czekać na zazielenienie si trawki od momentu nawożenia? Oraz czy jeszcze teraz mam dosiewać w miejscach, gdzie są rzadsze płaty? [img size=640x182]

po piaskowaniu wygląda tak (niestety kojarzy mi się z wydmą.. nie wiem czy nie przesadziłam z piachem, ponieważ w miejscach gdzie była malutka rzadziutka teraz jest piach (porozgarniałam go lekko)
Gardenarium 12:34, 07 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Adrian_GTW napisał(a)
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich.
To teraz przejdźmy to meritum .
W zeszłym roku rozpocząłem robić podbudowę pod trawnik. Jako, że ziemia u mnie jest słabej jakosci w zeszłym roku koło października tam gdzie miała być trawa przywiozłem parę przyczepek czarnej ziemi z próchnicą i rozplatnowałem. W tym roku również przed wysiewem przywiozłem jeszcze kilka. Zrobiłem wswzystko wydaje mi się tak jak trzeba i ok. 6 tygodni temu zasiałem trawkę, ok. 150 mkw. Nasiona przysypałem cienką warstwą ziemi, uwałowałem, podlałem itp. Tam gdzie było widać nasiona ponownie położyłem cienką warstwę ziemi. Trawka zaczęła wschodzić, gdy była na wys. koło 7 cm skosiłem na około 4 cm. Po koszeniu trawka już nie chciała bardzo rosnąć. Od około 2 tygodni po koszeniu urosła minimalnie i dodatkowo zaczęła żółknąć, a pogoda była dobra.Nie było za gorąco , padał co 2 dni deszcz i było wilgotno.
Kupiłem wczoraj parę worków ziemi do trawników z Castoramy z nawozem wysypałem i dziś kupiłem nawóz do trawników Floromix 3 kg i wysypałem na całości (150m mkw). Wiem, że to po ptokach, ale chciałbym się dowiedzieć czy dobrze zrobiłem i nie za dużo tego nawozu dałem... Akurat tyle co wysypałem nawóz i zrobiłem zdjęcia zaczął padać deszcze. hehe ):. Oto zdjęcia
mojego trawnika i nawozu jaki wysypałem .
[ ]





Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 12:34, 07 cze 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wiem jak jest z nim teraz, ale daj mu czas. Tak młodego trawnika nie powinno się nawozić, zwłaszcza, jeśli nawiozłeś dobrej ziemi. Teraz tylko koś go regularnie i podlewaj.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
grzegorz_gra... 22:54, 16 lip 2015

Dołączył: 24 cze 2015
Posty: 19
Witam,

Załączam wyniki badania gleby i mam prośbę o komentarz do zaleceń. Jaki nawóz najlepiej zastosować (jaki producent) i często stosować. Dodam iż, mój jednoroczny trawnik słabo rośnie i pojawił się mech.

Pozdrawiam.







marbrz 11:53, 17 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Na razie kup Saletrzak i sól potasową. Saletrzaku 1,5 kg na 100m a soli 0.8 kg na 100m. Sypać jedno po drugim. Po urlopie podam Ci więcej szczegółów.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies