Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy

Basia_1987 20:12, 19 lip 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Piękny ogród tworzysz,podziwiam ściezki,które sama wykonałaś,napewno sporo wysiłku kosztowały- mnie też lubą łopata, grabie a ostatnio nawet wał do ubijania .....
____________________
" Baśniowy" ogród
kubi2000 21:48, 19 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Dziękuję ślicznie, faktycznie trochę się namęczyłam, ale czego sie nie robi dla pocieszenia oka

____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
kubi2000 22:02, 19 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
A dzisiaj wymyśliłam gdzie posadzę hosty, ktore mam zamiar kupić. U mnie jest problme ze znalezieniem cienia. Mam go jedynie przed domem, częściowo na skalniaku. Ale nie mamy jeszcze położonej posadzki przed wejściem więc tu pod samym domem zrobię sobie miejsce na funkie. Już oznajmiłam mężowi, że to miejsce ma zastać niezagospodarowane
Kawałek dalej też pod domem posadzę 3 rododendrony, a między nimi żurawki
To takie ogrodowiskowe
O właśnie tu:


Problem w tym, że muszę czekać na zrobienie opaski i pomalowanie dołu domu, bo nie chciałabym mieć tych roślin zniszczonych. Funkię oczywiście przesadzę

Aha no i żebym batów nie dostala - agrowłóknina jest tylko na "chwilę", a funkia ma jak oddychać
Wkurzają mnie te chwasty, które przy takiej pogodzie jak teraz pojawiaja się jak grzyby w lesie. 3 dni bez ich wyrywania nie wiedziałabym gdzie ta biedna funkia rośnie...
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
kubi2000 22:05, 19 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Aaaa, mialam napisać, że wyplewiłam chwasty przy palenisku kupilam runiankę i posadzę pod ławeczkami paleniska. Trawa nie może tam rosnąć, bo nie ma jak kosiarką wjechać, a taka runianka będzie ładnie wyglądać
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
Evchen 22:41, 19 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
kubi2000 napisał(a)
myślałam o samych roślinach... To może znowu przesadzę tą wierzbę...??

Nie, myślę, że ładnie będzie wyglądać tutaj, tylko trzeba tak poukładać rośliny, żeby jej nie zagłuszyły. Wejdź do ogrodu Domi, ona ma tam przecudne aranżacje - rośliny przeplatają się tworząc piętra. U Ciebie też pięknie wyglądłaby taka wysepka
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
kubi2000 22:50, 19 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Cieszę się, że się odezwałaś
No właśnie ja mam jakiś problem z samą sobą, bo u teściowej w ogrodzie to wiem, gdzie co psadzić i żeby to ładnie wyglądało, a u siebie boję się cokolwiek ruszyć, bo mam wrażenie że źle to zrobię i ZNOWU będę musiała przesadzać. A rosliny w końcu tego nie lubią.
Dlatego też dotarlam tutaj i bardzo proszę o rady i baty jeśli trzeba hahhaha
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
Evchen 22:57, 19 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Złota rada": zamknij oczy i wyobraź sobie, że sadzisz u teściowej
Pytanie zasadnicze - jakie ma pełnić funkcje ta rabatka? Przyslonić coś czy głównie estetyczne?
PS Podziwiam Cię, że tak fajnie potrafisz wytyczyć rabaty w poprzek. Mi ciągle szkoda miejsca i najchętniej pochowałabym wszystko po kątach, żeby nie kraść trawnika. No, ale ja mam ogród mały..
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
kubi2000 23:08, 19 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Chchiałabym tą rabatą przesłonić miejsce z paleniskiem. Zależy mi na tym, żeby ta pergola pełniła funkcję "drzwi" do innej części ogrodu Tak sobie wymyśliłam hahaha
A mój ogród może wydaje się jakiś duży, ale w rzeczywistości tak nie jest. Cała działka ma jakieś 17 arów, trzeba odliczyć dom... W ogóle zła jestem na siebie, bo dom stoi w złym miejscu. Ogród właściwie mamy dookoła domu, z każdej strony wypada po równo. To trochę uciążliwe do zaprojektowania.
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
kubi2000 23:11, 19 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
O tu po lewej jest palenisko, a po prawej plac zabaw i wyznaczone inne miejsce do grillowania. Tak to mniej wiecej wygląda. Ogrodzenie mąż obiecal dokończyć w urlopie, także niedługo będzie tu porządek

____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
Evchen 23:18, 19 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
zobacz tutaj na tą rabatkę u Dominiki (zdjęcie z białymi tulipanami)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki?page=196#post_1
Jeśli nie tak, to może zrobić "ściankę" z żywotników (albo pęcherznicy jeśli lubisz), która będzie tłem dla rabaty dekoracyjnej?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies