Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja "Aureospicata"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja "Aureospicata"

Gardenarium 08:36, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgonieczka 09:47, 07 sie 2014


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 13
Witam. Posadziliśmy maleństwa w odległości 50 cm od siebie, nie zbyt blisko? Zależy mi na b. gęstym żywopłocie.
____________________
Sielanka Ristowskich
Gardenarium 11:16, 08 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na tuje Smaragd by uszło, ale na Aureospicata za gęsto, nawet ja tak nie sadzę, 70 cm to już będzie gęsto.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgonieczka 13:10, 08 sie 2014


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 13
Dziękuję!
Zatem zabieram się za łopatę i rozsuwam!
____________________
Sielanka Ristowskich
mateusz123 11:24, 04 paź 2014

Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 3
Witam. To jest mój pierwszy post na tym forum i mam pytanie odnośnie moich tuj aurespicata. Zostały posadzone w tym roku na wiosnę i do tej pory z nimi było wszystko wporządku. Na zdjęciu poniżej widać jak od wewnątrz usychają. W mniejszym lub wiekszym stopniu dzieję sie to na każdej z 16 sztuka jakie posadziłem. Chciałbym się spytać czy jest to normalny objaw w okresie jesiennym czy niestety coś z nimi jest nie tak?



Wiem że temat nie dotyczy tuj szmaragd ale mam też pytanie odnośnie nich. Z ponad 50 sztuk posadzonych też na wiosnę tego roku większość rośnie super ale niestety z kilkoma coś się dzieję i raczej nie jest to objaw jesiennej zmiany pogody. Zdjęcie poniżej, też coś je bierze od środka i dodatkowo przyrostu od posadzenia praktycznie nie ma.



Dzięki z góry za odpowiedź od doświadczinych ogrodników
Gardenarium 13:36, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jest to objaw związany z jesienią, aczkolwiek nasila się gdy brak jest magnezu, susza także nasila sypanie starych przyrostów. Poczyść tuje z suchego i podlewaj teraz.

Masz szmatę pod tujami?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mateusz123 21:40, 08 paź 2014

Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 3
Dzęki za odpowiedź, kamień z serca ale rozumie że to dotyczy sie tylko tuj na pierwszych dwóch zdjęciach bo na ostatnim zdjęciu tuja szmaragdowa wygląda naprawdę licho w porównaniu do reszty tuj szmaragdowych jakie posadziłem w tym samym czasu. To też może być objaw związany z jesienią?
Tak mam agrowłóknine przepuszczającą wodę pod tujami.
Gardenarium 22:49, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
No to poczytaj tutaj o szmacie. Sam tujom zgotowałeś ten los.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piorunek 21:51, 18 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Czy ta odmiana może być zastosowana jako element na rabacie? Nie będzie w przyszłości "rozwalać się" na boki?
____________________
Gardenarium 23:45, 18 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Odmiana Aureospicata nie będzie się rozwalać, bo możesz je dobrze i co roku ciąć, wtedy pokrój zwarty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies