Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

dajana 00:18, 25 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Ślicznie jest u ciebie a lilie bardzo romantyczne
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Urszulla 00:21, 25 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
Zakupy dowieźliśmy do domu i wtedy mój M poznał prezent urodzinowy (brakowało jednak Rh):


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:04, 25 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
Dajano!- to nie u mnie tylko w skzkółce ogrodniczej. Taki ogród z wodą i stawem mieć to marzenie. Więc pomarzyliśmy z synem a potem zeszli na ziemię i do naszego bardzo skromnego ogródka.
Posadziłam roślinki na rabatce (młodszy syn też coś próbował, ale więcej poprzeszkadzał niż pomógł


Rozsadziłam roślinki zgodnie z planem(wanna została przeniesiona!!HURRAAAA):


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:11, 25 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
I coś pustawo, bo brakuje rododendronów. Teraz będzie trzeba pomyśleć o wypełnieniu....

A to zbliżenia z góry. Nie jestem wprawiona do robienia zdjęć, ale za 1000 razem wyjdzie lepiej. Jak to mówią trening czyni mistrza. Więc proszę mi wybaczyć niedoskonałości.




A tera będzie potrzebna kosmetyka dookoła. I trawnik przyciąć. Poprawić kanty. Muszę zamówić przyrządzik do kantów u Danusi.... (to też najbliższe plany, bo u mnie w ogrodzie jeszcze się kantów przez 2 lata narobię że ho,ho..)
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:14, 25 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
A i jeszcze jedno- kupiłam sobie żurawkę Lime!

Ale moje zdjęcia nic nie ukryją. Muszę ją chyba odkurzyć w słoneczny dzień, bo ziemia się przyczepiła do listków.

I jeszcze skromne wrzosiki


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 15:55, 25 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Ula!
Moja Mama ma tak na imię
Mieszkasz w bliskiej mi okolicy, dorastałam koło Oświęcimia - rzut beretem do Bielska. Póki nie wybudowali nam kina (w końcu) tam jeździliśmy (Sarni Stok jakoś tak)

Przeczytałam Twój wątek! Fascynująca historia budowy! Skoro już mieszkacie to powoli skończycie, a ogród będzie wypasiony!!! Jeśli bywasz czasem w okolicy Ośw. mogę się z Tobą podzielić roślinami, wożę dookoła nadmiary, więc nie ma problemu. A terenu masz sporo więcej, więc posadzisz jakby co.
A co zrobiłaś z wrzościami (chyba) od sąsiadki? Takie spore, ciut przysuszone na początku?
Czyściec wełnisty podoba mi się, będzie z niego fajna obwódka. Tylko cienia i zbytniej wilgoci nie lubi, nie wiem czy tam masz słońce non stop?

Będę zaglądać! Obok mam szkółkę Ciepłuchy, Cunninghams były... może jedziecie na wakacje nad morze, to w drodze powrotnej zapraszam?

pozdrawiam!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 18:57, 25 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
Karolinko-miło mi Ciebie poznać. Rozumiem że pochodzisz z okolic. Moja mama mieszkała w Oświęcimiu przez młodzieńcze lata. A ja mieszkam przy trasie Bielsko-Cieszyn.
Zaczekam na te Rh Cunn.White w Pisarzowicach-przed 15września planują dużą akcję więc chyba będą.
A jeśli chodzi o te wrzośce od sąsiadki to pokażę Ci co zrobiłam Rzeczywiście były zabiedzone i zaniedbane w tym roku, bo rabata ich szła do likwidacji więc sąsiadka w niej nawet nie plewiła.

nie dawałąm tego zdjęcia na ogrodowisko, bo to taka prowizorka.
Dlaczego? Nie mamy rynien i odwodnienia wokół domu, więc deszcz z dachu leci na ten teren. Ponieważ było ochydnie zapragnęłam trochę umilić ten skrawek przy wyjściu z salonu do ogrodu. I..... ułożyłam kamienie z naszych wykopalisk sprzed 7 lat i tam te roślinki znalazły miejsce. Są trochę uschnięte i zbyt wyrośnięte. Nie wiem co będzie dalej. Ale mają duże nasłonecznienie a codziennie je podlewam.
A z przodu poprawiłam zaniedbany budową trawnik i dosiałam trawkę. Teraz czekam aż wzejdzie. Wiesz, że czasem prowizorki bywają najdłużej

Tak było przed:


A tak jest teraz:

I coś nowego:


Dzięki za propozycje. Jak by coś daj znać na PW. Pozdrawiam Cię. I zaglądnę do Ciebie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 19:21, 25 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Widzisz, po od razu lepiej
Skoro dbasz o nie, no i prezentem są, to będą rosły Ładnie im w tych kamieniach

Urodziłam się na Śląsku, w Jastrzębiu Zdroju, ale jak miałam rok Rodzice przenieśli się do domu pod Oświęcimiem. I tam mieszkałam póki nie poszłam na studia.
Cieszyn ładne miasto, M mi się tam oświadczył Na weekendzie majowym byliśmy
W Twoich okolicach już nie bywam, ale może Ty zaglądasz do Oświęcimia? Kiedyś mogłabym Ci moje nadwyżki dać - jeśli chcesz oczywiście, bo moja Mama raczej ich nie wsadzi...

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
iza_1611 19:31, 25 lip 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
super początek!

A w tej szkółce to dopiero oczko - rewelacja!

Pozdrowionka
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
eliza3 19:39, 25 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witam, widzę, że ostro zabierasz się do pracy i pierwsze efekty już widać, a pomocnik świetny i pełen zaangażowania. Życzę powodzenia, będę śledzić postępy
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies