Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Gardenarium 19:57, 22 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krzysztof_pomorskie napisał(a)
Proszę o radę - brzozy pożyteczne, obecnie około 9m, u mnie 1,5 roku. W zeszłym roku w bardzo dobrej formie, w tym widzę że jakby zwiędnięte, czubki mocno zgięte, gałęzie niektóre opadnięte, gdzieniegdzie przerzedzone liście.
Na liściach ani korze nie widać choroby, raczej wyglądają zdrowo.
Podlewanie linią kroplującą, co 2gi dzień około 1h.

Coś sugerujecie? Z góry dziękuję









Odp. powyżej na poprzedniej stronie. Liście są ciężkie, mokro jest, przysrosty duże, a gałęzie nie są na tyle zdrewniałe aby wytrzymać ten ciężar, stąd gną się do ziemi. Nic takiego się nie dzieje złego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:00, 22 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pagaczos napisał(a)
Witajcie ,
Na wiosnę zasadziłem 3 brzozy doorenbos. Na ten moment wyglądają jak na zdjęciach. Wydaje mi się ze czegoś im brakuje lub dopadła je choroba. Może ktoś z Was podpowiedzieć co mogę dalej zrobić ? Użyć jakiegos nawozu? Proszę o pomoc☺️
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 20:00, 22 lip 2021


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To jest plamistość liści. Należy pryskać czymś o działaniu grzybobójczym np. popularny Topsin.
Tylko, ze teraz jest już za późno na wyleczenie, a jedynie zapobieganie dalszemu rozwojowi. Pilnować w następnym roku, kiedy liście są jeszcze zdrowe.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Pagaczos 20:01, 22 lip 2021

Dołączył: 25 sie 2019
Posty: 1
Dzięki Karol za info. Tak zrobie w przyszłym roku
Daresh 20:01, 22 lip 2021

Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 1
Poradźcie! Co może być nie tak z tą brzozą, że rośnie taka licha? Trzy inne wsadzone w tym samym czasie dwa lata temu są już bardziej wyrośnięte i mają pełno liści, a ta taka jakaś niemrawa.

Jak jej pomóc?
nomel 20:01, 22 lip 2021

Dołączył: 07 cze 2020
Posty: 1
Witam
Mam problem z moimi brzozami, rok temu posadzone fajnie zielone, przezimowały ok, teraz jak mają już dużo liści zaczęły się jakby kłaść, wodę mają liście zielone żadnych widocznych chorób, co to może być?

Z góry dziękuję za odpowiedź
megabasia 20:01, 22 lip 2021

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Witajcie.
Mam szybkie pytanko.
Co mi zjada liście brzozy? Bo na mszycę nie wygląda, a na szybko w sieci nie znalazłam

Basia
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 20:02, 22 lip 2021

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
a jednak znalazłam: OSOBNIKI USKRZYDLONE MSZYCY BRZOZOWEJ SREBRZYSTEJ. Tylko dlaczego mają gdzieś mój oprysk na mszyce zrobiony wczoraj????
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Marcheff 10:39, 05 sie 2021

Dołączył: 05 sie 2021
Posty: 1
Dzień dobry.
Przejrzałam wątek i myślę, że już wiem trochę więcej ale Noe chce źle zinterpretować objawów. Głównym problemem są dziury w liściach ale niektóre zaczęły żółknąć i dostawać plam. Te z plamami podejrzewam czarną plamistość ale dziurki i zasychające liście męczą mnie od tygodnia. Dziś znalazłam gąsieniczkę. Co to może być i jak tej brzozie pomóc? Od czego zacząć oprysk? Dodam, że rzoza, szczepiona na pniu. Ostatnie co robiliśmy to wycinanie dzikich odrostów, niczym nie zabezpieczone, bo to były dość małe gałązki.
W pobliżu róża u której zauważyłam czarną plamistość, dookoła sporo fuj oraz jałowców.
Jak jej pomóc?
Karolina13 19:34, 08 sie 2021

Dołączył: 08 sie 2021
Posty: 1
Witam,
Prosze o pomoc czy mojego swierka da sie jeszcze uratowac. Co mu dolega? Galezie sa suche, martwe i wisza takie wlosy.
To samo tylko w duzo mniejszej skali zaobserwowalam na brzozie i modrzewiu.
Drzewa sa bardzo duze i oprysk nie wchodzi w gre.
Na brzozie i modrzewiu dodatkowo chodza stada mrowek. Na swierku mrowek nie ma. Bardzo prosze o pomoc. img size=227x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/225/2259668/original.jpg[/img]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies