Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

zawitka 08:59, 21 maj 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Dorze Kasia napisała czarodziejski ogród i jak tu nie być u Ciebie w maju ha ha Pozdrawiam i lecę ciąć buksy .CUUUUUdownie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ewsyg 09:08, 21 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Bożenko, Twój ogród można podziwiać godzinami. Rodki i azalie przepiękne, takie dorodne krzaki. Drzewa równie piękne, zwłaszcza buk.
Mnie szczególnie przypadła do gustu ta azalia, wiesz może jaka to odmiana ?




Pozdrawiam Bożenko
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
BasiaLT 09:16, 21 maj 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Bogdziu twój ogród nieustannie zachwyca, chciałabym mieć taki już dojrzały.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
basia3012 10:56, 21 maj 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9502
Bożenko, Twój ogród w maju jest jak z bajki. Potem oczywiście się trochę uspokaja ale nadal zachwyca. Cudnie.
Bożenko, może znasz jakiś prosty przepis ( chodzi mi szczególnie o orientacyjne proporcje )na oprysk z sodą i Bioczosem + mydło - na choroby grzybowe, profilaktycznie?
A może przepis na oprysk z nadmanganianem potasu + Bioczos+ mydło też na choroby grzybowe, szczególnie powojników, też profilaktycznie?
I jeszcze, czy można łączyć w oprysku nadmanganian potasu z sodą ( bo z Bioczosem i mydłem to dowiedziałam się, że można )?

Będę bardzo wdzięczna bo szukanie w internecie to jedno ( już mi się pomieszało wszystko) a rada praktyka to drugie.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ana_art 12:30, 21 maj 2019


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Mala_Mi napisał(a)


Wszystkie widoki u Ciebie uwielbiam, ale to zestawienie żółtego i fioletu i pomarańczu jest po protu zjawiskowe.

To było pierwsze miejsce które u Ciebie mi odebrało oddech, a po 6 latach jest jeszcze piękniej..

Tak było 19 maja 2012 Było cudnie, a patrzę na foty i jest jeszcze cudniej, a wtedy wydawało się, ze to jet już niemożliwe


zgadzam się to cudo! patrze na te fotki i mam też obrazy z wizyty u Bożenki i sobie myślę WOW!!! olbrzymy gdybym nie byla i nie widziała i miała odniesienie tylko z fotek to aż takiego wrażenia by na mnie nie robiły... Bożenko Ty to masz wielkie serce że one tak cudnie rosna u Ciebie!
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gocha 13:28, 21 maj 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Bożenko ja też sobie przypominam wizytę w Twoim ogrodzie i to że trafiliśmy wtedy w momencie rozkwitu rh i azalii. i było bosko. Ten rok widzę że też korzystny dla tych roślin i na pewno nie chce się w ogóle wychodzić z ogrodu. A tak bardzo pokrętnie to chciałam napisać że jestem zakochana w Waszym przecudownym ogrodzie i buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Bogdzia 20:02, 21 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)
Czy juz jest szczyt kwitnienia rododendronów ?
Czarodziejski ogrod masz w maju

Bozenko, co to za motylki, mam inwazje


I jeszcze spieszę donieść ze mój zakwitnie


Motyle to rusałka osetnik. U mnie tez zaczyna kwitnac ten który od Was dostałam czyli Everistianum, nie wiem czy sobie kupiłyscie takie same bo Gosia pokazywała cos innego.Pachnący ma dwa pąki kwiatowe ale mnie to nie przeszkadza bo adaptacja w moim ogrodzie bywa trudna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:03, 21 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gocha napisał(a)
Bożenko ja też sobie przypominam wizytę w Twoim ogrodzie i to że trafiliśmy wtedy w momencie rozkwitu rh i azalii. i było bosko. Ten rok widzę że też korzystny dla tych roślin i na pewno nie chce się w ogóle wychodzić z ogrodu. A tak bardzo pokrętnie to chciałam napisać że jestem zakochana w Waszym przecudownym ogrodzie i buziaki


Ogród jak ogród za to w moich wspomnieniach jestescie Wy, wyjątkowo sympatyczni ludzie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 20:09, 21 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Czekałam na te fotki. Na Calsaoa, Percy i Franceskę i na wszystkie inne śliczne a czekam jeszcze na mojego ulubionego rodka u ciebie - Lachsgold czekam jeszcze, tego nad jeziorkiem
Cudnie !

No i dzisiaj u mnie nareszcie porządnie popadało . Hurra!
Mam nadzieję że i u ciebie też
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Bogdzia 20:11, 21 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ana_art napisał(a)

zgadzam się to cudo! patrze na te fotki i mam też obrazy z wizyty u Bożenki i sobie myślę WOW!!! olbrzymy gdybym nie byla i nie widziała i miała odniesienie tylko z fotek to aż takiego wrażenia by na mnie nie robiły... Bożenko Ty to masz wielkie serce że one tak cudnie rosna u Ciebie!


Ana i kto to pisze, włascicielka cudnego , pełnego kwiecia ogrodu? Fajne jest to ze kazdy ogród jest inny, mozemy się zachwycac nimi i to się nie znudzi bo róznorodnosc jest ogromna. Dzięki za dobre slowo , buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies