Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja "Aureospicata"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja "Aureospicata"

KasiaBawaria 22:03, 01 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
hehe A myslisz, ze jak ja szukalam No tak wlasnie. I nic. Same polskie strony
____________________
Zapraszam na kawe
Anus9 16:58, 06 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 32
W zeszłym roku, na jesień, posadziłam dość spore tuje Aureospicata na żywopłot (zdjęcie z jesieni). Są różnej wielkości. Kiedy powinnam zacząć je ciąć i wyrównywać? Czy zastosować teraz jakiś nawóz? Proszę o radę
____________________
Pusto-ale-kiedyś-będzie-pięknie
Anus9 16:59, 06 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 32
____________________
Pusto-ale-kiedyś-będzie-pięknie
bystrzak93 18:05, 06 kwi 2015

Dołączył: 16 paź 2014
Posty: 8
Co do nawożenia to nawozimy po zimie w momencie gdy widać nowe przyrosty, wcześniej nie. To raz.

Przycinać też już możesz, delikatnie górę wyrownac.

Moge sie mylic, wiec poczekajmy na opinie eksperta

Pozdrawiam
Gardenarium 20:06, 06 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anus9 napisał(a)
W zeszłym roku, na jesień, posadziłam dość spore tuje Aureospicata na żywopłot (zdjęcie z jesieni). Są różnej wielkości. Kiedy powinnam zacząć je ciąć i wyrównywać? Czy zastosować teraz jakiś nawóz? Proszę o radę


Są za małe na cięcie, w tym roku bym sobie odpuściła, a z nawożeniem też, jeśli podsypałaś w dołek żyznej ziemi. Nic tylko podlewać trzeba. Niech sobie porosną w tym roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LukaszB 11:58, 13 kwi 2015

Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 6
Witam Forumowiczów,
Ja w ubiegłym roku posadziłem moje "Aury" w kwietniu, przez rok poszły w górę 35cm. Na boki już mniej.. Nie przycinałem nic i właśnie sie zastanawiam czy coś teraz ciachnąć i gdzie? Są posadzone w odstepach 70 cm, maja teraz po około 140 - 180 cm (jak je kupowałem nie było takich różnic w wysokości). Pani Danuto mogłaby Pani coś doradzić? Wiem że szału z nimi nie ma, wyglądaja jak wyglądają, ale może kiedyś będzie z nich gęsty zywopłot. Nawóz - stosuję zwykły wieloskładnikowy NPK, też nie wiem czy dobrze.. Rozumiem że szmatę najlepiej wywalić i posypać korę. Wszystkie sie przyjęły, nie ma suchych odrostów.



Gardenarium 19:07, 14 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyglądają ładnie, wyciągają się, więc trzeba ciąć i przede wszystkim wywalic ten brezent. Jak masz zmiar sypać nawóz i mieszać go z ziemią? Skoro leży brezencik?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LukaszB 20:59, 14 kwi 2015

Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 6
Z nawozem to robiłem tak: odpinam brezent, podnoszę i sypię równomiernie "kulki" nawozu, na koniec przykrywam i gotowe. Właśnie nie mam pomysłu jak ciąć.. Z góry uciąć 10? 20? nie ważne czy pod/nad pędem bocznym? Cięcie boków też?
agnieszka_rusek 19:56, 02 maj 2015

Dołączył: 02 maj 2015
Posty: 3
Witam wszystkich. Przeczytałem cały wątek i chciałem potwierdzić. Tak tak tuja jest śliczna. Ja zeszłą wiosną wsadził 100 szt. Wszystkie pięknie rosną. Przerobiłem jesienią "brak magnezu" bo brązowiały. Mam agrowłókninę po tym co przeczytałem tutaj rozważam zdjęcie jej. Teraz mam kolejny problem. Z dnia na dzień oklapły jakby miały mało wody. Podjąłem ale coś czuję że to może być coś innego. No i jeszcze nic nie przycinałem. Pani Danusia proszę o radę. Pozdrawiam Marcin
Gardenarium 20:06, 02 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw wywal szmatę i zobacz co się dzieje pod nią, a przede wszystkim pokaż zdjęcia tego żywopłotu, stanu pod szmatą i z bliska gałązek / igieł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies