Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 20:12, 21 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
popcorn napisał(a)
WOW. Bosko, Bożenko!!! I widziałam to na żywo parę razy już


Do znudzenia można by powiedziecZaglądam do Ciebie , jestem na bieżąco.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Dorota123 20:12, 21 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ja też należę do stałych fanów Twojego pięknego ogrodu. Z czytaniem różnie bywa, ale zdjęcia chłonę jak gąbka wodę. Tak na marginesie to u mnie już dolało równo i dalej leje.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Bogdzia 20:14, 21 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
zawitka napisał(a)
Dorze Kasia napisała czarodziejski ogród i jak tu nie być u Ciebie w maju ha ha Pozdrawiam i lecę ciąć buksy .CUUUUUdownie


Dzięki Halinko , wiele osób ma ładne rh.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:16, 21 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dorota123 napisał(a)
Ja też należę do stałych fanów Twojego pięknego ogrodu. Z czytaniem różnie bywa, ale zdjęcia chłonę jak gąbka wodę. Tak na marginesie to u mnie już dolało równo i dalej leje.


U mnie w końcu tez padało solidnie choc niezbyt długo ale w zupełnosci wystarczy, wczoraj wieczorem 2 litry na metr kwadratowy a dzis około 10 litrów, na kilka dni całkowicie wystarczy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:16, 21 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ewsyg napisał(a)
Bożenko, Twój ogród można podziwiać godzinami. Rodki i azalie przepiękne, takie dorodne krzaki. Drzewa równie piękne, zwłaszcza buk.
Mnie szczególnie przypadła do gustu ta azalia, wiesz może jaka to odmiana ?




Pozdrawiam Bożenko


Eliza Hyatt', równiez pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:19, 21 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
BasiaLT napisał(a)
Bogdziu twój ogród nieustannie zachwyca, chciałabym mieć taki już dojrzały.


Ja tez nie mogłam się doczekac zeby był dojrzały , naiwnie myślałam ze nie bedzie wtedy w nim co robic ale stale jest cos do zrobienia, fakt że fajniejszy jest starszy ogród niz taki całkiem młodziutki ale Danusi młodziutki, mozna by powiedziec że wciaż powstaje i zachwyca.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:33, 21 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
basia3012 napisał(a)
Bożenko, Twój ogród w maju jest jak z bajki. Potem oczywiście się trochę uspokaja ale nadal zachwyca. Cudnie.
Bożenko, może znasz jakiś prosty przepis ( chodzi mi szczególnie o orientacyjne proporcje )na oprysk z sodą i Bioczosem + mydło - na choroby grzybowe, profilaktycznie?
A może przepis na oprysk z nadmanganianem potasu + Bioczos+ mydło też na choroby grzybowe, szczególnie powojników, też profilaktycznie?
I jeszcze, czy można łączyć w oprysku nadmanganian potasu z sodą ( bo z Bioczosem i mydłem to dowiedziałam się, że można )?

Będę bardzo wdzięczna bo szukanie w internecie to jedno ( już mi się pomieszało wszystko) a rada praktyka to drugie.
Pozdrawiam.


Basiu ja prawie wcale oprysków nie robie , ide na żywioł , przyroda sobie sama radzi, co najwyzej pryskam mszyce. Sodą nigdy nie próbowałam bo róznie o niej piszą polecaja na to by rosliny były zdrowe i dobrze rosły a w innym artykule piszą ze dobra na chwasty a jesli niszczy chwasty to i rośliny moze zniszczyc, więc stosuję ale w domu do mycia szyby piekarnika , sedesu itp.Mam przepis jaki kiedys podała Alinka dla powojników by nie mialy uwiądu: 1 tabletka nadmanganianu potasu,2 rozgniecione ząbki czosnku i 1litr wody, wymieszac i podlewac, na pewno dobry przepis ale zastosowałam tylko raz i powojnik i tak zachorował na uwiąd, ja się takich roslin pozbywam bo nie mam tyle czasu by stale opryski robic. Robię tylko dla rh bo robi sie je wczesnie gdy nie ma jeszcze innej ogrodowej roboty , potem juz nie nadązam z pieleniem i wszystko inne musi radzic sobie samo.Róz mam mało wiec jak mszyce sie pojawią to opryskam jeśli mam czym a jak nie to rekawiczka zgniotę i po problemie.Bioczos możesz stosowac zawsze to ekologiczny preparat i na pewno dobrze działa.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasya 20:59, 21 maj 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41973
Bogdzia napisał(a)


Motyle to rusałka osetnik. U mnie tez zaczyna kwitnac ten który od Was dostałam czyli Everistianum, nie wiem czy sobie kupiłyscie takie same bo Gosia pokazywała cos innego.Pachnący ma dwa pąki kwiatowe ale mnie to nie przeszkadza bo adaptacja w moim ogrodzie bywa trudna.

U mnie everestianum się nie zapączkowal, ma trudne miejsce, ale ten pachnacy właśnie zaczyna
Byłam pewna ze juz nic z tego bo puścił duże młode przyrosty
Dziwny jakiś
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 21:23, 21 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)

U mnie everestianum się nie zapączkowal, ma trudne miejsce, ale ten pachnacy właśnie zaczyna
Byłam pewna ze juz nic z tego bo puścił duże młode przyrosty
Dziwny jakiś



Everistianum mam dwa krzaczki, ładne liście, gęsty pokrój ale nie wiem czy ma choć jeden pączek kwiatowy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zszywka 16:20, 22 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Ogromnie się cieszę ze miałam okazje zobaczyć Twój ogród na żywo, napatrzeć się nie mogę u mnie starsze rośliny zaczynają a nowe albo kwitną albo już po
Pozdrówka
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies