Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Kuklik 23:31, 21 maj 2018


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
A w starym ogrodzie - cisza...







____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Hogata 08:01, 22 maj 2018


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
ale fajnie jak dochodzi teren do dalszego tworzenia
Warzywnik będzie piękny z planów tak widzę
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
sierika 20:59, 22 maj 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
W starym juz pięknie, w nowym będzie pięknie, będę sekundować tworzeniu warzywnika bo zanosi się na coś wyjątkowego, aż zazdroszczę, te obeliski, zarys rabat, to jest to.
____________________
EwaSierika
paniprzyroda 22:36, 22 maj 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Stary ogród wypełniony pięknymi roślinami, gadżetami ma swój klimat i klasę. Ale nowy zapowiada się super
____________________
Dwa ogrody
Kuklik 23:53, 22 maj 2018


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Ewo, Agatko, Mariolko dziękuję za wsparcie

W warzywniku: przekopane z kompostem i oczyszczone z wieloletnich chwastów trzy z czterech centralnych rabat metodą według Monty Dona



Do końca tygodnia powinny dotrzeć zamówione belki drewniane na obrzeża, ale nie mogę się doczekać więc sadzę
Dzisiaj selery, pory i pomidory

____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 00:02, 23 maj 2018


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Urządzanie nowego ogrodu ubiegłej jesieni zaczęłam od połączenia go ze starym ogrodem od jego tyłu. Powstały trzy tarasowe skarpy z kamieni (podobne są w starym ogrodzie ale po latach zarosły mchem i prawie ich nie widać). Wzdłuż nich będzie prowadzić żwirowa alejka, na razie udeptane coś. Skarpy obsadziłam oczywiście hostami, ale inne cudeńka też tam rosną.

____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 00:14, 23 maj 2018


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Ten betonowy mur kończy ogród z tyłu, odgradza mnie od sąsiadów i jest tłem dość szerokiej rabaty bylinowej z teakową ławeczką. Mur obsadziłam winobluszczem w odmianie Fenway Park, trochę potrwa zanim będzie się wspinał.
Po drugiej stronie alejki rabata z piwoniami, czosnkami i orlikami posadzonymi u stóp grabowego żywopłotu. Ten ostatni trzeba sobie wyobrazić bo tych chudych patyczków zasadzonych jesienią nie za bardzo jest widać.







____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
07:24, 23 maj 2018
Kuklik napisał(a)





warzywnik gigant ...ciekawa jestem efektu koncowego


ale ja co innego tu widzę ..ponieważ wybieram drzewa ....i zauważyłam takie ...proszę napisz mi co to jet i ile lat u ciebie juz rośnie? Dzięki
mira 08:09, 23 maj 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Iza oglądałam relację jak swych Ci zdzierał ziemię i sznurkami wyznaczałaś rabaty.Emocje moje spore to sobie wyobrażam Twoje. To cudny czas. Rób masę fotek bo będziesz do nich wracać. Twoje selery większe od moich z miesiąc temu wysadzonych.
Jakie wymiary mają grządki? Siej buraczki bo fajne są.

Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Katkak 16:41, 23 maj 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Izunia nowa, wielka część ogrodu, wieeeeeelka. Super, będzie się działo
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies