Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Pokaż wątki Pokaż posty

Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Nati 22:01, 20 maj 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Gardenarium napisał(a)


Perukowiec jeśli puszcza dołem, to jest prawdopodobieństwo że góra przemarzła, ale jak mówię czekaj z cięciem do oporu, bo późno puszcza, dlatego go nie lubię

tak też myślałam na razie nie tnę, szkoda mi trochę tyle skrócić, dziękuję za podpowiedź..pozdrawiam.
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nati 22:05, 20 maj 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
boguslaw_r_ napisał(a)
Witam jeśli chcesz mieć wyższe drzewko, lub dłuższe gałązki to pozostawiaj bez oberwania (na tak małym drzewku ) środkowe najdłuższe przewodniki, a pozostałe wszystkie skróć aby się zagęściły.
Ten konkretny okaz spróbuj boczne gałązki podgiąć do dołu, powolutku je uprzednio rozruszając aby nie złamać, są bardzo kruche, możesz je podwiązać i co jakiś czas naprężać, nie wygląda to efektownie przez kilka pierwszych lat. ale potem.
Ja wczoraj skracałem wszystkie jak leci na 3/4, pozostawiając krótsze, niektóre tylko które nie chciałem aby były dłuższe łamałem przewodniki w całości bardzo krótko pozostałe na 3/4, wszystko zależy co chcesz uzyskać . pozdrawiam


dziękuję wiem co chce uzyskać mam nadzieję że mi się uda ale boję się za dużo oberwać, żeby nie zepsuć, już nie ruszam chyba dobrze zrobiłam, pzdrawiam.
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
eda 01:21, 22 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Nati napisał(a)
tutaj też nowa funkia nazwy nie znam

a to mój skarb już nie mogę się doczekać jak urośnie ciągle szukam dla niego dobrego miejsca cienistego którego u mnie mało

a tu bakopa komarzyca pelargonie takie tam kompozycje

tutaj też kompozycja jak się rozrośnie mam nadzieję na ładny efekt czekam na wegetację perukowca boję się że coś z nim nie tak od dołu puszcza młode a na pąkach zastój,, no i garaż do obrobienia

róża różowa do kompozycji z begoniami

maleńki warzywnik
piękne przyrosty sosenki
i tutaj też sosna będę próbować bonsai
a tu nowa kompozycja z boku domu proszę o surowe komentarze i nowy nabytek grujecznik japoński
z przodu trawa frosted curls i bronzowa wokoło grujecznika żurawki jeszcze małe Alabama, plum royal, southern comfort, i jeszcze kilka innych
tutaj hosta carex evergold i kulki z tuji

całośc słabo jeszcze widoczna z tyłu hortensje rózowe i biała obok miskant variegata proszę o ocenę jak to może się zachować w przyszłości po boku berberys czerwony i żólty dla kontrastu, będę cieła na niskie obwódki
Nati przesliczny ten pół okrąg z kamieni suuuper mi się podoba reszta też oczywiscie no i ten kwiatek naj ukochańszy teraz czekam na następny buuuźiaki lecą żeby zobaczyć oczywiscie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Diana 12:39, 22 maj 2013


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Widzę, że dzieje się Czytałam, że spodziewasz się maleństwa Gratuluję.
pozdrawiam
Nati 23:20, 24 maj 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
dziękuję Edytko szukałam tego półokręgu ale już wiem teraz muszę dodać nowe zdjęcie bo garaż już pomalowany
Diana dziękuję, pozdrawiam.
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
danuta_szwajcer 03:04, 25 maj 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Piękny klonik Pozdrawiam i miłej soboty
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Nati 11:11, 25 maj 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
dziękuję Danusiu, że o tej godzinie jeszcze przy komputerze ci się chce, ale fajnie że zalazłaś chwilę żeby wpaść do mnie pozdrawiam.
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
eda 22:08, 27 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Nati napisał(a)
dziękuję Edytko szukałam tego półokręgu ale już wiem teraz muszę dodać nowe zdjęcie bo garaż już pomalowany
Diana dziękuję, pozdrawiam.
hej Nati jak tam zdrówko trzymasz się wiesz ....wtej sytuaci ....ta niemoc jest okropna ....buźiaczki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Nati 19:58, 28 maj 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
hej Edytko trzymam się, nie wiem czy chodzi ci o mnie czy o Beatę ale ta i ta sytuacja nie jest ciekawa, o niej ciągle myslę nie mozna się skupić a mi przeszkadza juz trochę brzusio, chociaż dziś przesadziłam bratki do ziemi mam nadzieję że wyjdą w przyszłym roku, zobaczymy posadziłam w doniczki kilka małych begonii i clematis na kratkę kupiłam więc trochę porobiłam no i jeszcze powyginałam trochę moją sosnę bo próbuję bonsai, zajrzyj do pana Bogusława, jest gdzieś u mnie w ostatnich postach on jest specem od tego ma cuda u siebie
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
eda 22:03, 28 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Nati napisał(a)
hej Edytko trzymam się, nie wiem czy chodzi ci o mnie czy o Beatę ale ta i ta sytuacja nie jest ciekawa, o niej ciągle myslę nie mozna się skupić a mi przeszkadza juz trochę brzusio, chociaż dziś przesadziłam bratki do ziemi mam nadzieję że wyjdą w przyszłym roku, zobaczymy posadziłam w doniczki kilka małych begonii i clematis na kratkę kupiłam więc trochę porobiłam no i jeszcze powyginałam trochę moją sosnę bo próbuję bonsai, zajrzyj do pana Bogusława, jest gdzieś u mnie w ostatnich postach on jest specem od tego ma cuda u siebie
trzymaj się ja też jakos...... bardzo to przeżywam a Ty kochana odpoczywaj i niewyginaj się tak czekam na zdjęcia możesz robić je na siedzonco hi hi kwiatuszek dla ciebie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies