Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

bociek 17:48, 28 lip 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Jakie warzywa. No nie, gdzie nie zajrze to warzywniczek. W przyszlym roku mus zalozyc, ale gdzie?

Ula, super hodowla
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Megi 19:00, 28 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Urszulo, dziękuję za zaproszenie, już przeglądnęłam wątek, a za moment i u mnie pojawią się zdjęcia, niestety nadal nie skończyliśmy dzisiaj rabaty, inne zajęcia i deszcz nam w tym przeszkodziły

magja_ napisał(a)
Princess Ann zmarznie Ci już w pierwszym roku /strefa 7A do -18 /. Ja wiem , że żółte kuszą bo robią naprwdę duże wrażenie ale lepiej omijać je z daleka.


Przepraszam, że wtrącam się po czasie , ale muszę się nie zgodzić Jestem posiadaczką 2 krzaczków Princess Anne i to najpiękniej kwitnące azalie japońskie z posiadanych przeze mnie, też mi odradzano, ale postawiłam na swoim, poza zakorowaniem przed zimną nie chronię ich w żaden wymyślny sposób, a od 3 lat kwitną jak szalone i rozrosły się najbardziej spośród pozostałych. Naprawdę polecam zaryzykować z uwagi na ich piękne kwiaty i długi okres kwitnienia, ja mam w planach dosadzenie jeszcze 3 sztuk, żeby sobie zrobić z nich większą rabatę.
____________________
Urszulla 08:40, 31 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Wczoraj pokopałam trochę następnych kancików i wtedy przychodzą do głowy różne pomysły
Ponieważ te resztki trawy przed rabatą mnie denerwują, a na dodatek po budowie jest ona w kiepskim stanie i przerasta chwastami-wymyśliłam aby zrobić pasy z berberysu karłowatego Admiration i Kobold, które sięgałyby do gruszki (po prawej stronie). A pod gruszą jakieś nasadzenia, np. hosty??
Zrobiłam więc zdjęcia i plan? (poniżej dołączam)
Mogłabym kupić kilka krzaczków żeby się do przyszłego roku rozrastały?






____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 09:04, 31 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Ula,
berberys jest fajny, ale kłuje jesli dzieci chcialyby zrywac gruszki, to nie polecam. Runianka udaje sie raczej w cieniu, z mojego doswiadczenia - slonce ja przypala. Pod gruszka ok, ale dalej - nie wiem?

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 09:05, 31 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest niezłe z tym berberysem, mnie jedynie troszkę rażą grupki z trawkami. Jeśli dasz berberysy nie będzie chyba ich widać, może trawki malutkie na samym brzegu w stronę gruszy ale przed berberysami?
3 Rh z tyłu plus wysokie trawy typu miskanty Variegatus lub Morning Light?
Hortensje dwie na lewo pod tuje, nie dziel ich po obu stronach, daj po lewej, potem miskanty potem Rh, duży i mały przy berberysach.

Na zakręcie tu gdzie teraz B. Kobold pasują trawki. Pasy berberysów nieco skoryguj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:07, 31 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz jakie genialne cięcie 2 kolorów krzewów niesamowite Dwa kolory i dwie wysokości.

Link
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Moniika 09:25, 31 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Fajny plan, runianka faktycznie w słońcu nie wytrzymuje, berberysy super pomysł i to dwa kolory nachodzące na siebie na środku - fajnie , Pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Tess 10:12, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ula, wpadłam w temacie nawozu
Czytałaś ten wątek? Edukacyjny, warto zajrzeć.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/443-nawozy-czyli-co-dobrego-jedza-nasze-roslinki

O, ja znam Twój ogród, już tu byłam, czytałam, jak powstawał dom

Propozycja połączenia dwóch kolorów berbrerysów w linku podesłanym przez Danusię rewelacyjna

Trzymam kciuki
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Urszulla 10:46, 31 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Danusiu. Ten link -CUDOWNE! u mnie kolorystycznie byłoby odwrotnie ,bordo od rabaty a zieleń z brzegu.

To nie trawki na rabacie a cyprysiki groszkowe i jeszcze jest 5 wrzosów-ale ta rabata jest niedokończona bo nie dostałam Rh Cunn.White (muszę na ie poczekać) i wtedy zrobię przymiarkę.
A te małe to są wrzoski tymczasowo żeby nie było tak pusto-potem się zobaczy i jedną żurawkę posadziłam dla rozrośnięcia i do podzielenia później na więcej sztuk.


Czyli przesadzić jedną hortensję z prawej strony na lewą, do tamtych 2 szt.-chociaż ten układ bardzo mi się podoba. Jeszcze chciałam dosadzić po 1 hortensji żeby było gęściej.
Nie wiem czy u nas miskanty przetrwają zimę?
Rzeczywiście berberysy mogłyby zasłonić drobne nasadzenia, to może jakiś bukszpan pod hortensje ?

Podałam nazwy Rh które chciałam jeszcze dalej wykorzystać, może coś z nich?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:47, 31 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Ula, wpadłam w temacie nawozu
Czytałaś ten wątek? Edukacyjny, warto zajrzeć.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/443-nawozy-czyli-co-dobrego-jedza-nasze-roslinki

O, ja znam Twój ogród, już tu byłam, czytałam, jak powstawał dom

Propozycja połączenia dwóch kolorów berbrerysów w linku podesłanym przez Danusię rewelacyjna

Trzymam kciuki

____________________
Pozdrawiam Teresa Gąszcz dorodnych drzew w małym ogrodzieOgród nad Rozlewiskiem

Dziękuję za konkrety. Fajnie wszystko w kupie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies