Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja "Aureospicata"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja "Aureospicata"

niedzwiedz 15:24, 23 lis 2014

Dołączył: 13 paź 2014
Posty: 30
Czy ta tuja może rosnąć w cieniu? A jeżeli tak to czy będzię mieć takie ładne młode żółte przyrosty?
____________________
Gardenarium 17:01, 23 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuja nie może rosnąć w cieniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dasia 15:51, 01 mar 2015


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Chcę posadzić kilkumetrowy szpaler z "Aureospicata" przy ogrodzeniu, żeby się trochę osłonić od sąsiada. Czy zanim się iglaki rozrosną mogę ziemię wokół nich zadarnić barwinkiem? Mam go pod dostatkiem, może mniej byłoby chwastów pod tujami?
____________________
Biały domek pod lasem
Karol99 16:31, 01 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Oczywiście, że tak, jak najbardziej.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 16:35, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej odradzam, jak barwinek wymiesza się z chwastami to nigdy nie pozbędziesz się ani chwastów ani barwinka, a więc pod tujami wypiel, podsyp ściółki około 3 cm, zmielona przekompostowana kora sosnowa bez wiórów i piel w pierwszym roku. Potem już będzie spokój i kontrola obecności chwastów raz na miesiąc. Szmaty nie kładź.

Barwinek rozrasta się w kołtuny, ukorzenia skacząc po rabacie, nie dasz mu rady. Chwastom też bo się z nimi doskonale artystycznie poplącze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:37, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak powinien wyglądać szpaler z tui po latach.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maciekjan 08:05, 04 mar 2015

Dołączył: 03 sie 2014
Posty: 4
Ładny, ile lat ma to cudo?.
Mam pytanie jeszcze co do kory- czy sieją się tam chwasty?
Gardenarium 09:38, 04 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przerabiałam ten ogródek dawno temu, jak tam weszłam, tuje miały około 7 lat, były zachwaszczone, nierówne i brzydkie. Pomiędzy duże rzadko posadzone wsadziłam mniejsze, ale tę samą odmianę. W jeden sezon po "naprawie" sytuacji odzyskały urodę i kolor. Zostały wypielone i wyściółkowane. Zostały też równo przycięte górą, do poziomu.

Maty tam nie ma, jest tylko kora i system nawadniający pod korą. Podlewa systematycznie, dzięki czemu tuje zdrowo wyglądają i nie sypią się, nie brązowieją.

Chwasty sieją się, ale jest to znikoma ilość i trzeba je po prostu wyrwać. Gdyby była mata - też by się siały, rosły i wrastały w matę. Nie ma tak, żeby coś ochroniło ogród przed chwastami, to naturalna sytuacja związana z uprawą ogrodu. Wyrywasz i nie ma

To mało reprezentacyjna część ogrodu z tyłu, więc są tylko tuje, ale rabata może być szersza i skomponowana z bylin, różaneczników czy hortensji bukietowych. Tak jak robię w innych ogrodach. np tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 20:59, 01 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Czy jest jakas inna nazwa tej tui?Bo na niemieckich stronach nie moge jej znalezc pod nazwa aureospicata...
____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 21:42, 01 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Może thuja occidentalis 'Aureospicata'?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies