Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Janusz_ogrod... 21:55, 03 lip 2022

Dołączył: 26 cze 2022
Posty: 3
Ok już wiem czemu nie wstawiło zdjęć więc jeszcze raz teraz juz z zdjęciami.
Czy to faktycznie może być Antraknoza brzozy? pytam bo ilość środkó które trzeba będzie użyć troche mnie załamuje więc się chcę upewnić. Parę metrów obok jest też kasztanowiec (dwa ostatnie zdjęcia) który ma takie same objawy. Trzy brzozy mam oddalone od innych trzech brzózek o jakieś 30 metrów a i tak są zainfekowane tym samym grzybem. Jedno z drzewek (5 zdjęcie) dość mocno mi już przetrzebiło z liści.

KasiaMark 13:36, 25 lip 2022

Dołączył: 25 lip 2022
Posty: 1
Dzień dobry. Proszę o poradę jak ratować moje brzozy doorenbos. Jedna z nich od tamtego roku ma zniekształconą korę. Dzisiaj wyskrobałam te dziury, żeby sprawdzić czy to jakiś zgorzel czy trociniarka i sama nie wiem co to jest. Wyskrobałam chore miejsca i zaślepiłam je maścią ale nie wiem czy to coś pomoże Zauważyłam podobne zniekształcenia w kolejnej brzozie z tej szkółki. Mam jeszcze obok nich brzozy z innej szkółki i wydają się zdrowe. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu co się z nimi dzieje.
Raddo 17:36, 11 sie 2022

Dołączył: 26 lip 2022
Posty: 2
Część.
Mam problem z dwoma brzozami na działce. Od jakiegoś czasu jedna żółknie i dopiero teraz przyjrzałem sie liściom na których są jakby mszyce. Ale dosłownie każda gałązka jest pokryta tymi robakami.
Druga brzoza jest jeszcze gorszym stanie mimo że nie ma tak dużo mszyc to w odległości nawet 2 metrów słuchać jakby chrupotanie w brzozie. Coś żeruje na masową skalę w niej od tego pewnie żółknięcie. Ale nie widzę jakichś dużych dziur. Brzoza ma już swoje lata, ma z 18m dlatego szkoda mi jej, nie mówiąc o potencjalnym niebezpieczeństwie jeżeli od środka zacznie pruchnieć?
Ktoś ma jakiś pomysł co to jest, zwykły Kórnik jest na innej brzozie ale nie słychać tam jakichkolwiek odgłosów i nie żółknie. Tutaj natomiast masakra. Prośba o pomoc.
M_ariusz 20:56, 11 wrz 2022

Dołączył: 01 lis 2020
Posty: 6
Dzień dobry.

Proszę o poradę w temacie moich brzóz Dorenboos. Zasadzone 2 lata temu z donic. Problem z mszycami, jak i przebarwienia jak widać na zdjęciach. W tym roku, w sierpniu, jedna z brzózek w 1/3 wysokości od góry pożółkła i jakby zeschła. Szyszki i liście. Czy jest szansa że się odbuduje? Czy coś można z tym zrobić?



klapouchy 14:15, 05 mar 2023

Dołączył: 09 sty 2021
Posty: 5

Od jakiegoś czasu nasze brzózki umierają. Po większych wichurach po prostu się łamią.

Zauważyłem, że na młodych brzózkach jest grzyb, na większych też zaczęło coś rosnąć co przypomina grzyb.

Zrobiłem też zdjęcia strumyków w których jest brzydko wyglądająca woda. Jest ona zielono-brunatna.

Co może być przyczyną? Jak można uratować pozostałe drzewa?

Bardzo dziękuję za pomoc.








09:10, 05 maj 2023
Proszę pomóżcie. Brzózki młode zasadzone rok temu. Puściły pierwsze listki. Od kilku dni od dołu drzewek brązowieją liście. Codziennie coraz wyżej. 4 brzozy i na wszystkich zaczyna się to samo. Żadnych szkodników nie zauważyłam. Liść brązowieje równo na zewnątrz.
08:02, 31 maj 2023
Witajcie. Co dolega moim brzozom? Wygląda jakby miały trwałą ondulację na ogonkach. Część liści także pozwijane. Nie znalazłam żadnych szkodników.
Z daleka wyglądają jakby były zwiędnięte całe drzewa.

Nataliawit 18:23, 14 cze 2023

Dołączył: 11 maj 2022
Posty: 4
Witam mam zasadzone 4 brzozy dorenbos od zeszłego roku , dwie rosną super a dwie się uginają i maja mało liści , niektóre gałęzie brozowe . Czy to kwestia ciężaru i je podciąć na wiosnę by wzmocnić czy jakaś choroba ?
Nataliawit 18:26, 14 cze 2023

Dołączył: 11 maj 2022
Posty: 4
aaa
Tulipanowiec 20:13, 21 lip 2023

Dołączył: 19 lip 2023
Posty: 7
Witam, proszę o pomoc. Nie wiem co się dzieje z moimi brzozami doorenbos - liście w kilka dni zrobiły się żółte. Niektóre liście maja broazowe plamy i są podziurawione. Na jednym liściu znalazłam mała zielona gąsienice. Proszę o radę czym pryskać. Czy to przez gąsienice czy jest to tez objaw innej choroby?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies