Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Kuklik 21:36, 12 sie 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Ja tak właśnie robię
Kupuję, kupuję, a potem chodzę po ogrodzie i ciężko myślę, gdzie to zmieścić, może coś wykopać...przenieść? często kończy się na tym, że tworzę gdzieś nową rabatę kosztem trawnika
Kiedyś mój mąż komentował, że dżunglę nam zrobię, ale przyzwyczaił się chyba, znalazł inny punkt widzenia i mówi, że ma mniej do koszenia
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Konstancja30 21:56, 12 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Kuklik napisał(a)
Moje dzieci wyjechały na obóz i zabrały aparat...razem ze zdjęciami które zrobiłam ostatnio i nie zgrałam do komputera... zostały mi tylko dwa z tarasu




oj jak czekam na dzieci i aparat ... fiolety w kompozycji i to z kapryśnym heliotropem o ile mnie wzrok nie myli ... no i znajomy mi piaskowiec ... mam taki z odzysku po wyburzonym starym domku z początku wieku ... i jak odrestaurujemy kręgosłup małża będzie ścieżka ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Kuklik 23:58, 12 sie 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Tak, tak, heliotrop -uwielbiam go i co roku sadzę w różnych miejscach
Piaskowca w ogrodzie mam sporo, ale po latach raczej w wersji ukrytej... ścieżka przez trawnik - trawa w połowie zarosła, przydałoby się powycinać... skarpy wzmocnione piaskowcem - mech porósł i nie widać wiele piaskowca, ale mech też piękny, więc może pozwolić mu zresztą to i tak walka z wiatrakami. Może lepiej czasem się poddać przyrodzie, mniej stresu
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
monteverde 00:11, 13 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ale kupujesz sadzonki czy sama wysiewasz? w tamtym roku z całej paczki nasion wyszły mi 3 a w tym roku wcale, ciężko wschodzi heliotrop, a miniaturki też mam będę sadziła w starym ogrodzie po wypieleniu, a Twoje maluchy gdzie rosną?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kuklik 00:23, 13 sie 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Jednego roku siałam na parapecie, nawet coś urosło, ale jakieś małe, nawet w ciągu sezonu się nie rozkręciły... i teraz już tylko kupuję, a rosną... jak to u mnie upchnięte gdzie się da: w dużej skrzynio-donicy, w "dziurze" w tarasie, drewnianej donicy (na zdjęciu) i w gruncie po prostu. Właśnie mnie olśniło, że mam jeszcze kamerę (też robi zdjęcia - kretynka ze mnie), to jutro zrobię fotki i wkleję. W tym roku nawet nieźle rośnie
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
monteverde 00:37, 13 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
no to zajrzę jutro zrobię zdjęcie swoim maluszkom
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
akanta 19:39, 13 sie 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Witam i cieszę się,że za Twoim avatarkiem trafiłam do Ogrodu Host.Przypomniałaś mi kilka ich zapomnianych nazw.Ja też stawiam na nie bo mam sporo półcienia no i poprostu je lubię.Dostrzegłam wiele uroczych roślinek a Twoją sprawność fizyczną podziwiam szczerze.Potrafiłam niegdyś podobnie,dziś wysportowanie to baza do cięższych prac ogrodowych.Pozdrawiam .
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Kuklik 23:45, 13 sie 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Cieszę się, że zajrzałaś Hosty to moja pasja, te z avatarka nie moje, park w Żelazowej Woli.
To wysportowanie...czy masz na myśli skoki mojej córki Ja tak nigdy nie potrafiłam
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 15:08, 14 sie 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Zrobiłam zdjęcia kamerą Dzieci jeszcze nie wróciły...
Miałam sfocić heliotrop, kocham go
Tu w skrzyni przed domem







A tu na tarasie, w dziurze razem z powojnikiem Negritanką, w tle Arabella

____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Sebek 15:18, 14 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Też się zakochałem w heliotropach - będę je kupować co roku, bo kwitną strasznie dłuuuugo na jednej łodydze - właściwie nie uciąłem żadnej od dnia zakupu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies