Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

JulkAd 09:08, 24 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Dzięki Marzenko za podpowiedź. Klamka zapadła iglek i dzie w inne miejsce, no i na pewno odsłaniam taras. Niestety z tym muszę poczekać do oberwania owoców winogron, ale planować już na pewno będę.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Anita1978 10:20, 24 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Marzena2007 napisał(a)
Julka na słoneczną rabatę orzy tarasie tak ogrodowiskowowo-danusiowo: lawenda, bukszpany, róże, żórawki czerwone i trawy!!!
Wyciepaj iglaka, chyba źe cis, to bym zostawiła
Popatrz u mnie, u Noemi jak lawenda z bukszpanami i różami wygląda. Jak wróce z urlopu to Ci zalinkuję strony ze zdjeciami
buziaki i rób rewolucję będę podglądala


właśnie, skoro ogród od strony południowej - to zgadzam się-bukszpany, lawenda i róże. Ja dodałabym jeszcze liliowce- nie wiem, czy brałaś je pod uwagę- są w pięknych kolorach i mogą być na tym samym miejscu przez wieeele lat
Zurawki czerwone też mam, a trawy- według mnie są problematyczne- lubią przemarzać i późno "puszczają"...
____________________
ogródek Anity
iwona100na 15:07, 24 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
iglak - również jestem za jego zniknięciem
tule przepiękne - kiedy moje takie będą
moja rabata jest tak samo słoneczna jak Twoje - palące słońce od rana do prawie wieczora
rośliny które sprawdzają się idealnie - to trawy miskanty i konwalik (ale nie wiem czy przezimują - to będzie pierwsza ich zima u mnie) na pewno hortensja limelight, silver dolar, bukszpany.
Hosty - coś kiepsko u mnie rosną
żurawki czerwone- u mnie nie dały rady (nie znam nazwy były nn) musiałam je przesadzić w cieniste miejsce, Słońce wypalało im liście.

Sama zastanawiam się nad lawendą
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
JulkAd 22:03, 24 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Anita1978 napisał(a)

Julka na słoneczną rabatę orzy tarasie tak ogrodowiskowowo-danusiowo: lawenda, bukszpany, róże, żórawki czerwone i trawy!!!
Wyciepaj iglaka, chyba źe cis, to bym zostawiła
Popatrz u mnie, u Noemi jak lawenda z bukszpanami i różami wygląda. Jak wróce z urlopu to Ci zalinkuję strony ze zdjeciami
buziaki i rób rewolucję będę podglądala


właśnie, skoro ogród od strony południowej - to zgadzam się-bukszpany, lawenda i róże. Ja dodałabym jeszcze liliowce- nie wiem, czy brałaś je pod uwagę- są w pięknych kolorach i mogą być na tym samym miejscu przez wieeele lat
Zurawki czerwone też mam, a trawy- według mnie są problematyczne- lubią przemarzać i późno "puszczają"...


Anitko, napisałam u Ciebie co myślę o różyczkach, jak możesz to pomyśl jakie byś mi zaproponowała
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 22:09, 24 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
iwona100na napisał(a)
iglak - również jestem za jego zniknięciem
tule przepiękne - kiedy moje takie będą
moja rabata jest tak samo słoneczna jak Twoje - palące słońce od rana do prawie wieczora
rośliny które sprawdzają się idealnie - to trawy miskanty i konwalik (ale nie wiem czy przezimują - to będzie pierwsza ich zima u mnie) na pewno hortensja limelight, silver dolar, bukszpany.
Hosty - coś kiepsko u mnie rosną
żurawki czerwone- u mnie nie dały rady (nie znam nazwy były nn) musiałam je przesadzić w cieniste miejsce, Słońce wypalało im liście.

Sama zastanawiam się nad lawendą



Zasmuciałaś mnie tymi żurawkami, zaczęłam rabatę i już czerwone posadziłam . Na razie posadziłam też lawendę, ale tylko czasowo, żeby nie było pusto. Jak dostanę trawy i to co zaplanowałam, wkleję zdjęcia.

Iwonko tuje rosną, jak szalone. Te u sąsiadów po prawej i lewej stronie mają po 10 lat, ale systematycznie od 4-5 są przycinane o jakies pół metra

Hosty posadziłam też w tamtym miejscu, ale bliżej drzewa i słońce jest tam tylko od 10 do 13-14, więc mam nadzieję, że przetrwają.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
iwona100na 07:31, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Jeśli chodzi o żurawki to jest sporo odmian czerwonych - może akurat ja na taką delikatną trafiłam
Radze kupić ich nie za dużo (nie od razu 10szt.) i zobaczyć jak się będę zachowywac
Może będzie im u Ciebie dobrze - i oglądaj liście
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
iwona100na 07:36, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Jeśli chodzi o moje hosty - to posadziłam je w leszłym roku. Rosły i ładnie przezimowały. Na wiosnę były piękne i dorodne, ale potem zaczęły marnieć - wyszły im liście - zaczęłam nawet podlewać pod liśćmi, ale nadal gubiły liście - jedna całkiem padła
Teraz walcze o drugą, ale ma dziurawe liście jakby wypalone przez słońce
Mam jeszcze 2 malutkie - hodowałam je od początku - z cebulek
Jakoś nie chcą rosnąć - ale żyją

Może jak im jakoś zaszkodziłam ?
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
iwona100na 08:11, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Chyba zaraz skuszę się na liliowca Liliowiec Joan Senior

- piękne białe kwiaty - Jest mało kłopotliwy i lubi słońce Ja lubie ogrody w stonowanych barwach.
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Milka 10:17, 25 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witaj Julita, zobaczyłam u Marzenki, że przybyła nam kolejna Dolnoślązaczka
pozdrawiam i będę zaglądać co do zmian, na razie nie zabieram stanowiska, bo sama mam obecnie problem z zagospodarowaniem rabat
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
JulkAd 11:05, 25 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Dzięki Irenko za odwiedziny, ja dopiero powoli zaglądam do Waszych ogrodów (ciężko ogarnąć taką ilość), do Ciebie pewno też niebawem przyjdę na spacer- na razie czasu lekko brak
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies