Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

JulkAd 20:07, 28 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Przed tymi jałowcami planuję hortensje tak żeby zakryły ich marne "nogi"
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
agata_chrosc... 20:09, 28 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No czytałam o hortensjach, ale co zrobisz z tujami?
____________________
ogród w Holandi
JulkAd 20:12, 28 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Tuje przesadzę do przedogródka . U mnie to taka wąska rabata, zazwyczaj w cieniu między przodem i tyłem domu. Po zimie mi wyleciały dwie inne z tego miejsca.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 20:14, 28 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Przy Hortensjach dodałam info dotyczące dalszej części, spójrz jak możesz tam mam pytanie dotyczące róż.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Gardenarium 20:15, 28 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
JulkAd napisał(a)







Brakuje mi jeszcze koncepcji na wypełnienie rabaty, w linii pomiędzy żurawkami, a bukszpanem, tymi berberysami no i miskantami, które będą z tyłu rabaty.


Wg mnie trzmielin powinno być więcej, aby stworzyły obwódkę-wałek. Oczywiście miskanty koniecznie i te dwie kule z tawuł japońskich ciętych.
Do bukszpana doklej kulę z bukszpanu dużą a zabierz lawendę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JulkAd 20:18, 28 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Dzięki Danusiu tak zrobię Trzmieliny będzie więcej, czeka w "przechowalni", a co z tymi żurawkami ok?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
agata_chrosc... 20:28, 28 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
JulkAd napisał(a)
Hortensje Limelight i Anabell mam zamiar posadzić w tym miejscu między jałowcami (nie do końca są urodziwe, ale szkoda mi je usunąć), a w rogu pomyślę o zacisznym kąciku z ławeczką i parasolem, bo tam patelnia cały dzień.





Z drugiej strony planowanego miejsca na ławeczkę czyli tam gdzie szmaragdy, jeszcze myślę, może kolor żółty? mam w przedogródku tuję o żółtym zabarwieniu, jest dość duża (około 170 cm), więc mogłaby być poczatkiem tamtej rabaty?

Te niby płożące tuje są do wykopania, wprawdzie moja Kora uwielbia między nimi biegać, ale kącik wypoczynkowy jest ważniejszy


Za jałowcami widać drewutnię, tam zrobię rabatę różaną. Teraz rośnie Clematis i róża NN która nie kwitnie w ogóle, a tuż obok rododendron, którrgo przesadzę bliżej jabłoni.
Słońce jest tam praktycznie od 10, 11 rano do samego zachodu. Tam przestawię pergolę od winorośli jedną wzdłuż płotu, a jedną wzdłuż drewutni (żeby ją zasłonić od strony kącika wypoczynkowego). Mam zamiar posadzić róże pnące z winobluszczem ( nie wiem czy tak można?...i tu proszę wszystkich o poradę jakie pnące polecacie, które długo kwitną i nie są zbyt kłopotliwe?????) i na dole róże okrywowe The Fairy (za namową Anity), no chyba, że ktoś ma inny pomysł


Julka, u siebie już Ci odpowiedziałam, ale żebyś miała wszystko u siebie to jeszcze raz. Pastelowy klasyk to lekko różowy New Dawn. Tylko lepiej zrezygnuj z pomysłu sadzenia rózy z winobluszczem. Zarośnie różę i biedaczka zmarnieje. Z winobluszczem nie ma żadnych szans! Natomiast na pewno inne klasyczne zestawienie możesz zrobić - róża i clematis. Tylko fachowcy zalecają dawać clematis przynajmniej rok po róży, żeby dac jej szansę na zajęcie miejsca A tę NN co nie kwitnie to wsadź w nową ziemię - glina, piasek, przekompostowana kora i nieco kompostu lub przekompostowanego obornika - może być w granulkach. Do tego sypnij obornika ze dwie garści na dno dołu (60x60x60) tak, aby po nasypaniu na niego niezbyt grubej warstwy mieszanki ziemnej, można było już posadzić różę. Zobaczysz jak odbije i to szybciej niż się spodziewasz I tak samo oczywiście sadź kolejne róże! Miejsce szczepienia 3-5cm pod ziemią.
____________________
ogród w Holandi
JulkAd 20:34, 28 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
No super, dzięki bardzo Agatko masz rcaję co do winobluszczu, posadzę go od drugiej strony drewutni, niech tam ją zaczyna zasłaniać. Na tamtej stronie mi nie zależy tak bardzo. Drewutnię i tak widać z tarasu, a winobluszcz przynajmniej zasłoni ją od strony ścieżki od przodu domu.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
agata_chrosc... 20:38, 28 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No i bardzo słusznie
____________________
ogród w Holandi
Anita1978 21:31, 28 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
agata_chroscicka napisał(a)


Julka, u siebie już Ci odpowiedziałam, ale żebyś miała wszystko u siebie to jeszcze raz. Pastelowy klasyk to lekko różowy New Dawn. Tylko lepiej zrezygnuj z pomysłu sadzenia rózy z winobluszczem. Zarośnie różę i biedaczka zmarnieje. Z winobluszczem nie ma żadnych szans! Natomiast na pewno inne klasyczne zestawienie możesz zrobić - róża i clematis. Tylko fachowcy zalecają dawać clematis przynajmniej rok po róży, żeby dac jej szansę na zajęcie miejsca A tę NN co nie kwitnie to wsadź w nową ziemię - glina, piasek, przekompostowana kora i nieco kompostu lub przekompostowanego obornika - może być w granulkach. Do tego sypnij obornika ze dwie garści na dno dołu (60x60x60) tak, aby po nasypaniu na niego niezbyt grubej warstwy mieszanki ziemnej, można było już posadzić różę. Zobaczysz jak odbije i to szybciej niż się spodziewasz I tak samo oczywiście sadź kolejne róże! Miejsce szczepienia 3-5cm pod ziemią.


Hmmm- jakie wytyczne dot. sadzenia róż- no rewelacja- na pewno sie przyjmą
Choć przyznam, że ja po prostu do dołka sypię ziemię do róż (gotową) a potem- tj. po około miesiącu zaczynam je karmić magiczną siłą substrala
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies