Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Pokaż wątki Pokaż posty

Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Nati 16:11, 17 maj 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
najpiękniejszy kwiatek w ogrodzie
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
tengel27 16:49, 17 maj 2013


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Rabatkę z płotkiem widziałem chyba jeszcze w czasie tworzenia - wyszła pieknie Zajrzyj do działu spotkaniowego i zapraszam w czerwcu
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Nati 20:19, 17 maj 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
dziękuję mam nadzieję że się szybko rozrośnie nie mogę się doczekać zajrzałam do spotkań zazdroszczę pewnie poznasz trochę osób z Ogrodowiska, zapomniałam daj cynka Edycie z Kłodzina jest nowa na ogrodowisku (znajdziesz ją w moich ostatnich postach) i bardzo zachwycona myślę że przyjedzie
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
jotka 22:08, 17 maj 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Zajrzałam I nie dość, ze po sąsiedzku to jeszcze ślicznie Pisałaś u mnie o czosnkach - szczerze polecam. Masz do wyboru: albo jesienią wsadzić cebule, albo na wiosnę już podkiełkowane sadzonki. Cebule znacznie tańsze - wypróbowałam i tak samo pięknie kwitną

pozdrawiam
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Madzenka 23:31, 17 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nati koniecznie wpuść rododendrony do swojego ogrodu pieknie kwitną ale przez caly rok zdobią ogród swoimi ciemnymi zimozielonymi liśćmi.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Nati 08:05, 19 maj 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Marzena2007 napisał(a)
Nati koniecznie wpuść rododendrony do swojego ogrodu pieknie kwitną ale przez caly rok zdobią ogród swoimi ciemnymi zimozielonymi liśćmi.

dziękuję za odzew, dojrzewam do tej decyzji muszę to przemyśleć i znaleźć miejsce gdzie posadzę kilka w jednym miejscu (a u mnie już z tym krucho) wtedy efekt murowany
pozdrawiam i zaglądam do ciebie dalej podziwiać
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nati 08:09, 19 maj 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
jotka napisał(a)
Zajrzałam I nie dość, ze po sąsiedzku to jeszcze ślicznie Pisałaś u mnie o czosnkach - szczerze polecam. Masz do wyboru: albo jesienią wsadzić cebule, albo na wiosnę już podkiełkowane sadzonki. Cebule znacznie tańsze - wypróbowałam i tak samo pięknie kwitną

pozdrawiam


dziękuję za radę myślę że na jesień się wyrobię z cebulkami, muszę popytać gdzie u nas kupić a może ktoś mi podrzuci ze swojego ogrodu, bo roślinka przecież pospolita, wydaje mi się że teściowa posiała w tym roku ale nie była pewna czy to czosnek czy coś innego-poczekam na efekty.

miło że tak blisko, mam nadzieję że będzie okazja żeby się spotkać w naszych ogrodach i poznać

pozdrawiam
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
jotka 21:19, 19 maj 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Jeśli chodzi o czosnki to radzę jednak kupić, bo po sąsiedzku nie dostaniesz zapewne czosnku olbrzymiego, karatawskiego, ... A te są najpiękniejsze
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 21:33, 19 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nati napisał(a)


pani Danusiu proszę o podpowiedz szukam od kilku dni na forum i w necie na temat perukowaca mój ma 3 sezon u mnie na wiosnę przycięłam go pędy jak sprawdzam zielone ale nic nie puszcza tylko z dołu pnia liście wychodzą myslę że pomimo zielonych pędów wewnątrz, przemarzł czy to możliwe że nadal nie ma przyrostów, pąki jakby uśpione nic nie ruszają a ładnie pada deszcz i w dzień słonko.


Perukowiec jeśli puszcza dołem, to jest prawdopodobieństwo że góra przemarzła, ale jak mówię czekaj z cięciem do oporu, bo późno puszcza, dlatego go nie lubię
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 13:02, 20 maj 2013


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witam jeśli chcesz mieć wyższe drzewko, lub dłuższe gałązki to pozostawiaj bez oberwania (na tak małym drzewku ) środkowe najdłuższe przewodniki, a pozostałe wszystkie skróć aby się zagęściły.
Ten konkretny okaz spróbuj boczne gałązki podgiąć do dołu, powolutku je uprzednio rozruszając aby nie złamać, są bardzo kruche, możesz je podwiązać i co jakiś czas naprężać, nie wygląda to efektownie przez kilka pierwszych lat. ale potem.
Ja wczoraj skracałem wszystkie jak leci na 3/4, pozostawiając krótsze, niektóre tylko które nie chciałem aby były dłuższe łamałem przewodniki w całości bardzo krótko pozostałe na 3/4, wszystko zależy co chcesz uzyskać . pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies