Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa czerwone dęby

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa czerwone dęby

mysza 09:46, 01 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Ostatnio zaopatruję się w rośliny w jednym punkcie . Szkółka jest nieduża , kupiłam tu tuje i świerki ,ale mają na placu wiele innych roślin , chyba wymieniają się z innymi szkólkarzami .Teraz nie jeżdżę i nie szukam, jeśli nie mają rośliny o jaką pytam ,bez problemu sprowadzają na miejsce .Przy takiej ilości zakupionych roślin dostaję przyzwoity rabat , a to bardzo pasi mojemu M.Dziś jadę do nich wybrać choiny kanadyjskie Nana , bo obmyśliłam obsadzić nimi dookoła wiatę .



tu przymiarka



____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 10:09, 01 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Kupiłam w tej szkółce brzozę , tak mi się spodobała i teraz kombinuję gdzie ją posadzić. A ile ja się z moim licytowałam i targowałam o zakup tego drzewka . Nie lubi liściastych i sadziłby w ogródku tylko iglaki.Poleciał na plantację , wypatrzył świerki kłujące i tak się na nie uparł , jak trzylatek w sklepie z zabawkami)).Mówie mu , że nie mam pomysłu gdzie je posadzić , muszę zastanowić się, coś obmyślić . A on -kopiemy , bierzemy , już płacę .No tak go wzięło na te świerki, że nawet nie jestem w stanie opisać .Uśmiałam się co niemiara , no i licytacja .Proponuję -ty wybierasz jednego iglaka , a ja liściaste , a on zgadza się ale na jedno liściaste za pięć iglaków .Wreszcie wyszliśmy z dwoma świerkami i brzózką .






____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 10:20, 01 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Miłorząb zmienia już kolor liści



w doniczce z lubczykiem wyrósł pomidor samosiejek



____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 10:33, 01 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Już prawie przekompostowały się liście dębowe zebrane w ubiegłym roku






i rzut okiem na trzy komory



Za kompostownikiem widać jodły , może ktoś chciałby je sobie wykopać i posadzić w swoim ogrodzie , chętnie oddam .Rosną między brzozami , mają mało światła w tym miejscu i słabo przyrastają , konieczne jest przesadzenie .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
ell 10:39, 01 paź 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Mysza muszę powiedzieć, że ogród nie do poznania. Pięknie.
I donoszę, że pigwowiec od Ciebie pięknie się rozrósł w tym roku, a na następny sezon liczę już na jakieś pierwsze owocki jak tylko zima nie da mu w kość.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
mysza 11:00, 01 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Ell , cieszę się , że pigwowiec rośnie , niech obficie owocuje.Ja kroje owoce w drobna kostkę , zasypuję cukrem ,puszczają dużo soku , który dodajemy do herbaty. A część idzie na nalewkę.



Odciełam kilka gałązek , włożyłam do wody , bardzo ładne miały korzonki.Stały w ustronnym miejscu , gotowe do posadzenie w gruncie .Mieliśmy gościa z pieskiem .Zwierzak żywe srebro , sprężyna i wszędzie go pełno , kopie doły , roznosi po ogrodzie drewno kominkowe , no masakra .I ta chorera powywracała wszystkie pojemniki z roślinami .Nie zaglądam tam co dzień , więc po paru dniach jak się zorientowałam to było już pozamiatane.Jak to delikatnie napisać .Piesek ogólnie fajny, ale w tym roku nie był ani razu u nas , a w ubiegłych latach często go gościliśmy .No mam na niego nerwa )).
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 11:26, 01 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Są jeszcze miejsca nie ruszone wcale , np.tu



Dechy do zabrania , granica działki z sąsiadem do obsadzenia .I najważniejsze oczko , ten plac przed dechami to miejsce na kaskadę.Sami nie podejmiemy się prac przy nim.Ostatnio Piotrek był w sklepie popytać o materiały typu folia , pompa , filtry itd.i koszty wykonania chyba będą ogromne .Zastanawiamy się , myślę że musimy wybrać wykonawcę , na początek chcielibyśmy znać kosztorys .Wahamy się , zapytaliśmy w pobliskiej firmie , ma ktoś zajżeć , doradzić , przybliżyć koszt ,ale na razie cisza .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
ell 11:26, 01 paź 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
wcale się nie dziwię - u mnie pewnie uwiązany by siedział - hm ciekawe tylko co by było jak by zobaczył mojego czarnego sierściucha kotka Psotka. Ogródka bym już wtedy nie miała.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ell 11:27, 01 paź 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Właśnie chciałam zapytać o planowane oczko i nie zdążyłam, a odpowiedź już mam.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Ginger 14:59, 01 paź 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Witam się, żeby wątek nie uciekł
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies