Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Anus9 00:47, 13 maj 2022


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 32


____________________
Pusto-ale-kiedyś-będzie-pięknie
Sirqwiat 21:12, 24 maj 2022

Dołączył: 24 maj 2022
Posty: 1
Witam i proszę o pomoc. Coś złego dzieje się z moimi brzozami pożytecznymi. Proszę o rady
BeataM1062 10:36, 28 maj 2022

Dołączył: 28 maj 2022
Posty: 1
Witam. Od jakiegoś czasu
moją brzózke atakuje COŚ. Teraz liscie wyglądają dobrze. Potem są dziurawe i wyglądają jak uschnięte. Teraz znalazłam pod liściem takiego owada. Prosze o pomoc o rade ,czym spryskać .
Mgz 21:51, 28 maj 2022

Dołączył: 28 maj 2022
Posty: 2
Dzień dobry,

W tym sezonie wsadziłem brzozę i w niedługim czasie od pojawienia się liści, zauważyłam, że część z nich jest zjadana przez coś (na niektórych przyłapałam obecność zielonych pajączków), a część ma brązowe plamy. Wstawiam zdjęcia. Będę wdzięczna za podpowiedź co się dzieje i jak mogę temu zaradzić.

Pozdrawiam
Weermadziek 19:04, 01 cze 2022

Dołączył: 01 cze 2022
Posty: 1
Dzień dobry,
Proszę o pomoc. Od tygodnia moja brzoza brodawkowata strzepolistna choruje. Liście zasychają od strony pnia, zewnętrzne jeszcze zielone. Zasychają i nie spadają. Co to może być? Zasadzona jesienią zeszłego roku.
Kejml90 20:34, 01 cze 2022

Dołączył: 01 cze 2022
Posty: 1
Dzień dobry.

4 brzozy sadzone w zeszłym roku.
Na wiosnę zakwitły, jednak strasznie dużo gałązek uschło. A teraz na 4 brzozach liście wyglądają następująco. Brazowieją, ponadgryzane, oraz duzo mniejszę, niż rok temu. Jak sobie z tym poradzić?
marta237 10:09, 17 cze 2022

Dołączył: 16 cze 2022
Posty: 1
Cześć wszystkim,

Na wiosnę kupiłam 3 piękne doorenbosy. Duże donice, piękny system korzeniowy. Posadzone w torfie wymieszanym z glebą (piach i glina, wokół rośnie mnóstwo brzóz i sosen). Wystawa południowa. Ostatnio mamy ciągle ulewy, nawet trawnik miejscami przestał sobie radzić. 2 z moich brzóz w ciągu tygodnia zrobiły się całkiem smutne, zwieszone. Liście usychają, brązowieją - raczej na całej gałęzi niż pojedynczo. Gałązki póki co elastyczne (nie wyglądają jakby usychały gałęzie). Drzewka pomimo to wypuszczają dalej liście. Trzecia brzoza, która rośnie tuż obok jest (przynajmniej jeszcze) szczęśliwa i ma największe liście. Od kilku dni poszukuje co im może dolegać. Nie wygląda mi to na rdzę, czy chorobę grzybową. Pasożytów tez nie widzę. Czy to możliwe, że zasychają, bo mają za mokro? A może to jakaś choroba? Może póki się nie ukorzeniły, przesadzić je w bardziej piaszczyste miejsce?

Pozdrawiam,
Marta
kasia_sl 19:51, 19 cze 2022

Dołączył: 19 cze 2022
Posty: 1
Drodzy sympatycy brzóz,

moja, dwudziestoletnia już brzoza, w tym roku wyraźnie schnie.
Listki są małe, zasychają. To jedyna i ukochana brzoza, prawdziwy członek rodziny, bez żartów...
Nie widzimy śladów szkodników, zmian na pniu. W tym roku nie widać też po innych roślinach żadnych zmian, wyraźnej zmiany poziomu wód gruntowych.
Macie dla nas jakąś radę?


Janusz_ogrod... 09:52, 28 cze 2022

Dołączył: 26 cze 2022
Posty: 3
Witajcie, czy to faktycznie może być Antraknoza brzozy? pytam bo ilość środkó które trzeba będzie użyć troche mnie załamuje więc się chcę upewnić. Parę metrów obok jest też kasztanowiec (dwa ostatnie zdjęcia) który ma takie same objawy. Trzy brzozy mam oddalone od innych trzech brzózek o jakieś 30 metrów a i tak są zainfekowane tym samym grzybem. Jedno z drzewek (5 zdjęcie) dość mocno mi już przetrzebiło z liści.
Janusz_ogrod... 10:01, 28 cze 2022

Dołączył: 26 cze 2022
Posty: 3
Nie wiem czemu nie chce mi wczytać zdjęć niestety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies