Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja "Aureospicata"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja "Aureospicata"

mleczajka 23:59, 18 mar 2014

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Witajcie, potrzebuję porady dotyczącej cięcia. Zależy mi na szybkim wzroście i na zagęszczeniu, bo jakieś takie chudziutkie są te moje tuje.
Tak wyglądały w maju 2013 zaraz po wsadzeniu


a tak w sierpniu


Czy takie młodziutkie tuje należy ciąć? W jaki sposób?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Gardenarium 21:57, 19 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tych akurat bym nie cięła, a skupiła się na dobrej pielęgnacji, Kupiłaś trochę nieładne te sadzonki, cięcie jest niepotrzebne. Zasilaj i podlewaj, mają dobre słońce i luz, zabudują się i wzmocnią.

Słoneczników nie sadź przy nich, są bardzo żarłoczne i zabiorą im całą wodę i wyjałowią glebę. Tutaj ważniejsze są tuje a nie słoneczniki. Nie da sie tego ożenić na jednej rabacie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mleczajka 20:36, 20 mar 2014

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Dziękuję, Danusiu za odpowiedź. W zeszłym roku opryskiwałam je pinivitem (jak często można to robić?) do czerwca, potem do korzeni florowitem uniwersalnym. Podlewałam regularnie. Rzeczywiście te słoneczniki w tym miejscu to był błąd - nie spodziewałam się, że takie olbrzymy urosną.

Danusiu, tydzień temu opryskałam moje wszystkie iglaki pinivitem... czy nie jest jeszcze za wcześnie na dokarmianie?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Gardenarium 22:15, 20 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nie dokarmiam jeszcze nic, ale to pytanie poniewczasie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kolagn 16:14, 24 mar 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Kupiłam sadzonki thuja aureospicata i mam pytanie w jakiej odległości od płotu je posadzić, żeby za jakiś czas za bardzo nie wychodziły mi do sąsiada?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
Gardenarium 19:26, 24 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musiałabyś posadzić co najmniej metr, a szkoda miejsca. Aż tak daleko nie sadź a o sąsiada się nie martw, będzie miał żywopłot gotowy, a Ty posadź pól metra od płotu albo 70 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kolagn 20:42, 24 mar 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Dziękuję za szybką odpowiedź
Czekam, aż przestanie padać i do dzieła
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
kolagn 22:50, 24 mar 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Jeszcze mam pytanie kiedy mogę zacząć je nawozić i czym najlepiej źeby zdrowo rosły? Można od razu po posadzeniu?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
Gardenarium 16:28, 25 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawoź jak zaczną rosnąć, będzie widać nowe przyrosty, drętwych roślin nie nawozimy tuż po zimie

Dodatkowo radzę:

Nigdy nie nawozimy po przesadzeniu i po posadzeniu. Musi upłynąć co najmniej dwa tygodnie (posadzenie) a po przesadzeniu roślina musi zacząć rosnąć.

Ten zabieg zrobiony bezpośrednio może tylko zaszkodzić. Bardziej potrzebna jest woda i zraszanie.
Wiec opanuj swoje chęci i zajmij się tym, aby rośliny się najpierw przyjęły. Daj im dobrą, zyzną glebę, a nawożenie nie będzie potrzebne. Nie polegajmy wyłącznie na nawozach a skupmy się na zapewnieniu warunków. Co podsypałeś w dołek?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kolagn 17:16, 25 mar 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Kupiłam Hartmann torf kwaśny do podsypania. Dobrze, że zapytałam bo już bym nawoziła a jaki nawóz najlepszy? Do mojej kosodrzewiny karłowej uźywam substral magiczna siła interwencyjny nawóz do iglaków i jest cudna. Brązowiały jej igły , a teraz pięknie rośnie.

Proponuję założenie wątku o kosodrzewinie, chyba że już jest i przeoczyłam. Mam u siebie chyba trzyletnią, a tak niewiele o niej wiem
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies