Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja "Aureospicata"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja "Aureospicata"

aneta230972 19:30, 26 mar 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Moje tuje sadzone wiosną zeszłego roku wyglądają troszkę biednie. No cóż nie bez kozery nazwa pustynia . Mimo tego, że wszystkie drzewka były regularnie podlewane( niejednokrotnie do 2-3 nad ranem mój mąż biegał z wężem po działce) to i tak słońce pozostawiło swoje ślady. Natomiast tuje posadzone po drugiej stronie ogrodzenia i znajdujące się w pobliżu dużych iglaków sąsiada ( które dawały maluchom cień) wygladają dużo lepiej. Byłam pewna, że 1-2 szt. ( z pierwszego zdjęcia) będą na 100% do wymiany ale.... dam im szansę ponieważ mają nowe przyrosty. Te ciemne gałązki są dość elastyczne więc kompletnie zgłupiam czy je wyciąć czy poczekać co się będzie działo za kilka tyg. jak zostaną wzmonione dawką hydrokompleks?. Szczerze mówiąc gdybym musiała ta jedną najbiedniejszą tuję ogołocić to zostało by z niej 1/3. Ale szkoda mi jej ponieważ w środku i od strony ogrodzenia jest dość zielono . Kilka zdjęć wkleiłam i z prośbą do mądrych głów aby doradziły czy te moje tuje należy ciąć czy też nie? Niektóre mają naprawdę aż dziwnie wyglądające długie i cieńkie czubki ( zdjęcie nr.3) i to pewnie trzeba będzie okiełznać . Czy na tym etapie konieczne jest cięcie od sznurka czy lepiej dać im czas i każdą na obecną chwilę potraktować indywidualnie? W przyszłości tuje mają tworzyć ścisłą ścianę i będą cięte w takie nie wiem jak to nazwać prostokąty, bloki?




Pozdrawiam .




____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Gardenarium 12:49, 27 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciachnij pionowo dość mocno, a poziomo tylko wyrównaj wysokość lekko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aneta230972 13:08, 27 mar 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Czyli ciachać wszystkie pionowo z każdej strony Danusiu ?
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Gardenarium 17:47, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie z każdej strony, (jak z każdej strony?? z czterech stron???) tylko od strony trawnika .
Czasem Wasze stwierdzenia mnie po prostu "rozwalają" i staję się bezsilna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aneta230972 19:20, 28 mar 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Gardenarium napisał(a)
Nie z każdej strony, (jak z każdej strony?? z cztrech stron???) tylko od strony trawnika .
Czasem Wasze stwierdzenia mnie po prostu "rozwalają" i staję się bezsilna

Wybacz Danusiu. Widzisz ja dopiero zaczynam moją "zieloną przygodę" i może dlatego taka nieporadna w temacie jestem . Zadając pytanie czy ciąć: " z każdej strony" miałam na myśli czy należy ciąć tuję dookoła ( od strony trawy, sąsiednich drzewek , ogrodzenia) czy tylko np. od strony trawnika a reszta niech rośnie jak chce. Już zrozumiałam i dziękuję. Pozdrawiam.
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Gardenarium 15:21, 30 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiem, wiem - tylko od strony trawnika, od płotu nie musisz, To ma być chyba szpaler więc od frontu a reszta się zrasta.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aneta230972 18:37, 30 mar 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Gardenarium napisał(a)
Wiem, wiem - tylko od strony trawnika, od płotu nie musisz, To ma być chyba szpaler więc od frontu a reszta się zrasta.

I teraz wszystko jasne. Uczennica dziękuje baaaardzo i zabiera się do roboty .
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
kolagn 21:57, 31 mar 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
posadziłam te moje tuje, ale wydają mi się jakieś takie biedne... proszę o opinie czy mają szanse stworzyć żywopłot...





____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
Gardenarium 09:46, 01 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mają szanse, gwiazdy z nich nie są, ale jak zadbasz będą piękne i się zabudują w dwa lata. Podlewaj, nie zasusz teraz, niech mają dobry start i wypuszczą ładne przyrosty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kolagn 11:05, 01 kwi 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Bede o nie dbać jak o swoje dzieci jaki nawóz będzie dla nich najlepszy? Może być Substral Magiczna Siła? Używam go do kosodrzewiny karłowej i rośnie piękna
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies