Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 00:29, 26 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Witajcie- miło poznać nowych dla mnie Ogrodowiczan.
Izo- mój syn był zachwycony oczkiem i od razu zaczął marzyć o swojej rybce
Elu- u mnie sporo pracy, ale nie planuję w rok zrobić wszystkiego. Raczej będę trzymała się 1 strony, a mianowicie przejścia do domu.Tam też mam widok z kuchni i chcę zaglądać na coś co będzie oko cieszyło. Tej pracy jest tak dużo, że do jesieni zejdzie. Mam nadzieję że fundusze na rośliny jakoś się znajdą

Będąc w szkółce widziałam kule bukszpanowe. I dzisiaj cały dzień żałuję, że ich nie kupiłam... Ale ze mnie GAPA. Jak można tak było zrobić. Siedzę godzinami na forum i tyle kulek się naoglądałam i jeszcze nie kupiłam. O zgrozo>>>>!!!!!!

P.S.
Elu-ty mieszkasz gdzieś niedaleko. Czytałaś o spotkaniu w Goczałkowicach we wrześniu?

Pozdrawiam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Jabeska 11:30, 26 lip 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Ale u Ciebie zmiany oglądam sobie i podziwiam. No i zobaczyłam Twoją buzię to tak jakby już trochę lepiej Cię poznaję. Zakupy udane! i pomocnicy pod ręką. To chyba ich zasługa , że tak dobrze Ci idzie w ogrodzie a może i mama coś pomaga?
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Urszulla 22:53, 26 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Rośliny wsadzone, ale przydałoby się jeszcze więcej na rabacie. Myślałam o wypełnieniu wrzosami. Ale jak przeliczyłam 100szt. po 3zł to wyszło bardzo drogo. Jaki może być inny pomysł z wrzosami- one się chyba wolno rozrastają i wogóle jak przetrwają nasze zimy?

Wczoraj dostałam malutkiego wiesiołka w prezencie i posadziłam go koło ogródka. A dzisiaj ogołociłam z pędów białą dziką różę, która już przekwitła. Ale ma cuuuudoooooownyy zapach i nie chcę się jej pozbywać. Rośnie przy płocie ogródka. Tam też chciałabym rząd róż ogrodowych rabatowych. Cy ktoś potrafi doradzić jakie odmiany rabatowe kwitną cały czas do jesieni i mają dużo kwiatów? I jakie kolory. Wyczytałam o żółtej Artur Bell???
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
grapaka 00:00, 27 lip 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Śliczne Filferyrabatka będzie miodzio.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Urszulla 15:24, 27 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Witajcie.
Dzisiaj w ogrodzie postanowiłam przysypać odnogę mojej dzikiej róży, aby ją rozmnożyć na przyszły rok. Zamiast tego zaczęłam kopać ziemię pod Żółtą rabatkę różaną -na początek będzie mała, ale z czasem chciałabym aby sięgała wzdłuż całego płotku.
I takie to efekty:





Zaczynam więc poszukiwania różane.A oto (poniżej) moja dzika róża. Niestety już przekwitła i trochę ją przerzedziłam. Nie ma okazałych kwiatów (małe białe płatki) ale ponieważ pięknie pachnie (wokoło w ogrodzie czuć z powiewem wiatru jej lekko słodki zapach) postanowiłam ją nie usuwać lecz pomnożyć na przodzie rabatki razem z lawendą, aby ochronić żółte róże przed opsikiwaniem przez mojego psa.


Prośba do HONOROWYCH DAWCÓW żółtych róż o pomoc w tworzeniu rabatki !

Dziękuję za zainteresowanie, Urszula
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 15:37, 27 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Ula,
ladnie bedzie wygladala rozana rabatka wzdluz calego plotu!
Zajrzyj na www.rosarium.pl tam polecaly dziewczyny zakupy - sadzonki ladne, ktore sie przyjmuja.
Nie mam zoltych roz, generalnie jakies resztki roz mam, bo mi sporo zmarzlo w zimie...

W ub roku widzialam na wyprzedazy po 5 zl w leroy merlin, rozne - okrywowe, miniaturki, rabatowe...
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Basia_1987 23:18, 27 lip 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Super płotek, róże będą pięknie tu wyglądały
____________________
" Baśniowy" ogród
Urszulla 08:41, 28 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Przywitał mnie dzisiaj upalny poranek. Jak nie można spać to wielką przyjemnością jest przejść się o 5 rano po ogrodzie i wsłuchać się w ciszę. Dzisiaj tak niewiele jej mamy. Można też popodglądać roślinki
JABŁUSZKA rosną i mają się świetnie (to jedno bym usunęła ale tak mi szkoda)


Winogron w tym roku odwdzięczył się ogromną ilością kiści


A co w ogródku?
Sałata rośnie jak zwariowana, będę musiała ją opóźnić bo kto zje tyle główek naraz???


Podglądam ogórki-dzisiaj czy jutro będzie mizeria?
Jednak jutro
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:44, 28 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
I dalej widok z góry


A to pomidorki koktajlowe szaleją
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 13:01, 28 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jakie ladne ogorki! Moje szlag trafi zaraz, zolkna, jakis grzyb pewnie...
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies