Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja "Aureospicata"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja "Aureospicata"

Evchen 23:15, 05 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
O.. upały?.. to zazdroszczę, bo nad morzem zimno... i dżdżyście.
Ale też myślę, ze lepiej poczekać do września, teraz pogoda jest kapryśna...
Ja już chyba mam skrzywienie.. gdzie nie idę tam oglądam tuje Mało tego - w miarę wiem, która to kórnik, która aureospicata a która szmaragd
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Gardenarium 16:00, 15 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Evchen napisał(a)
Myślisz, że teraz mogę sadzić, czy poczekać do jesieni?... Podobno takie upały niezbyt służą....


Można sadzić, jeśli są w sprzedaży doniczkowanej. Z gruntu kopie się jesienią albo wiosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Evchen 22:17, 15 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Dziękuję Danusiu Teraz mam informacje z najbardziej wiarygodnego źródła
Ale powiem Ci, że mój M. - niegdyś Nie-Ogrodnik - czyta zapamiętale wszystko, co mu w rękę wpadnie związanego z ogrodem: "Działkowiec" "Mój piękny ogród" "katalog roślin" i ogląda wszelkie programy ogrodnicze No i oświecił mnie, że szukając tuji mam szukać tylko w donicach, bo z gruntu "kopie się jesienią" Przyznam, że popatrzyła na niego z wielkim uznaniem Cieszę się, że połknął bakcyla ogrodowego, ba ! - niejednokrotnie wie o wiele więcej ode mnie..
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
przemekg 07:25, 29 wrz 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Bardzo atrakcyjny szpaler z tego żywotnika
Tylko czy nadaje się na taki nieformowany szpaler w którym widac poszczególne rośliny, czy jeśli nie tniemy to nie szyszkuje bardzo ta odmiana???
____________________
U Przemka w ogrodzie
Sebek 18:07, 04 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli żywotników się nie zasuszy to nie będą mieć szyszek albo przynajmniej małą ilość. Moje brabanty w tym roku nie mają szyszek w ogóle Na taki nieformowany szpaler to raczej tak - tylko musiałaby być z tyłu, bo jak widzisz niemałe drzewo to jest
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
przemekg 17:43, 13 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Zasugierowałem się słowami Danusi, że jest to ciekawa tuja odpowiednia na szpaler kupiłem kilkadziesiąt małych sadzonek. Trochę się pośpieszyłem z tymi wiosennymmi zakupami bo miałem sadzić a zima wróciła i końca jej nie widać. Sadzonki kopane z gruntu postanowiłem zadoniczkować, myślę że w takim stanie mogą spokojnie czekac na wiosnę.









____________________
U Przemka w ogrodzie
Gardenarium 21:52, 14 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zalej wodą, ale jak takie duże mrozy, to lepiej by im było w gruncie (zadołować)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
przemekg 07:16, 15 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Danusiu podlałem obficie i zabrałem te wszystkie doniczki do garażu, co prawda nieogrzewany ale zawsze temperatura w nocy az ak bardzo nie spada jak na zewnatrz. Chyba tuje nie powinny zmarznąć.
____________________
U Przemka w ogrodzie
aneta230972 21:51, 18 kwi 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Wstępnie mam zareserwowane 120 szt. tuji aureospicata wys.130-150 cm. Sadzić będziemy jako żywopłot razem z świerkami serbskimi ( 140szt) na przemian dopiero w połowie maja . Dość póżno ale nie mamy wyboru. Na początku maja będziemy robić przyłącze wody, która jest nam niezbędna do podlewania drzewek.
Dzisiaj dostałam zdjęcie ze szkółki przedstawiające tuje zarezerwowane dla mnie. Bardzo proszę o opinię.

____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Gardenarium 23:33, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie są złe, ale jak zamierzasz je sadzić? na przemian czyli świerk -tuja, świerk tuja?
Odradzam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies