Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Magara 23:42, 06 mar 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
to i ja mam zagwostkę - planuję zakup magnolii - postawiłam na Genie i nawet (przed zakupem - co u mnie rzadkie ) znalazłam dla niej miejsce
doczytałam na forum, że płytko się korzeni, nie lubi jak jej się dłubie w bebechach i nie lubi przesadzania - więc tym bardziej chciałabym ją posadzić "docelowo".
No i pytanie - w jakiej odległości od domku (fundamentów) najlepiej ją posadzić?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 15:38, 08 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Magara napisał(a)
to i ja mam zagwostkę - planuję zakup magnolii - postawiłam na Genie i nawet (przed zakupem - co u mnie rzadkie ) znalazłam dla niej miejsce
doczytałam na forum, że płytko się korzeni, nie lubi jak jej się dłubie w bebechach i nie lubi przesadzania - więc tym bardziej chciałabym ją posadzić "docelowo".
No i pytanie - w jakiej odległości od domku (fundamentów) najlepiej ją posadzić?


U sąsiada magnolia rośnie w odległości 3 m od domu, a to już duży egzemplarz. Ma na pewno z 20 lat. Korzenie sie nie wypiętrzają, wszystko jest ok.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 22:48, 08 mar 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Anda napisał(a)


U sąsiada magnolia rośnie w odległości 3 m od domu, a to już duży egzemplarz. Ma na pewno z 20 lat. Korzenie sie nie wypiętrzają, wszystko jest ok.


o matko... ja chciałam najwyżej metr od domu (a raczej domku) już ją tam widziałam... Ewcia, no to mnie załamałaś
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
MartaRad 15:12, 13 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 2
Dzień dobry,

Chciałabym Was bardzo prosić o pomoc w zdiagnozowaniu co się dzieje z moją magnolią. Jestem bardzo początkująca w ogrodowych sprawach i sama nie wiem co robić.
Wsadziłam magnolię satisfaction jakieś 3-4 tygodnie temu. Specjalnie dla niej został przygotowany duży dołek z ziemią pomieszana razem z torfem, miejsce jest również obłożone kora sosnową. Stanowisko bardzo słoneczne. Do tej pory żaden nawóz nie został jeszcze stosowany - ogrodnik powiedział, ze mamy to dopiero zrobić w czerwcu.
Niestety, magnolia zaczyna mieć coraz więcej ciemnych liści. Czy może to być jakaś choroba? Co mogę na to poradzić? Bardzo mi zależy na tym drzewku i nie chciałabym się go pozbywać...

Pozdrawiam,
Marta



Andrzej_ 10:23, 14 maj 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
MartaRad napisał(a)
Dzień dobry,

Chciałabym Was bardzo prosić o pomoc w zdiagnozowaniu co się dzieje z moją magnolią. Jestem bardzo początkująca w ogrodowych sprawach i sama nie wiem co robić.
Wsadziłam magnolię satisfaction jakieś 3-4 tygodnie temu. Specjalnie dla niej został przygotowany duży dołek z ziemią pomieszana razem z torfem, miejsce jest również obłożone kora sosnową. Stanowisko bardzo słoneczne. Do tej pory żaden nawóz nie został jeszcze stosowany - ogrodnik powiedział, ze mamy to dopiero zrobić w czerwcu.
Niestety, magnolia zaczyna mieć coraz więcej ciemnych liści. Czy może to być jakaś choroba? Co mogę na to poradzić? Bardzo mi zależy na tym drzewku i nie chciałabym się go pozbywać...

Pozdrawiam,
Marta



Na moje wygląda zdrowo. Ciemniejsze młode liście występują u niektórych odmian, później zrobią się bardziej zielone. Uważaj, żeby zbyt mocno nie zakwasić podłoża ściółką z igliwia lub kory iglastych, bo dla odmiany liście zaczną się robić żółtawe. Przy okazji: jaka odmiana?
Pozdrawiam A
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
MartaRad 12:15, 15 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 2
Andrzej_, dziękuje bardzo za odpowiedz ☺️
A ta odmiana to: Satisfaction

Pozdrawiam
Marta
Martyna2105 12:25, 20 paź 2020

Dołączył: 20 paź 2020
Posty: 11
Dzień dobry.

Potrzebuję pomocy w sprawie magnolii. Od czasu posadzenia liście zaczęły brązowieć .W sklepie ogrodniczym powiedziano mi,ze to grzybica liści.Niestety środek którym została psikana nie przyniósł rezultatów.Bardzo proszę o pomoc.
Martyna2105 12:32, 20 paź 2020

Dołączył: 20 paź 2020
Posty: 11
Martyna2105 12:33, 20 paź 2020

Dołączył: 20 paź 2020
Posty: 11
Gardenarium 12:55, 20 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest jesień i nie musi to być żadna choroba. Niczym nie pryskaj.
Natomiast radziłabym poprawić jej warunki wzrostu. Lubi lekko kwaśne podłoże, nie lubi za głębokiego posadzenia, nie lubi też rosnąć otoczona trawą, a tutaj tak właśnie ma. Więc zapewne trawa zabiera jej składniki pokarmowe, także nawożenie trawnika mogło wpłynąć niekorzystnie, bo ona lubi zupełnie inne nawozy. Wytnij kółko w trawniku aby ją odizolować od trawy.

Zbadaj też pH, może jest zbyt zasadowe? a ona lubi lekko kwaśne. Nie ma takiej choroby magnolii, jak grzybica. Grzybicę mają ludzie, nie magnolie.

Magnolia może mieć:
antraknozę
chlorozę
plamistość liści
szarą pleśń
brązowienie liści
parch magnolii
mączniaka

Wszystkie choroby są spowodowane albo pogodą albo niewłaściwymi warunkami uprawy, gdy to wtedy rośliny są bardziej podatne na choroby i szkodniki, wtedy żaden oprysk nie pomaga, a raczej poprawa warunków, łącznie z przesadzeniem magnolii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies