Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja "Aureospicata"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja "Aureospicata"

Gardenarium 17:14, 01 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na razie podlewaj, nie myśl o nawozie, co najmniej 2 tygodnie po posadzeniu nie nawozimy, a podlewamy raczej Posadzone ziemia podsypana i już nawozić? nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kolagn 18:34, 01 kwi 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Wiem wiem, żeby narazie nie nawozić. Pytam przyszłościowo takie bidulki są
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
Gardenarium 21:43, 02 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jak bidulki kupione to trudno, zakorzenią się i odżyją jak zadbasz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maciejJan 13:25, 24 kwi 2014

Dołączył: 24 kwi 2014
Posty: 2
dzien dobry, jestem nowy na forum. Ale mam od razu ważne pytanie.

Czy można jeszcze sadzic tuje Aureospicata do gruntu. Tuje kupię w doniczkach P9
Gardenarium 20:33, 24 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Drzewa sadzimy przez cały sezon, dopóki gleba nie jest zmarznięta, no chyba że są upały a drzewka są kopane z gołym korzeniem. To wtedy unikamy takiej pogody, lub robimy to z głową.

Jeśli doniczkowane i 100% korzeni - można sadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruba_dynia 13:26, 19 maj 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Moje niektóre Thuje aureospicata wg mnie lekko podmarzły. Czy to możliwe? Nowe przyrosty i młode gałązki zrobiły się brązowe, nie są suche ale brązowieją jakby od zewnątrz. Nie mają za sucho bo ciagle pada ostatnio. Ale takie objawy ma dokładnie 9 thui które były posadzone mniej więcej w tym czasie kiedy w tym roku były przymrozki wiosenne. Thuje sadzone później nie mają tego. A wszystkie rosną w tych smych warunkach, w jednym żywopłocie, tak samo zaprawiana ziemia do dołków. Thuje są narażone dodatkowow na wiatry.
Co teraz robić ? Obciąć te brązowiejące części? Spryskać pinivitem? Czekać i nic nie robić?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Sebek 17:37, 27 maj 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja bym je obciął, a potem zasilił pinivitem - może ruszą kolejny raz? Jak nie to trudno, ruszą kiedy indziej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
maciekjan 10:58, 03 sie 2014

Dołączył: 03 sie 2014
Posty: 4
Cześć,
mam takie pytanie. Pod koniec kwietnia sadziłem swoje tuje aureospicata.
gdy byly sadzone miały około 25 cm. Sadzone co 60 cm.

Wydaje mi się ze one juz maja dość długie odrosty. Tuje chciałbym zrobić na gęsty żywopłot. Czy mam juz coś z nimi robić? przycinać?

oto zdjęcia;





Jak widać dół tui jest gęsty, a góra ma tylko jedną gałązkę. Szczególnie widac to na 1 zdjęciu
Gardenarium 08:18, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Po pierwsze dobra rada to wywalenie tej szmaty plastikowej, przez którą możesz załatwić swoje tuje, może nie teraz ale niebawem

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

Tuje są tak małe, że przycinać nie ma powodu, zacznij dopiero jak będą się stykały albo będzie znacząco widać różnice w wysokości. Teraz są jeszcze za małe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maciekjan 08:29, 06 sie 2014

Dołączył: 03 sie 2014
Posty: 4
Co może się stać? ta mata trzyma wilgoć i chroni przed zarastaniem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies