Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy

kubi2000 09:31, 18 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Mam do Was pytanie. Kupiłam sottanio 2 doniczki z runianka japońską. Jedną wsadziłam przy skalniaku, żeby mi troche zarosło (w sumie nie wiem, czy dobrze zrobiłam, bo czytałam że bardzo się rozrasta), a drugą jeszcze trzymam w doniczce. Powiedzcie mi proszę czy jakbym ją wsadziła gdzieś w okolicach kompostownika, to czy pozbyłabym się tych chwastów na tej góreczce. Czy jedna doniczka tej runianki wystarczy? Czy ona aż tak bardzo się rozrasta?

____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
kaisog1 15:54, 18 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Hehehhe witaj
Juz chyba wiem dlaczego Danusia mnie poleciła Po pierwsze Kubuś a po drugie widzę, że i Ciebie kocha łopata
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
an_tre 17:24, 18 lip 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Witaj Ewelinko, faktycznie mamy dość blisko do siebie W Brodnicy bywam od czasu do czasu, mam tam bliską koleżankę jeszcze z czasów szkolnych Masz piękną działkę i i duże pole do działania i co ważne ostro na niej działasz Faktycznie macie wiele wspólnego z Gosią z Kubusiowa pozdrawiam Ania
Nie wiem jakie kwiatki lubisz, witam Cię rozwarem

____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
kubi2000 22:37, 18 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Hejka wieczorową porą. Zrobiłam dzisiaj parę zdjęć i już wiem od której rabaty zacznę moją intensywną pracę.
Oto ona:

Na cwilę teraźniejszą Z tej strony nie ma jeszcze ogrodzenia, ale do końca lipca powinno sie już pojawić. Tak więc będzie można bez problemu robic porządek z tej strony. Na chwilę teraźniejszą mam tam posadzoną wierzbę iwę (miałam ją z przodu domu, ale miesiąc temu zakładali nam kanalizację i niestety trzeba było posadzić ją w inne miejsce). Obok rośnie metasekwoja (chyba mi troche choruje - zaraz wkleję zdjęcie).
Mam do przeniesienia kilka roślin sprzed rabaty koło tarasu i zastanawiam się, czy mogłabym je posadzić. Słońce tu wschodzi i jest też przez całe południe.
Rośliny, które mam do przesadzenia:
1. Pigwowiec
2. Forsycja
3. Azalia japońska
4. Irga pozioma
5. Pęhcrznica kalinolistna (zielona)
Miałam dwie diabolo, jedną dałam teściowej a druga mi zaraz potem uschła (chyba za dużo nawozu dałam).

Chciałabym za wierzbą posadzić tę pęcherznicę, przezd nią forsycję i pigwowca. Po prawej stronie iwy, irgę poziomą. I tam jak zarośnie, to będzie ładny cień dla azalii japońskie, która posadziłabym koło metasekwoi.
Co wy na to? Nie będzie naciapane????
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
kubi2000 22:40, 18 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
an_tre napisał(a)
Witaj Ewelinko, faktycznie mamy dość blisko do siebie W Brodnicy bywam od czasu do czasu, mam tam bliską koleżankę jeszcze z czasów szkolnych Masz piękną działkę i i duże pole do działania i co ważne ostro na niej działasz Faktycznie macie wiele wspólnego z Gosią z Kubusiowa pozdrawiam Ania
Nie wiem jakie kwiatki lubisz, witam Cię rozwarem



Dziękuję ślicznie za kwiatek, oczywiście muszę przyznać, że pierwszy raz taki widzę. Jest piękny.
Jeśli chcesz możesz zyskac kolejną koleżankę i wpadać przy okazji do mnie
Jak już uporządkuję swój ogród zapraszam wszystkich
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
kubi2000 22:43, 18 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
No a tu jest moja metasekwoja. Jakaś brązowa się zrobiła. Czytałam, że może mieć sucho lub za mało magnezu (???). Sucho nie ma, bo u nas ciągle pada osttanio. Może ten składnik pokarmowy, ale czy teraz jeszcze można nawozić??
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
Evchen 09:18, 19 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
kubi2000 napisał(a)
Hejka wieczorową porą. Zrobiłam dzisiaj parę zdjęć i już wiem od której rabaty zacznę moją intensywną pracę.
Oto ona:

Na cwilę teraźniejszą Z tej strony nie ma jeszcze ogrodzenia, ale do końca lipca powinno sie już pojawić. Tak więc będzie można bez problemu robic porządek z tej strony. Na chwilę teraźniejszą mam tam posadzoną wierzbę iwę (miałam ją z przodu domu, ale miesiąc temu zakładali nam kanalizację i niestety trzeba było posadzić ją w inne miejsce). Obok rośnie metasekwoja (chyba mi troche choruje - zaraz wkleję zdjęcie).
Mam do przeniesienia kilka roślin sprzed rabaty koło tarasu i zastanawiam się, czy mogłabym je posadzić. Słońce tu wschodzi i jest też przez całe południe.
Rośliny, które mam do przesadzenia:
1. Pigwowiec
2. Forsycja
3. Azalia japońska
4. Irga pozioma
5. Pęhcrznica kalinolistna (zielona)
Miałam dwie diabolo, jedną dałam teściowej a druga mi zaraz potem uschła (chyba za dużo nawozu dałam).

Chciałabym za wierzbą posadzić tę pęcherznicę, przezd nią forsycję i pigwowca. Po prawej stronie iwy, irgę poziomą. I tam jak zarośnie, to będzie ładny cień dla azalii japońskie, która posadziłabym koło metasekwoi.
Co wy na to? Nie będzie naciapane????

Zajrzałam dzisiaj do Twojego galimatiasu Dużo już masz zrobione, wszystko sama?
Jeśli chodzi o Twój pomysł z nasadzeniami, to wydaje mi się, że pęcherznica z forsycją kolorystycznie będzie ładnie wyglądać. Tylko nie jestem pewna czy to dobry wybór jeśli chodzi o przyszły wzrost roślin - pęcherznice rosną jak szalone, osobiście bardzo je lubię - robię żywopłot z pęcherznic; z tego co pamiętam forsycja do małych nie należy.. więc może ją jednak w jakieś inne miejsce?.,,,

A te ciemne linie to kształt rabaty?
Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
kubi2000 09:35, 19 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Witam serdecznie w moim galimatiasie.
Generalnie wszystko robię sama, mąż zajmuje się trawą i tujami. Reszta to moje zadanie
Tak, te ciemne linie to kształ rabaty. Chcialabym zupełnie odgrodzić nią plac zabaw od paleniska, dlatego wybór padł na takie duże rośliny. Z tego co widzę, to i pęcherznica i forsycja szybko rosną, no a pigwowiec tez nie nalezy do małych. Nie wiem, czy nie przytłoczą tej wierzby...
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
Evchen 09:52, 19 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
No własnie wydaje mi się, że przytłoczą...
a obok pergoli będziesz robiła jeszcze jakieś ogrodzenie? czy tylko rośliny?


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
kubi2000 10:01, 19 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
myślałam o samych roślinach... To może znowu przesadzę tą wierzbę...??
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies